Valdančiųjų buldozeris užklimpo: privalomo skiepijimo nebus

ELTA nuotr.

Šiandien Seime nepriimtas ypač daug kritikos sulaukiantis privalomo skiepijimo įstatymas. Reikalavimas būtų buvęs taikomas sveikatos apsaugos, socialinės rūpybos sektorių darbuotojams.

Už balsavo balsavo 60 Seimo narių, prieš – 53, susilaikė 10 parlamentarų.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas akcentavo, kad būtina naudoti visą kompleksą priemonių, užtikrinant, kaip galimą mažesnį viruso sklidimą. Parlamentaras įsitikinęs, kad šis įstatymo projektas būtent tai ir daro.

„Šiandieną aš žiūriu į projektą, kaip į priemonę sumažinti visas rizikas, kurios gali atsirasti mūsų gydymo įstaigose, mūsų socialinės priežiūros įstaigose. Kiekviena gyvybė yra verta Seimo narių pastangų imtis priemonių. Jeigu mes nesiimame priemonių, tai tada santykinai, dalinai mes patys turime prisiimti atsakomybę už mirštančių žmonių skaičių“, – akcentavo E. Gentvilas.

Kitokią poziciją turėjo Darbo partijos frakcijos Seime narys Mindaugas Puidokas. Parlamentaras įstatymo patisoms negailėjo kritikos.

„Šis įstatymo projektas yra pasityčiojimas iš medikų, nes nepasitikima jų kompetencija ir nueita bukos prievartos keliu“, – akcentavo M. Puidokas.

Kritikos negailėjo ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime narė Orinta Leiputė. Prieš balsavimą socialdemokratė teigė, kad jos partija siūlymo nepalaikys. Pasak politikės, ne dėl to, kad nevertintų COVID-19 keliamos žalos, bet dėl neaiškių ir kintančių Vyriausybės sprendimų.

„Mes socialdemokratai labai atsakingai žiūrime į COVID-19 pandmeijos situaciją ir jos valdymą. Būdami konstruktyvūs, teikėme premjerei ir Vyriausybei pasiūlymus. Nesiveikėme populiarumo ir niekam nepataikavome, nes žmogaus gyvybė yra svarbiau už viską. Tačiau nesavalaikiai sprendimai, neargumentuoti jų pokyčiai labai išerzino šalies žmones, tame tarpe ir priešakinėse linijose dirbančius medikus, socialinius darbuotojus. (...) Šią savaitę gavome įvairių organizacijų ir profesinių sąjungos kreipimusi. Yra gausybė klausimų, o ministerija neįgali į juos atsakyti“, – teigė O. Leiputė.