Vestuvių išvakarės aplaistytos ašaromis

Vestuvių išvakarės aplaistytos ašaromis

Vestuvių išvakarės aplaistytos ašaromis

Jaunavedžiai iš Akmenės rajono iki paskutinės akimirkos nežinojo, kuo vilkės per savo vestuves. Nors vestuviniai rūbai nuomos salone Šiauliuose buvo užsakyti prieš kelis mėnesius. Iš Anglijos namo tuoktis parvažiavusi pora vestuvių išvakarėse sako patyrusi ne tik stresą, bet ir nuostolių. Svarbiausios gyvenimo dienos nuotaika buvo sugadinta.

Sigita STONKIENĖ

siga@skrastas.lt

1800 litų už suknelės nuomą

Praėjusią savaitę Rasa ir Mindaugas Jonuškiai grįžo iš Anglijos namuose atšvęsti vieno iš svarbiausių gyvenimo įvykių — savo vestuvių, kurioms ruošėsi iš anksto. Dar pavasarį, kovo mėnesį, specialiai apsilankė Šiauliuose, drabužių nuomos salone „Birutė“. Rasa išsirinko patikusią suknelę, kurią pažadėta šiek tiek pataisyti, Mindaugas — kostiumą. Jaunamartės suknelės nuoma kainavo 1800 litų.

Užsakę rūbus, jaunavedžiai paliko 300 suknelės ir 100 litų kostiumo rankpinigių. Buvusi sudaryta sutartis.

Jaunuoliai redakcijoje pasakojo vestuvių laukę ramūs. Praėjusį trečiadienį atvyko į saloną pasimatuoti drabužių. Bet čia laukė staigmena: užsakyto kostiumo Mindaugas sakė neradęs.

„Kostiumo nebuvo, o salono darbuotoja, nežinojo, kaip paaiškinti, kodėl jo nėra. Bandžiau matuotis kitus — netiko. Supykau, nuėjau į parduotuvę ir tą pačią dieną nusipirkau“, — “Šiaulių kraštui“ pasakojo Mindaugas.

Rasa užsakytąją suknelę pasimatavo, bet ji nebuvusi sutvarkyta pagal figūrą. Sutarę, kad salonas trūkumus ištaisys penktadienį.

Puolė į paniką

Vestuvių išvakarėse, apie 15 valandą, jaunuoliai vėl atvyko į saloną. Bet, pasimatavusi suknelę, Rasa nusivylė: suknelė „užsivilkus stovėjo kažkaip skersai“.

Salono savininkė ęsą bandžiusi padėtį gelbėti. Pasiūlyta suknelę salone palikti dar kuriam laikui. Jaunuoliai į saloną grįžo apie šešias vakaro. Šįkart buvo ištikti streso.

„Suknelė atrodė tragiškai. Supratau, kad vestuvių dieną negalėsiu jos vilkėti“, — sakė Rasa.

Reikėjo skubiai ieškoti išeities. Į saloną atskubėjusi giminaitė bandė padėti išsirinkti kitą suknelę. Jaunavedžiai tvirtino salono darbuotojų dėmesio nesulaukę, atvirkščiai, šie buvę nepatenkinti klientais, priekaištavę, kad klientai patys nežino, ko nori.

„Kilo didžiulė įtampa, net panika, nes laiko iki šventės liko mažai. Iš visų pusių skambino dėl kitų vestuvių reikalų. Streso apimta, pradėjau verkti, nuotaika buvo sugadinta“, — pasakojo nuotaka.

Neliko nieko kita, kaip rinktis kitą rūbą. Nešini kita, 1500 litų kainavusia suknele, jaunavedžiai iš salono išvyko apie devynias vakaro. Teigė, kad jų niekas neatsiprašė.

Sugrąžinusi suknelę jaunoji sakė buvusi apkatinta suknelę sugadinusi. Rasa neneigė: išties per vestuves išsitepė suknelės apačia ir prairo kraštelis. Jaunuoliai teigė salone palikę 100 litų vestuvių užstatą, bet už suknelę užstato nebeatgavę.

Savininkė kaltina klientus

Salono savininkė Birutė Kybartienė „Šiaulių kraštui“ sakė esą jaunavedžiai buvę aikštingi, be to, užsakytasis kostiumas salone buvęs.

„Jie mus tiesiog iškankino. Tokie klientai, kabinėjos prie visko, mes jiems tą suknelę atidavėm be užstato. Matomai jie pinigų neturėjo, ta mergaitė verkė... Galiausiai atnešė suplėšytą suknelę, ištampė, ištepė ir visas padelkas nuplėšė. Šį kartą mes esame visiškai nekalti,“ — salono savininkė aiškino savo versiją.

Paklausta, ar sumokėjus 1500 litų, nuomojamo rūbo negalima ir sutepti, savininkė pripažino, kad salonas rūbą išvalo.

Suknelių nuomos kainos nemažos, pavyzdžiui, naujos suknelės, kainuojančios 6000 litų, pirmosios nuomos kaina yra 2500 litų.

Nuomojant rūbą, su klientais sudaroma sutartis, paliekami rankpinigiai bei imamas 100 litų vestuvių užstatas, jeigu rūbas būtų sugadintas.

 

NUOMA: Iš užsienio sugrįžę švęsti savo vestuvių, Rasa ir Mindaugas Jonuškiai teigė, jog vestuvinių drabužių nuoma buvo lydima streso ir aplaistyta ašarų.

NERIMAS: Šiauliuose, „Birutės salone“ užsisakę rūbus jaunavedžiai iki paskutinės akimirkos nežinojo, kuo vilkės per vestuves. 

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KOMENTARAS

Suderinta sutartis gali apsaugoti

Bronislava BALČIŪNAITĖ, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Šiaulių skyriaus vyriausioji specialistė:

— Nuoma grindžiama sutartiniais santykiais. Kadangi sutartis yra abipusis susitarimas, klientas gali nesutikti su kai kuriais savininko siūlomais punktais arba siūlyti juos pakeisti.

Prieš pasirašant sutartį, kiekvienas punktas turi būti aptartas. Jeigu kuri šalis nesilaiko reikalavimų, tada galima ieškoti padarytos žalos atlygio.

Klientams patarčiau atidžiai įsigilinti į sutarties sąlygas. Kilus ginčui tarp šalių, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pirmiausia siūlo taikiai tartis tarpusavyje, o jeigu nepavyksta — kreiptis į tarnybą arba į teismą, nurodant, kokie sutarties punktai buvo pažeisti ir kaip prašoma atlyginti padarytą žalą.