Dienos horoskopas: ką žvaigždės jums žada šiandien?

Dienos planavimui neretai yra pasitelkiamos ne tik darbo knygos, bet taip pat ir astrologinės prognozės. Jei dvejojama, ar diena yra palanki sutarčių pasirašymui ar svarbių susitikimų planavimui, dienos horoskopas visuomet gali padėti kur kas paprasčiau priimti tam tikrus sprendimus. Pasitelkę astrologinę prognozę galėsite numatyti, ko šiandien vertėtų vengti, ir kokiems darbams diena yra palanki. Kiekvienas mūsų gali rasti pakankamai laiko horoskopo skaitymui – juk tam prireikia vos poros minučių.

Seniausias žmonijos mokslas

Anksčiau astrologija buvo laikoma mokslu, o šiandien ji yra įgijusi tik pseudomokslo apibrėžimą. Vis dėlto, šiandien horoskopais tikima ne ką mažiau negu anksčiau, ir kartais tai padeda išvengti didelių nelaimių, ar priešingai – padeda prisišaukti sėkmę. Astrologijos gimimu gali būti laikomas tas momentas, kada mūsų protėviai pastebėjo gamtos cikliškumą ir tam tikrų reiškinių pasikartojimus: būtent tai leido daryti tam tikras išvadas ir net nuspėti ateitį. Nors senovėje tam tikrų astrologijos mokslo užuomazgų buvo iš tiesų daug, tačiau dažniausiai astrologija yra kildinama iš Egipto, kur toks mokslas egzistavo dar prieš 6-7 tūkstantmečius. Tuo metu dar nebuvo sudaromas dienos horoskopas ar ilgesnio laikotarpio prognozės – paprasčiausiai žvaigždžių stebėjimas leisdavo nuspėti stichines nelaimes ir leisdavo tinkamai joms pasiruošti.  Babiloniečiai taip pat atlikdavo tam tikrus spėjimus, tačiau žvaigždžių stebėjimas buvo sistemiškesnis: iki šiol naudojame būtent babiloniečių sudarytą žvaigždynų pavadinimų sistemą (tiesa, graikai vėliau padarė tam tikras pataisas).

Ar verta tikėti?

Skeptikai pasakytų, kad atkreipiame dėmesį tik į tas prognozes, kurios išsipildo, tačiau tas, kurių astrologai „neatspėjo“, paprasčiausiai pamirštame. Vis dėlto, nereikėtų būti tokiems kategoriškiems: nors mūsų skaitomi bendrieji horoskopai yra pritaikyti plačiajai visuomenės masei, tačiau tam tikras detales kiekvienas mūsų gali prisitaikyti asmeniškai. Pavyzdžiui, jei Žuvims ar Vandeniams dienos horoskopas nerekomenduoja keliauti, vertėtų pagalvoti apie tai, ar kelionę būtų galima atidėti, ar bent jau paversti ją kiek įmanoma saugesne. Žinoma, aklai vadovautis horoskopais gal ir nereikėtų, tačiau taip pat nereikėtų visiškai ignoruoti pranašysčių. Net jei atrodo, kad astrologinės pranašystės niekuomet neišsipildo, tai nebūtinai reiškia, kad astrologai visuomet klysta: galbūt horoskopas buvo netinkamai interpretuotas.

Kasdien po naują prognozę

Šiandien turime galimybę skaityti įvairias astrologines pranašystes: tai gali būti dienos horoskopas, savaitės, mėnesio ar metų astrologinės prognozės, ir t.t. Žinoma, visada yra paprasčiausiai perskaityti gana trumpo laikotarpio horoskopą, ir atsižvelgus į astrologų pranašystes planuoti dienos darbus. Kartais horoskopai įkvepia ir dar labiau motyvuoja atlikti numatytus darbus, o tam tikrais atvejais tik dar labiau paaštrina abejones dėl tam tikrų veiksmų. Atsižvelgus į horoskopų pranašystes įvairios veiklos planavimas gali būti kur kas efektyvesnis, taigi, nereikėtų jų vertinti pernelyg atsainiai.

Susijusios naujienos