
Naujausios
„Žiburio knygynas“ bus likviduojamas
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyti įmonių pusės metų veiklos rezultatai. Administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad iš 9 savivaldybės kontroliuojamų įmonių nuostolingai dirba Šiaulių oro uostas ir UAB „Žiburio knygynas“.
Jūratė RAUDUVIENĖ
jurate@skrastas.lt
Knygyno gelbėjimo planai nesuveikė
Liūdniausiai atrodo „Žiburio knygyno“ pirmojo pusmečio rezultatai. Nuostolis padidėjo ir siekia 18,5 tūkstančio eurų. A. Bartulis neslėpė, kad visi gelbėjimo planai žlugo ir jau rugsėjo mėnesį miesto Tarybai bus teikiamas sprendimas likviduoti UAB „Žiburio knygynas“ ir patvirtinti šio proceso planą.
Buvo svarstoma sujungti įmonę su UAB „Pabalių turgus“, tačiau pelningai dirbančiam „Pabalių turgui“ tektų prisiimti knygyno finansinius įsipareigojimus ir kompensuoti nuostolingą veiklą. Tokio sumanymo atsisakyta.
Bandyta „Žiburio knygyną“ išnuomoti, tačiau knygynų tinklai pasiūlymu nesusidomėjo, o vieno knygyno atstovai pareiškė, norint, kad ši įmonė veiktų pelningai, reikėtų investuoti 100 tūkstančių eurų ir pageidautų, kad Savivaldybė tokiai sumai atleistų investuotoją nuo nuomos mokesčio. Administracijos direktorius mano, kad tokios investicijos būtų reikalingos tik tuo atveju, jei norima „lentynas su paauksuotomis rankenomis įrengti“.
Prieš metus UAB „Žiburio knygynas“ jau buvo atsidūrusi ant bankroto ribos, tačiau miesto Taryba iš biudžeto lėšų padidino bendrovės įstatinį kapitalą, leido pasiskolinti iš „Šiaulių energijos“ iki 100 tūkstančių eurų, buvo parduotos įmonei nereikalingos patalpos Žemaitės gatvėje. Nežiūrint to, įmonei pradėjusi vadovauti nauja direktorė Rima Ignatavičienė pareigas paliko, nes nebematė knygyno perspektyvos.
Minusai ir pliusai
Kita „minusinė“ įmonė Šiaulių oro uostas nuostolį sumažino nuo 122 tūkstančių eurų per praėjusių metų I pusmetį iki 25,5 tūkstančio šįmet.
Praėjusių metų pirmąjį pusmetį nuostolingai dirbusi viešoji įstaiga Šiaulių verslo inkubatorius, anot A. Bartulio, kelis tūkstančius eurų „atgrojo“ ir turi 4,5 tūkstančio eurų pelną.
Didžiausią pusmečio pelną tradiciškai skaičiuoja AB „Šiaulių energija“ – beveik 1,37 tūkstančio eurų, tačiau ir šios įmonės pelningumo rodiklis sumažėjo beveik 652 tūkstančiais eurų. Aiškinama, kad taip nutiko todėl, jog pardavimų savikaina ir veiklos sąnaudos augo greičiau nei pajamos už parduodamą šilumą.
„Šiaulių vandenų“ pelnas stabilus – apie 350 tūkstančių eurų per pusmetį. „Busturo“ pardavimai nors ir sumažėjo beveik 140 tūkstančių, tačiau pelnas, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo dvigubai ir siekia apie 259 tūkstančius eurų. Tai siejama su mažėjančiomis sąnaudomis.
Pasak Administracijos vadovo, gerąsias tradicijas išsaugo ir stabiliai pelningai dirba „Gatvių apšvietimas“.
Nuostolingai dirbantį Šiaulių "Žiburio knygyną" nutarta likviduoti.
Redakcijos archyvo nuotr.