Virtualioje Šiaulių dramos teatro scenoje – penki spektakliai

A. Žvinys viliasi, kad rudenį teatro sezonas prasidės jau teatro salėje, o ne nuotoliniu būdu
Pandemija kultūros atstovus privertė koreguoti kūrybinius planus, tačiau atvėrė ir naujas kūrybinės veiklos galimybes. Valstybinis Šiaulių dramos teatras, reaguodamas į susiklosčiusią situaciją, vienas pirmųjų Lietuvoje nusprendė savo gerbėjų nepalikti be kultūros ir pradėjo teatro spektaklius transliuoti internetu. Teatro vadovas Aurimas Žvinys sako nesitikėjęs sulaukti tokių teigiamų atsiliepimų ir kad atsiras tiek daug norinčių teatrą perkelti į savo namus: „Pirmosios transliacijos sulaukė daugiau nei tūkstančio peržiūrų. Tai džiugino ir motyvavo dirbti toliau. Šis susidomėjimas įkvėpė visai trupei noro grįžti į sceną. Tai buvo ženklas, kad mūsų tikrai reikia.“

 

Nufilmuoti penki spektakliai

Pašnekovo teigimu, praėjusių metų pavasarį filmavimai ir transliacijos vyko ekspromtu, todėl žiūrovams negalėjo užtikrinti geros kokybės įrašų, tačiau antrajam karantinui jau turėjo laiko pasiruošti, todėl dabar savo auditorijai teatras gali pasiūlyti penkis profesionaliai nufilmuotus spektaklius, kuriuos kiekvienas gali žiūrėti savo namuose. Pasak pašnekovo, spektakliai nufilmuoti penkiomis kameromis, kiekvienas aktorius įgarsintas atskirai, pritaikytas specialus apšvietimas – siekta užtikrinti tokią kokybę, kuri nenuviltų net didžiausių teatro gurmanų.

„Buvome suplanavę į interneto erdvę perkelti aštuonis spektaklius, tačiau pavyko tik penkis. Kartu su „Šiaulių televizija“ nufilmavome tris edukacinius spektaklius moksleiviams: režisierės Kotrynos Siaurusaitytės pagal Jurgio Savickio noveles „Ad astra“ ir „Fleita“ pastatytą spektaklį „Buvo tylu“, Marijaus Česnulaičio režisuotą „Erlicką“ (pagal Juozo Erlicko kūrybą) ir „Didelę lietuvišką pasaką“ (režisierė Eglė Kižaitė). Taip pat du spektaklius suaugusiems: režisieriaus Agniaus Jankevičiaus „Ežerą“ ir lauktą premjerą – Pauliaus Ignatavičiaus režisuotą „Protect me“ pagal Falko Richterio pjesę“, – apie teatro veiklą pasakoja vadovas ir priduria, kad informaciją, kada transliuojami spektakliai, galima rasti teatro feisbuko paskyroje ir tinklalapyje www.vsdt.lt.

„Zoom'as“ nepakeis tikro spektaklio

Valstybinio Šiaulių dramos teatro direktorius, kaip ir daugelis kitų kultūros atstovų, laukia rudenį prasidėsiančio naujo teatro sezono ir tikisi, kad jį bus galima pradėti ne nuotoliniu būdu, o teatro salėje. „Esu įsitikinęs, kad „Zoom'as“ nepakeis tikro spektaklio, kai nuščiūva visa salė, pasipila aplodismentai ar pasipuošę ponai ir ponios per pertrauką vaikšto teatro fojė. Atėjimas į teatrą padeda šiek tiek atsiriboti nuo kasdienybės ir prisijaukinti kultūrą“, – pastebi A. Žvinys.

Pasak teatro vadovo, kultūrinis gyvenimas Šiauliuose yra gana aktyvus. Į gastroliuojančių teatrų spektaklius ar premjeras kone visada išperkami visi bilietai, o į kitus šiauliečių trupės spektaklius – prisipildo daugiau nei pusė salės.

„Tai geri rodikliai, kuriais džiaugiamės“, – šypsosi A. Žvinys ir priduria, kad šiauliečiai domisi ne tik teatru – mieste gilios fotografijos ir kitų kultūros ar meno sričių tradicijos, tad pasibaigus karantinui pramogų išsiilgę žmonės turės iš ko rinktis.

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.

Užs. Nr. 474968

 

PASITIKRINK ŽINIAS

1

1. Improvizacinis pratimas, skirtas aktoriaus meistriškumui ugdyti, aktorinei technikai tobulinti.

2. Lietuvių poeto, prozininko Rimanto Kmitos kūrinys „Pietinia ...“.

3. Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorius Sigitas ... .

4. Muzikos kūrėjas, muzikos kūrinių autorius.

5. Muzikinio teatro žanras – veikalas, kuriame derinama vokalinė ir instrumentinė muzika, šokis, baletas, pramoginės muzikos elementai.

Atsakymai

1. Etiudas 2. Kronikas 3. Jakubauskas 4. Kompozitorius 5. Operetė

1