
Naujausios
Vietoje Nakvynės namų – pėstininkų batalionas
Šiaulių miesto politikai vakar pritarė, kad Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija plėtotų karinę teritoriją Šiaulių mieste, įgyvendindama savo projektus. Šiauliuose įsikurs naujas karinis vienetas – kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas.
Jūratė RAUDUVIENĖ
jurate@skrastas.lt
Kariuomenė žada dideles investicijas
Krašto apsaugos ministerija pranešė Savivaldybei, kad artimiausiu metu planuoja įgyvendinti strategiškai svarbų Lietuvos kariuomenės karinio dalinio vystymo Šiaulių mieste projektą, kurį įgyvendinant galės būti sukurta apie kelis šimtus darbo vietų ir užtikrintos saugios gyvenimo sąlygos Šiaulių regiono gyventojams.
Įgyvendinant projektą, privatus investuotojas valstybei sukurs karinėms funkcijoms vykdyti reikalingą infrastruktūrą ir prisiims statybos darbų vykdymo ir sukurtos infrastruktūros valdymo riziką.
Kunigaikščio Margirio pėstininkų batalionas įsikurs Pakruojo gatvėje, kur Krašto apsaugos ministerija panaudos pagrindais jau valdo kelis sklypus. Kadangi esamos teritorijos bataliono reikmėms neužtenka, KAM prašo iš Savivaldybės tarybos papildomos teritorijos ir viliasi skubaus atsakymo.
Krašto apsaugos ministerijos poreikiams Savivaldybė perduos pastatą adresu Pakruojo gatvė 41, kuriame šiuo metu įsikūrę Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių paslaugų centro nakvynės namai. Nakvynės namų pastatas renovuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis.
Projektas baigtas įgyvendinti 2015 metų rugsėjo 2 dieną ir pagal finansavimo sąlygas pastato paskirtis negali būti keičiama anksčiau nei po 5 metų, priešingu atveju tektų europinę paramą grąžinti. Šis laikotarpis baigiasi 2020 metų rugsėjo 2 dieną, todėl, Taryba pritarė, kad Nakvynės namų pastatas kariuomenei būtų atiduotas tik po šio termino.
Miesto Bendrajame plane šioje teritorijoje suplanuotas atskirasis želdynas, užregistruotas 2,6160 hektaro atskirųjų želdynų paskirties sklypas. Šio sklypo paskirtis bus keičiama.
Vietos Nakvynės namams dar tik ieškoma
Opozicijai atstovaujantys politikai klausė sprendimo projektą pristatančio Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Marijaus Veličkos, kur bus iškelti Nakvynės namai, kodėl klausimas nesprendžiamas kompleksiškai.
M. Velička aiškino, kad vietos Nakvynės namams dar bus ieškoma ir tikimasi iki šių metų pabaigos apie siūlomus variantus politikams pranešti. Artūras Kulikauskas perspėjo, kad tai nebus taip lengva, nes paprastai gyventojai nesutinka su tokių objektų kaimynyste.
Buvo paaiškinta, kad Nakvynės namai šiuo metu užima 3000 kvadratinių metrų plotą, tačiau jų veiklai pakaktų perpus mažiau, todėl bus ieškoma mažesnių patalpų.
Gintautas Lukošaitis kvietė visus palaikyti kariuomenės planus, juolab, kad jos planuose – net 45 milijonų eurų investicija Šiauliuose ir daug darbo vietų.
Meras Artūras Visockas nepraleido progos pabrėžti, kad kariuomenės bataliono atėjimas į Šiaulius – tai gerų savivaldybės ir kariuomenės vadų santykių rezultatas, nors kiek anksčiau išplatintame Krašto apsaugos ministerijos pranešime apie tai neužsimenama.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Apie 150 Nakvynės namų gyventojų jau po metų teks kraustytis kitur ir užleisti pastatą kariškiams.