
Naujausios
Tvarkytina išvietė
Šiaulių turgavietės išvietė reikalauja kapitalinio remonto. Dabartinė išvietė neatitinka reikalavimų. Išvietės vidus išgriuvęs ir nešvarus. Štai išvietėn įkrito 3 vaikai. Be to, išvietė yra permaža. Ją reikia žymiai padidinti ir patobulinti.
„Šiaulių žinios“,
1934m. vasario 25 d.
„Raganiai“ leidžiami pardavinėti
Praeitais metais akcizininkai buvo uždraudę pardavinėti burtų kortas „Raganiai“, o jų leidėją L. Jakavičių, už pardavinėjimą be tam tikro patento, buvo patraukę teismo atsakomybėn. Bet šių metų vasario pradžioj Šiaulių apylinkės teismas L. Jakavičių išteisino ir burtų kortas „Raganiai“ leido pardavinėti.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. vasario 18 d.
Tunelio planai įteikti
Prieš keletą dienų inž. Savickas važinėjo į Kauną ir įteikė Susisiekimo Ministerijai tunelio planus, pagal kuriuos ruošiamasi dar šį pavasarį pravesti tunelį ant pervažos Tilžės gatvėj. Kai tik Ministeriją minėtus planus patvirtins, tuojau bus pradėti tunelio kasimo darbai. Sis darbas pareikalaus įvairios rūšies specialistų ir darbininkų.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. kovo 4 d.
Vėl rado žmonių kaulus
Višinskio ir Pagyžių gt, susikirtime esąs kalnelis lyginamas – nukasama žemės net 2 metrai. Bekasant žemę čia irgi rasta žmogaus kaulų – griaučiai. Iš kur jie čia ir kaip atsirado – sunku pasakyti.
Labai nemalonu, kad tiems kaulams neatiduodama reikiama pagarba – jie neužkasami nuošalioj vietoj. Dabar iškastus kaulus vaikai sau tampo, kaukuolę svaido. Negražu.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. gegužės 27 d.
Joniškį užpuolė bobos boksininkės
Visokių baikų žmogui begyvenant tenka matyti, ale kad tokiu, palyginti, žiauriu sportu, kaip boksas, užsiimtų moterys, nemačiau. Ir dargi boksą padarytų savo profesija! O joniškiečiai laimingi – jie turėjo garbės matyti net septynias moteris Šiaulių salės ringe (scenoj). Atvyko tos bobos, sakosi iš Kauno, kokio tai svetimtaučio vadovybėj. Ringe pasispardė, apdaužė sau snukius, (atleisk, gražioji lytis už terminą, bet taip), et kai reikėjo atsiskaityti su „Komercijos“ viešbučio savininku ir valgyklos savininke p. Opuiskaite už nakvynę ir maistą, pasirodo, kad pinigų nėra, nes ir bokso meno gastrolių Jonišky tesurinkta vos 70 litų – tik už salę užsimokėti. Tada, žinoma, tuojau buvo uždėtas areštas ant panelių boksininkių suknelių, kelnaičių ir kt. atributų.
Daug vargo su tuo arešto vykdymu turėjo ir polic. viri-kas p. Miškinis, kurį smarkiai puolė mielos boksininkės, bet jo taktiškas elgesys ir didelė kantrybė bei susilaikymas visą reikalą išvedė iki galo puikiai – kūno kultūros menininkės apleido Joniškį be šventadieniškų papuošalų.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. birželio 3 d.
Žydai Pakruojy
Kiekvieną šeštadienį iš Pakruojaus miestelio į gelžk. stotį pilnai peronas prisirenka žydų ir žydelkų, kurie sukelia didžiausį alasą, tartum smaugiami. Išlipę iš traukinio keleiviai su bagažu nieku būdu negali prasisprausti pro šią rėksnių minią. Žodžiu, toks „neprašytų svečių“ susikimšimas kliudo judėjimą, tad reikia visa tai šalinti.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. birželio 3 d.
Stebuklingas paveikslas Šiauliuose
Iš Panevėžio į Šiaulius atvežtas rusų stačiatikių stebuklingasis Dievo Motinos paveikslas, kurį tikybos apeigomis Šiaulių geležinkelio stoty sutiko Šiaulių stačiatikiai ir iškilmingai choru giedodami atlydėjo į cerkvę. Šis paveikslas prieš karą buvo laikomas Utenos apskr. Surdegių rusų stačiatikių vienuolyne. Per karą nuvežtas į Maskvą, bet karui pasibaigus atgabentas į Panevėžį, kur visą laiką dabar tenai ir laikomas. Kaipo stebuklingas, vietos cerkvėms prašant, į jas vežiojamas.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. liepos 15 d.
„Rambynas“ jau veikia
Kaip žinia, buvęs ilgametis Šiaulių gelžk. stoties bufeto savin. p. Petrauskas, pasistatydino Aušros al., prie pat miesto sodo, namus ir čia įrengė modernišką restoraną, pavadinęs gražiu lietuvišku vardu „Rambynas“. Nors patalpos ir nevisai dar užbaigtos, bet jau ir dabar malonu čia pabuvoti. Vietos apsčiai – erdvu. Didelė veranda, salė, bent aštuonetas paskirų kabinetų jau sako, kad čia gali būti maloni užeiga. Duodami gardūs ir maistingi pietūs, kurių kaina konkuruoja su kitais klubais. Be to, didelis pasirinkimas šiltų ir šaltų užkandžių, įvairių vynų, koniakų, šampano, skaidriosios, alaus ir kt. Lankytojų jau dabar nestinga, tad tas rodo, kad čia bus mėgiamiausia šiauliečių užeiga.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. rugpjūčio 12 d.
Svečiai Kelmės dvare
Apie pusę devintos val. vakaro – pasinaudodami tamsuma Balsys su Kazlausku priėjo prie Kelmės dvaro rūmų, apžiūrėjo, ar negresia jiems pavojus ir prie užpakalinių durų revolveriais pasiruošę laukė ką nors išeinant. Ir kaip tik tuo laiku durys atsidarė, plėšikai tuojau atstatė revolverius, vienas jų įspraudė tarp durų koją, kad negalėtų durų uždaryti, paprašė nebijoti moteriškės, kuri buvo duris atidarusi išleisti šuniuką pabėgioti. Įėję vidun tuoj paklausė, ar nėra rūmuose vyrų, jiems atsakius, kad nėra, pradėjo šeimininkauti. Į miegamąjį Gružauskienės kambarį suvarė visas moteris, kurių buvo net septynios ir iš savininkių pareikalavo pinigų. Apie 250 litų jiems padavė Gružauskaitė. To buvo negana, jie patikrino žiedus ant rankų ir paėmė du auksinius (ne šliubinius) žiedus ir vieną motinos Gružauskienės brangų žiedą su išgreviruotu herbu (signetas). Be to, du laikrodžius ir keletą smulkių sidabrinių daiktų. Išeidami nupiovė telefono vielas ir „magaryčiom“ paprašė dar auksinių pinigų, bet jų negavę atsisveikino paduodami rankas ir pasisakė, kad jie yra mandagiausi iš plėšikų. Be to, paklausė, ką rašo apie juos laikraščiai.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. spalio 14 d.
Makdonaldas ir Ruzveltas parašė laiškus į Šiaulius
Šiauliuose toks Ch. Boruchovičius, dažų fabriko „Motinėlė“ savininkas buvo paskelbęs spaudoj, kad jis yra parašęs teoriją krizei panaikinti. Vėliau Ch. Boruchovičius savo teoriją išsiuntinėjo kaikurioms užsienio valstybėms klausdamas, ar nebūtų galima tokią idėją įgyvendinti gyvenime.
Šiomis dienomis šių eilučių autorius kriepėsi į Ch. Boruchovičių klausdamas, ar gavo bent vieną atsakymą iš tų valstybių, kurioms buvo išsiuntinėta minėta teorija. Ir pasirodo, kad teorijos autorius gavęs net keturius atsakymus: iš Makdonaldo, Ruzvelto, Musoliai ir iš Lietuvos finansų ministerio.
Makdonaldas atsakęs labai palankiai, jis, tarp kitko, pažymėjęs, kad parašyta idėja krizę panaikinti, esanti svarstytina, todėl ją atidavęs apsvarstyti ekonomistams. Ši idėja jam patinkanti, tik sunku būsią ją pravesti gyvenime. Ruzveltas sutinkąs su šia idėja ir mano, kad kada nors būsią galima ją įgyvendinti. Dabar šį klausimą perdavęs taip pat kaikurioms ministerijoms apsvarstyti. Musolini irgi atsakęs, bet autorius jo atsakymo taip greitai neatsimena, tik žinąs, kad taip pat esąs gautas palankus. Lietuvos finansų ministeris atsakęs, kad šis sumanymas yra geras ir vertas įgyvendinimo, perdavęs svarstyti šios srities specialistams.
Boruchovičius mano, kad savo sumanymą neužmesiąs, bet skelbsiąs pasauliui, išleisdamas atskirą brošiūrą, kaip yra išleidęs Hitleris savo knygą „Mein kampf“.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. spalio 21 d.
Kai šaltis siaučia...
Šiaulietis Kaupas su draugais linksmai dainuodamas gėrė šnapsą viename restorane. Begeriant ant kampo kėdės nukrito pilna bonka alaus ir sudužo. Nors kėdė buvo šlapia, Kaupas ant jos atsisėdo, bet nepajuto, kad jam sušlapo kelnės ir paltas. Draugai, gerokai išgėrę, išsiskirstė ir krypuodami išsivaikštė.
Kaupas beeidamas pavargo ir atsisėdo ant vieno namo cementinių laiptelių pailsėti. Besilsėdamas užsnūdo. Tą vakarą buvęs didelis šaltis Kaupą tuoj prikaustė prie laiptų, ir jis, atsibudęs naktį, pradėjo šauktis pagalbos. Mat, prie laiptų prišalę ne tik jo rūbai, bet ir oda. Kol atsibudo to namo gyventojai ir pašildė vandenį, Kaupas visą laiką rėkė. Paskui karštu vandeniu Kaupas nuo laiptų buvo atlaisvintas.
„Įdomus mūsų momentas“, 1938 m. gruodžio 25 d.
Kuršėniškis išradėjas
Kuršėnuose gyvenąs Ignas Madastavičius nesenai išrado būdą grindims mazgoti. Šiuo išrastu įrankiu esą galima greitai ir švariai išmazgoti grindis, nė kiek nepasilenkiant ir be išvargimo.
Šį savo išradimą J. Madastavičius užpatentavo. Be to, tas pats išradėjas yra dar vieną išradęs būdą langams mazgoti. Langus esą galima taip pat švariai ir patogiai numazgoti.
„Šiaulių žinios“,
1934 m. lapkričio 18 d.
Šiaulietiškos poezijos kampelis
Fritz Kačmarek
Sindikatiška karunka
Miškas ūžia, šlama, trata,
Žmonės keikia sindikatą,
Kurs lietuvninką nabagą
Baigia riest į ožio ragą.
Jei kišenėj žvanga litas –
Sindikato bus prarytas.
Oi vija kanapija,
Gyvą žmogų jis praryja!
Nori pirkti miltų svarą,
Sindikatui duok pakarą,
Nes ir valcas ir malūnas –
Sindikato Iocnas kūnas.
Jei nuplyšo tavo batai,
Laukia grobio sindikatas:
Stori padai iš kartono,
Krypsta užkulniai į šoną,
Bet už tą makulatūrą
Piliečiui numauna skūrą.
Neatstumsi šito smako
Nuo cigarų ir tabako;
Jis pažįsta dūmo šposus –
Alksnių lapų papirosus.
Pagamina tokį brudą
Ir per gvoltą tau įgrūda.
(....)
Nori pypkę išrūkyti,
Eik jam baudžiavą, brolyti.
Jau ir paskutinę sritį
Sindikatas ima ryti;
Net už popierio jau stopą
Reikia jam prisiųti lopą.
Kurie skaito, kurie rašo,
Iš visų jis duoklės prašo.
Tik vienintelio dalyko
Sindikatas neapniko,
Bet tikrai jam varva seilė
Monopolizuoti meilę
Ir, gal būt, už bučkį skirtą
Nustatys jis kainą tvirtą.
„Šiaulių žinios“,
1934m. vasario 25 d.
Kalba ir stilius netaisyti.
Iš Viliaus PURONO ir Vlado Vertelio senosios spaudos rinkinio