Eglės Bičkienės „Toks matymas“

Tomo PAULIUŠČENKOS nuotr.
Eglės Bičkienės kūrybą pristatė bibliotekos parodų kuratorius Vaidotas Janulis.
Ketvirtadienį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos III aukšto galerijoje atidaryta dailininkės Eglės Bičkienės grafikos darbų paroda „Toks matymas“.

Tai – tryliktoji autorinė E. Bičkienės paroda.

Pasak dailininkės, per keturiolika kūrybinių metų keitėsi atlikimo technika, spalvos (jos buvo arba ne), atspaudai, požiūris ir galimybės, bet kūrėja liko ištikima kolografijai (atspaudui nuo koliažo) ir piešiniui.

E. Bičkienė kuria autorine technika – spalvinius ir reljefinius atspaudus supina su piešiniu, karpiniu ir faktūromis, pasitelkia koliažo techniką.

Darbų tematika siejasi su Lietuvos kultūriniu paveldu, gamta, liaudies meno ornamentika, etnografiniais motyvais. Kūriniai susiklosto į ciklus pagal temą ir atlikimo būdą. Prioritetus autorė skiria pirminiam rankų darbui, palikdama šiuolaikines skaitmenines technologijas nuošalyje.

„Noriu kurti švariai, estetiškai, išbaigtai ir rodyti, skleisti teigiamą emociją. Mes ir taip gyvename išbalansuotame, efektyvumo ir naudingumo mada sergančiame, informacinio pertekliaus pasaulyje, todėl kviečiu pagauti lietaus lašą, pajusti vėjo gūsį, paklausyti tylos, paragauti skanėsto, pakeliauti vaikystės pasakų karieta. Savo darbais siekiu perteikti ramią, šviesią nuotaiką, puošti kasdienes mintis“, – teigia Eglė Bičkienė.

Paroda Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekoje veiks iki liepos 15 dienos.

Susijusios naujienos