Egzotiškumu dvelkiantys arabiški aromatai

Tūkstančių metų istoriją skaičiuojantys arabiški kvepalai užima ypatingą vietą tarp prabangių kvapų. Arabų šalyse atrandami komponentai yra vertinami visų aukštosios parfumerijos specialistų, o pačių kvepalų privalumai yra neabejotini: malonūs aromatai nuteikia geroms emocijoms bei tampa tarsi nematomu šydu, išskirtiniu aksesuaru. Arabiški kvepalai yra egzotiški ir turintys daugelį metų skaičiuojančias tradicijas, taigi, tai puiki dovana tiek sau, tiek artimiesiems.

Pagrindiniai arabiškų kvepalų ingredientai

Ypatingos arabiškų kvepalų kūrimo tradicijos yra išsaugotos ir tausojamos iki šiol: naudojami ne tik purškiami kvepalai, bet ir aliejiniai. Iš pradžių pasitepama aliejiniais kvepalais, o tada – įprastais. Be to, neretai kambaryje yra naudojami ir smilkalai, kad kvepalų kvapas taptų intensyvesnis. Teigiama, jog medžio aromatų smilkalai sustiprina kvapus ir padeda jiems greičiau įsigerti į rūbus. Žolelės bei aštresni prieskoniai yra tipiški arabiški aromatai, tačiau dažnai naudojami ir gėlių bei medienos kvapai. Arabiški kvepalai yra lengvai atpažįstami iš ryškių šafrano, muskuso, sandalmedžio bei Damasko rožių natų. Viena kvapniausių ir rečiausių rožių pasaulyje, Damasko rožė, yra itin vertinama parfumerijos meistrų. Norint pagaminti vieną kilogramą Damasko rožių aliejaus, prireiks net 3000 kilogramų žiedlapių, kas lemia tiek aliejaus, tiek kvepalų unikalumą. Tai ingredientas, kurį naudoja tik geriausi kvepalų prekės ženklai.

Pietryčių Azijoje paplitęs agarmedis taip pat yra vienas iš arabiškų kvepalų ingredientų. Šiuose medžiuose esanti derva, dar žinoma kaip ūdas, yra plačiai naudojama aukščiausios klasės parfumerijos meistrų arabų šalyse. Ši derva neretai vadinama „skystuoju auksu“ dėl savo vertės ir svorio: ji yra be galo aromatinga, o jos susiformavimas yra gana retas reiškinys. Ūdas ypatingas dar ir tuo, jog tai gana sunki derva, palyginus su kitais dervos tipais, be to, skęsta vandenyje. Iš ūdo išgaunamas eterinis aliejus buvo naudojamas dar senovės civilizacijose dvasinių apeigų ir įvairių ritualų metu. Tai intensyvus ir prabangus kvapas, kurio neįmanoma pamiršti.

Natūrali arabiškų kvepalų sudėtis

Alkoholio ir vandens savo sudėtyje turintys kvepalai greitai išgaruoja, tačiau arabiški parfumerijos gaminiai yra visiškai natūralūs ir jų aromatas išlieka ilgą laiką. Be to, gamintojai nenaudoja parabenų bei dažiklių, dėl šios priežasties parfumerijos gaminiai nesausina odos ir puikiai tinka net alergiškiems žmonėms. Naudojant arabiškus kvepalus, pakanka vos kelių lašų, tad jų užtenka ilgam. Užteks patepti arba užpurkšti jų ant pulsuojančių kūno sričių (kaklo, vidinių riešų pusių, už ausų) ir mėgautis aromatais. Rinktis kvepalus galima ir pagal tendencijas, pavyzdžiui, šiuo metu yra aktualios šaltojo sezono kvepalų mados. Žiemą esame linkę rinktis sodrius kvapus, o vasarą – gaivius, šviežius, gėlių aromatus arba jūrą primenančius kvapus.

Kvepalų pasirinkimas yra harmonijos ir balanso paieška: aromatą mes renkamės pagal savo nuotaiką, pojūčius ir įspūdį, kurį norime sukurti. Tai gali būti gaivūs kvapai energingai moteriai arba sodrūs – norinčiai sukurti rimtą ar paslaptingą įvaizdį. Kvepalai yra puiki dovana tiek sau, tiek artimam žmogui, be to, neretai ir patys renkamės aromatą, kuris patinka mūsų vyrui arba žmonai.

Derėtų turėti omeny ir tai, jog kvepalai prisitaiko prie mūsų natūralaus kvapo ir sukuria savitą ir individualų aromatą. Patariama naudoti skirtingus kvepalus kas kelias dienas, kad kvapas pernelyg neprisitaikytų prie odos ir išlaikytų savo unikalumą. Be to, kvepalus būtina laikyti sausoje ir vėsioje vietoje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje. Kvepalų pasirinkimas yra intymus procesas, suteikiantis galimybę ne tik save palepinti, bet ir sukurti norimą aurą. Arabiški kvepalai, be abejonės, padės išsiskirti iš minios.

Užs. Nr. 529385