
Naujausios
Verslo idėjos: nuo išmaniųjų staliukų iki mokymų
Šeši jaunieji verslininkai ir du, perkopę 50-metį, savo veiklos pradžiai turės po kelis tūkstančius eurų. Jie dalyvavo trečius metus Šiaulių miesto savivaldybėje organizuojamame jaunimo verslo idėjų konkurse.
Jūratė RAUDUVIENĖ
jurate@skrastas.lt
Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis sakė, kad šįmet konkursui buvo pateiktos 7 paraiškos, 6 iš jų skirta parama iki 3 tūkstančių eurų. I–III vietų nugalėtojai apdovanoti papildomais prizais – po 1 000 eurų iš „Swedbank“. Panašaus skaičiaus konkurso dalyvių sulaukiama kasmet.
Pirmąją vietą konkurse laimėjęs Benas Dobrikas pateikė bene inovatyviausią idėją – gamins išmaniuosius kavos staliukus arba šoninius staliukus, pavyzdžiui, prie sofos. Stalviršiuose bus integruoti liečiamieji LED ekranai, turintys daugumą išmaniųjų įrenginių funkcijų. Įdomų verslą pradedantis jaunas vyras gautą paramą ketina panaudoti ne tik reikalingai įrangai įsigyti, bet ir marketingo priemonėms.
Antras likęs Steponas Zemlickas imsis santechnikos darbų. Profesinio rengimo centrą baigęs jaunuolis susikūrė sau darbo vietą.
Evestina Vaitkevičiūtė trečia vieta įvertintą projektą pavadino „Bike House Šiauliai“. Merginos planuose – pastatyti konteinerį, kuriame būtų nuomojami, taisomi dviračiai, o klientai galėtų atsigaivinti sveikuoliškais kokteiliais. Jos tikslas – populiarinti dviračių pramogas.
Šiaulių verslo inkubatoriaus vadovas Alius Valys apibendrino – dauguma konkurso dalyvių pateikė pramogų ir laisvalaikio verslo idėjų: interaktyvių švenčių organizavimo, fotografavimo bei filmavimo paslaugos, papuošalų ne tik gamyba, bet ir mokymai, kaip pasigaminti.
Vyresnių nei 50 metų asmenų verslo idėjų konkurse konkurencija buvo mažesnė: pateiktos 3 paraiškos, 2 iš jų finansuotos.
Rasita Dragūnienė, teikianti siuvimo paslaugas, nusprendė savo klientes mokyti siūti. Heroldas Miknevičius plečia vairuotojų mokymo veiklą ir siūlys profesionalių vairuotojų mokymus bei naują veiklą – transporto vadybininkų mokymus.
Iš viso smulkiajam verslui paremti Savivaldybė šiemet skyrė 43,5 tūkstančio eurų. Iš jų 30 tūkstančių atiteks verslo projektams paremti, 10 tūkstančių – padengti dalį lėšų įrangai ir įrankiams įsigyti. Pastarajai priemonei paraiškos dar priimamos.
Artimiausiu metu su konkurse dalyvavusiais verslininkais bus pasirašomos paramos sutartys. Jose numatoma, kad lėšų iš Savivaldybės biudžeto gavę idėjų autoriai įsipareigoja dalyvauti rudenį vyksiančioje miesto verslo pasiekimų parodoje, o savo veiklą vykdyti ne trumpiau nei 24 mėnesius. Nors verslui nepasisekus ir nutraukus veiklą anksčiau dalį skirtų lėšų gali tekti grąžinti, mero pavaduotojas Domas Griškevičius pasidžiaugė, kad kol kas tokių atvejų nepasitaikė.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
Dauguma verslo idėjų konkurso dalyvių gautą paramą planuoja panaudoti įrangai ir darbo priemonėms įsigyti.