A. Veryga: pateiktas pasiūlymas atšaukti privalomą kaukių nešiojimą

ELTA nuotr.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad Vyriausybei yra pateiktas siūlymas jau artimiausiu metu atšaukti reikalavimą viešose vietose dėvėti veido apsaugos priemones. Palaipsniui švelninant Lietuvoje įvesto karantino sąlygas, o užsikrėtimų skaičiui mažėjant, ministro teigimu, įpareigojimo viešose vietose nešioti apsaugos priemones gali nebelikti.

„Vyriausybėje yra pateiktas toks siūlymas, kad atvirose, viešose erdvėse, kur žmonės nesibūriuoja, privalomumo (nešioti apsaugos priemones – ELTA) būtų galima ir atsisakyti“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Veryga. Visgi, akcentavo ministras, uždarose viešosiose patalpose prievolė nešioti apsaugos priemones liktų.

„Tai negaliotų, kai žmonės būna uždarose erdvėse“, – pridūrė jis.

Ministras nedrįso prognozuoti, nuo kada įpareigojimas dėvėti apsaugos priemones galėtų būti pakeistas rekomendacija.

„Kiek dar toks reikalavimas išliks – nedrįsčiau spėlioti ir sakyti“, – pabrėžė ministras. Jo teigimu, svarbiausia dabar neužmiršti, kad virusui išplisti užtenka vieno žmogaus, tad visiškai atsisakyti šiuo metu privalomų apsaugos priemonių nebus galima, kol bus vis šalyje užsikrėtusių žmonių.

„Viskas prasidėjo nuo vieno atvejo, o Lietuvoje dabar tokių yra ne vienas, yra keli šimtai, kurie yra užsikrėtę ir kurie gali užkrėsti. Tie žmonės yra ne tik gydymo įstaigose (...) Kada nebefiksuosime užsikrėtimo atvejų, tada ir galėsime kalbėti apie šių priemonių atsisakymą“, – apibendrino A. Veryga.

Vyriausybės patvirtintas reikalavimas Lietuvoje viešose vietose dėvėti veido apsaugos priemones įsigaliojo nuo balandžio 10 d. Iki tol dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones – buvo tik rekomenduojama.

Stabilizavus koronaviruso plitimą šalyje, nuo balandžio vidurio Vyriausybė priėmė sprendimus, švelninančius kai kuriuos gyventojams tekusius ribojimus, taip pat atlaisvino veiklą įvairioms verslo sritims.

Komentarai

Emilija     Ant, 2020-05-12 / 15:44
Ar čia toks gelbėjimo planas merui ir kitiems palaikyti? Ar pas mus tokia demokratija kaip Š.Korėjoje? Atsimenu, kada ten uždraudė rūkyti, tai šalies vadovas viešai užsirūkė. Taip būna, kai nėra kam pasakyti, kad karalius nuogas.
miestietis    Ant, 2020-05-12 / 18:50

In reply to by >

bet gi, mero pažeidimas padarytas viešai, kai dar galioja kaukių nešiojimo privalomoji tvarka :) Jos niekas dar neatšaukė. Jeigu būtų padaręs nusižengimą eilinis pilietis, tai nubaustas būtų nedelsiant, t.y. tuoj pat - čia ir dabar. O kai nusižengimą padaro aukščiausiojo rango pareigūnai, tai kažin ko reikia delsti, vilkinti ir visaip vynioti į vatą. Ar ne taip?
Paprasčiau    Tre, 2020-05-13 / 07:28

In reply to by miestietis

Kur kas paprasčiau. Mūsų meras yra sveiko proto ir tuo pasidžiaukime. Juk girdėjote per lrt Žm. studijų vadovo dr.Gintaro Chomentausko komentarą, kad nėra pas mus epidemijos, kur kas daugiau miršta tuberkuliozės ar kt. ligų, o ne nuo koronės.
tikras joniškietis    Tre, 2020-05-13 / 11:17

In reply to by Asta

Pernelyg anksti: iki šiol Joniškio Iki parduotuvės kai kurios pardavėjos (šiandien prieš 9 val., trečia kasa) nesupranta, kad būtina palaikyti atstumą tarp pirkėjų ir atsiskaitymo metu.
Liucija    Tre, 2020-05-13 / 10:02
Kas čia darosi, kaip diena - taip naujiena ? Pandemijos pradžioje A.Veryga viešai sakė, kad kaukių nereikia, nes jos neapsaugo nuo viruso. Po mėnesio, jos privalomos, o kas jų nenešiojo, baudė 250 eurų bauda. Šiandien svarstoma, kad būtu panaikintas privalomas kaukių nešiojimas. Ir kas toliau...?

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.