Vardinė stipendija įteikta Šiaulių akademijos studentei

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Vardinės stipendijos įteikimo akimirka: centre – stipendijos nominantė Karolina Bukuvienė.

Artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai Šiaulių moterų LIONS klubas 17-tą kartą įteikė Hermannus Hulsingos vardo stipendiją pažangiausiam Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studentui, turinčiam negalią. Tokia 1000 eurų vertės vienkartinė stipendija skiriama kasmet pasitinkant Kovo 11-ąją. Kandidatą stipendijai gauti išrenka Šiaulių akademija.

Šiais metais Šiaulių moterų LIONS klubo narės stilizuotą čekį įteikė Specialiosios pedagogikos ir logopedijos pirmo kurso studentei Karolinai Butkuvienei.

Šiaulių akademijos direktorė Renata Bilbokaitė pabrėžė, kad pirmasis šios programos kursas šįmet yra ypatingas: dauguma studentų ypač motyvuoti, turintys idėjų, o pažangumo vidurkis siekia maksimumą. Anot vadovės, jau senokai turėjo tokį kursą, kuriame – per 100 labai žingeidžių studentų. Garsas apie kokybiškas minėtos programos studijas yra pasklidęs po visą Lietuvą, todėl Šiaulių akademija sulaukia studentų ne tik iš Šiaulių apskrities, bet ir iš kitų šalies regionų.

Kaunietė Karolina Butkuvienė papasakojo savo liūdną profesijos pasirinkimo istoriją. Lygiai prieš metus Karolinos šeimą ištiko tragedija – žuvo keturiolikmetė dukra. Karolina gyveno vaikų rūpesčiais. Po tragedijos savęs klausė: „O kas toliau?“ Buvo baigusi verslo studijas, dirbo taip pat versle. Kilo noras padėti kitiems vaikams.

„Sesė turi mergaitę, kuri sunkiai kalba. Tada ir pagalvojau, o kodėl ne logopedija? Šiaulių akademiją pasirinkau todėl, kad yra galimybė mokytis nuotolinių sesijų būdu. Tai yra labai patogu, gali dirbti ir mokytis. Taip čia ir atsidūriau. Sau keliu tikslus, kuo daugiau sužinoti. O žinios dėstytojų, tai kažkas tokio – savo srities profesionalai. Labai daug žinių gauname, domimės ir manau, kad išeisim labai geri specialistai“, – pasakojo Karolina.

Studentė džiaugėsi, kad yra labai daug praktikos.

„Žmonės, kurie ateina studijuoti jau pajutę kitokio gyvenimo etapą, viduje pervertinę vertybes, ir tada, kaip sako Karolina, pati nepasiduos, bet eis duoti kitiems. Tada tie studentai viską daro su tikra gyvybiška aistra“, – pakomentavo R. Bilbokaitė.

Šiaulių moterų LIONS klubo viceprezidentė Kristina Slonksnė, įteikdama Karolinai stipendiją, kalbėjo: „Šiandien perskaičiau tokią frazę: „Mokslas – tai šviesa, o be mokslo – vos prašvito ir vėl į darbą“. Mūsų šviesuliams norėtume palinkti geros kloties ir sėkmingų studijų“.

Klubo narė Aušra Vaitkevičienė papasakojo apie klubo mecenatą olandą Hermannus Hulsingą, kuris šįmet 20-metį švęsiančio klubo veiklos pradžioje ne tik rėmė asmeninėmis lėšomis, bet ir išmokė, kaip uždirbti ir sukaupti pinigus, kuriuos vėliau būtų galima skirti filantropinei veiklai, padėti žmonėms. Kelerius metus ši stipendija buvo mokama būtent klubo bičiulio iš Nyderlandų lėšomis. Mecenatui mirus, jo atminimui stipendija pavadina Hermannus Hulsingos vardu.

„Noriu padėkoti už gražų tęstinumą, atsižvelgti į studentus, kurie įdeda daug pastangų ir labai tikisi būti gerais specialistais“, – dėkojo Šiaulių akademijos direktorė.