
Naujausios
Ministerija žada, kad globos namų teikiamų socialinių paslaugų tęstinumui užtikrinti penkerius metus skirs Savivaldybei po 370 tūkstančių eurų kasmet. O darbuotojams, kurie nuspręs nutraukti darbo sutartį iki pasikeičiant steigėjui, užtikrins išeitines išmokas.
Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje pažymėjo, kad tai pirmoji konkreti ministerijos iniciatyva dėl "Šaltinio" perdavimo, nes iki šiol viskas vyko kalbų ir konsultacijų lygiu.
Šios kalbos kėlė įtampą ir "Šaltinyje", ir Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. "Šiaulių krašte" rašėme, kad Savivaldybės vadovai neneigė, jog greičiausiai iš dviejų šių įstaigų liks viena.
"Abi įstaigos rašė mums raštus, kad nesikalbame. Negalėjome kalbėtis, nes nebuvo realaus pagrindo", – paaiškino direktorius.
Jis informavo, kad jau kitą savaitę miesto Tarybos komitetams bus teikiamas svarstyti sutikimas perimti "Šaltinio" steigėjo teises ir pareigas.
"Mums reikia įgyvendinti įstatymą. Kūdikių namų atžvilgiu neišvengiamai tas procesas irgi turės prasidėti. Mes būsime abiejų įstaigų steigėjai ir tik tada galėsime problemą išspręsti", – sakė A. Bartulis.
Jis pabrėžė, kad Savivaldybei teks spręsti klausimą ir dėl abiejų įstaigų racionalesnio pastatų panaudojimo, ir dėl personalo optimalumo.
Direktorius sakė suprantąs, kad įstaigų darbuotojai nerimauja, kokia bus reforma, tačiau šiandien pasakyti konkrečiai dar negali. Pirmiausia bus siekiama išgirsti politikų nuomones. A. Bartulis vardija, kad galimas vienos įstaigos prijungimas prie kitos arba abiejų sujungimas suformuojant naują centrą. Anot vadovo, visi variantai turi ir pliusų, ir minusų.
Direktorius aiškina, kad centras gali būti viename pastate, o kitas pastatas galėtų būti naudojamas kitoms socialinėms reikmėms, tokioms kaip senelių globos namai arba dienos centras. Bus įsteigtas vienas centras, o kur bus jo bazė, dar neišdiskutuota. Tikėtina, kad abiejose patalpose reikės atlikti einamąjį remontą.
"Šaltinis" turi dvejus grupinio gyvenimo namus, kuriuose gyvena po 8 vaikus. Kiekviena savivaldybė ateityje steigs dar daugiau tokių namų, nuo 2021 metų jų steigimui bus galima pretenduoti į Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas.
Tačiau ministerija pripažįsta, kad "Šaltinyje" yra 5 vaikai, kurie pagal sveikatos būklę negalės keltis į grupinio gyvenimo namus, turės likti stacionarinėje priežiūroje.
"Paslaugų poreikis yra, lėšos yra, toms paslaugoms užtikrinti bus reikalingas ir personalas. Jei tiek nebereikia Kūdikių namuose, tai kompetencijos turintį personalą galės įdarbinti naujoje sferoje, kuri taip pat naudinga miesto gyvenimui", – svarstė A. Bartulis.
Kūdikių namuose šiuo metu gyvena 24 vaikai. Administracijos direktorius komentavo, kad vyksta aktyvus kūdikių įvaikinimo ar nuolatinės globos procesas. Rugsėjo mėnesį įstaigoje gali likti vos apie 10 vaikų. Ten dirba apie 70 darbuotojų. A. Bartulis tikino, kad darbuotojai yra "įveiklinti" naujose Kūdikių namų veiklose, kurias ši įstaiga pradėjo organizuoti.
Globos namuose "Šaltinis" globojami 52 specialiųjų poreikių vaikai.
Administracijos direktorius skaičiuoja, kad socialinių reikalų ir darbo ministras su miesto savivaldybe šios įstaigos priėmimo-perdavimo aktą gali pasirašyti per porą mėnesių.
"Šaltinio" profesinė sąjunga "Solidarumas" jau anksčiau informavo Savivaldybę, kad pageidauja dalyvauti šiame procese ir užtikrinti savo narių teises. A. Bartulis pranešė, kad profsąjungos galės įsijungti po Tarybos sprendimo priėmimo.