Dalinkimės duona

Dalinkimės duona

Kaip pasigaminti duonos raugą

Šiaulietė Daiva atsiuntė duonos raugo receptą, kurį rado viename internetriniame ajurvedos puslapyje. Šį raugą ji pasigamino pati ir laukia, kol prasidės rūgimo procesas.

 

Raugo gamyba

— Reikia sudaiginti vieną stikinę kviečių. Prieš tai juos praplauti, parą mirkyti švariam vandeny, po to paberti grūdus ant plokštumos ir, uždengus drėgna skepeta, stebėti, kad neišdžiūtų. Paprastai kviečiai sudygsta po 2 parų.

— Viską permalti, geriausia, su mėsmale.

— Sumaišyti masę su stikline rupių ruginių miltų (jei neturite, galima naudoti kvietinius miltus).

— Įpilti truputį vandens, kad gautųsi košelė.

— Įdėti 2 valgomus šaukštus cukraus.

— Košelę virti ant lėtos ugnies vieną valandą maišant. Košelė turi būti tamsi ir lipni, kaip vandeniu užpilta juoda duona.

— Perdėti košelę į didesnį indą, pastatyti šiltai, kad prarūgtų. Turi atsirasti oro pūslelių ir šviežios giros kvapas.

— Po pirmojo rūgimo, norint padidinti raugo kiekį, reikia įpilti 1-1,5 stiklinės miltų (geriau rupių ruginių), truputį vandens ir 1-2 šaukštus cukraus. Išmaišyti, kad tešla gautųsi nei per skysta, nei per tiršta. Tada palikti nakčiai šiltai, o ryte jau galima minkyti duoną.

RAUGAS: Daiva, ieškodama literatūros apie raugo gamybą ir duonos kepimą, įsitikino, kad retai kuriai šeimininkei pavyksta raugą pagaminti ir duoną iškepti iš pirmo karto.

 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

Dalinkimės duona

Kviečiame šiame laikraščio skyrelyje dalintis duonos receptais, informacija, patarimais ir pamokymais. Įdomiausius laiškus, komentarus, patarimus spausdinsime laikraštyje.

Dalinkimės duona, ir gyventi bus smagiau!

Redakcija

Jūsų laiškai

„Labas visiems. Mano amžiną atilsį mamos mama gyveno sename dvare, kuriame buvo senoviška duonkepė — iškūrenama ir įkaitinama anga. Duoną kepdavo ant žarijų, su ąžuolo arba ajerų lapais. Ir pyrago, ir juodos duonos skonio nepamirštu iki šiol. Tokios duonos niekur nenusipirksi. Kiekvienas kepėjas turi savo braižą, ir kiekvienas kepinys bus vis kitokio skonio — tik fabrike viskas vienodai, nes ten tešlą maišo robotai — tešlos jie neragauja. O gyvas žmogus tai daro ir žino, kada jau galima kepti, ko dar trūksta ar ko per daug.

Taigi, kiekvienas kuris bandys kepti duoną, išsikeps savo skonio. Sėkmės visiems, bandantiems tai padaryti. Skanaus...

Kepėjas