Apie Indiją – sanskrito tėvynę ir lietuvių kalbos ištakas

Tadž Machalo rūmai nuo Junono upės upės Agroje.

 

Lapkričio 9 d. Šiaulių valstybinėje kolegijoje įvyko Naujojo trečiojo amžiaus universiteto (NTAU) turizmo ir sveikos gyvensenos fakulteto užsiėmimas, skirtas lietuvių kalbos metams, keliautojo, antropologo ir žurnalisto Antano Poškos 120-osioms gimimo metinėms.

Renginio metu Lietuvos žurnalistų sąjungos Kelionių klubo narys, keliautojas ir fotografas Jonas Nekrašius gausiai susirinkusiems NTAU klausytojams skaitė pranešimą „Indija – sanskrito tėvynė ir lietuvių kalbos ištakos“ (remiantis 2013 m. lapkričio 10–28 dienomis lietuvių jungtinės ekspedicijos „Indija,13“ A. Poškos keliais Indijoje ir Andamanų salose surinkta medžiaga). Ši ekspedicija į Indiją buvo skirta Antanui Poškai (1903–1992) atminti bei jo vardui Lietuvoje ir Indijoje garsinti.

Dvi lietuvių grupės beveik vienu metu, tik skirtingais maršrutais keliavo po Indiją, daugiausia po tas vietas, kurios buvo susijusios su lietuvių keliautoju, antropologu ir esperantininku A. Poška. Vienoje ekspedicijos grupėje dalyvavo žurnalistė V. Morkūnienė iš Šiaulių, kitoje – keliautojas šiaulietis J. Nekrašius.Užsiėmimo metu NTAU klausytojams buvo parodytas įgarsintas dokumentinis filmas „Indijos keliais“, pasakojantis apie keliautoją Antaną Pošką ir 2013 m. lapkričio mėn. lietuvių ekspediciją į Indiją.