V. Sutkus apie tiriamą 400 tūkst. eurų kilmę: nieko nežinau apie tai

ELTA nuotr.
Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus (kairėje) ir Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius.
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus sako, kad būti verslo organizacijos vadovu Lietuvoje darosi pavojinga. Jis taip pat teigė nieko nežinantis apie kelis šimtus tūkstančių eurų, kurių kilmę aiškinasi teisėsauga.

„Reikia pripažinti, kad šiandien jaučiuosi geriau nei vakar, tai yra faktas. Liūdnas dalykas yra tai, kad, kaip paaiškėjo tiek mano, tiek kolegos Manto (Zalatoriaus – ELTA) atveju, yra buvę ir kitų atvejų, tai iš tikrųjų atstovauti verslui, ypač būti verslo organizacijos vadovu Lietuvoje šiandien jau darosi fiziškai pavojinga. Deja, tai tenka konstatuoti“, – žurnalistams teigė V. Sutkus.

Jis teigė nieko nežinantis apie tiriamą 400 tūkst. eurų pinigų kilmę.

„Nieko nežinau apie tai. Pas mane taip, šiek tiek rasta. Mažiau nei 10 tūkst. eurų buvo rasta pas mane“, – teigė LVK prezidentas.

V. Sutkus pripažino kritikavęs buvusį susisiekimo ministrą Roką Masiulį.

„Manau, kad tai yra požiūrio dalykas ir turbūt tai galima laikyti atitinkančiu tiesą dalyku, nes iš tikrųjų esu ne kartą pasisakęs kritiškai tiek apie paties R. Masiulio, tiek apie jo paskirtų žmonių veiklą, kaip netinkamą vadybą, nesugebėjimą panaudoti asignavimus, kaip su tuo susijusią tam tikrų įmonių, kurios užsiima infrastruktūros statyba, blogą ekonominę būklę ir panašius dalykus. Aš esu tai išsakęs, bet tai buvo objektyvūs duomenys. Taip, tiesa, jie nepalankūs ponui R. Masiuliui“, – sakė V. Sutkus.

„Apie R. Masiulį informacijos nerinkau, analizavau duomenis apie Susisiekimo ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų, tokių kaip Automobilių kelių direkcija, veiklą, biudžeto vykdymą ir panašius dalykus. Būtent apie veiklą ministerijos, o ne konkrečiai apie R. Masiulį“, – pridūrė jis.

Anot jo, susisiekimo sektoriuje buvo susidariusi bloga situacija.

„Buvo susidariusi bloga situacija šitame sektoriuje, Susisiekimo ministerijos valdomame sektoriuje, įmonės dėl to pateko į blogą ekonominę padėtį, buvo atleidinėjami darbuotojai, tai yra mūsų nariai. Asociacija „Lietuvos keliai“ yra mūsų nariai ir jie ne kartą yra pasisakę apie blogą būklę šiame sektoriuje“, – sakė V. Sutkus.

Korupcijos byloje įtarimai pareikšti 6 asmenims: V. Sutkui, Lietuvos bankų asociacijos prezidentui M. Zalatoriui, dviejų privačių kelių tiesimo bendrovių generaliniams direktoriams, privačios konsultacijų ir mokymų įmonės vadovui bei privačios informacinių technologijų bendrovės vadovui, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Anot STT, turimi duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad V. Sutkus, vykdydamas savo pareigas konfederacijoje ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

Tyrimo duomenimis, V. Sutkus galimai susitarė ir priėmė kyšį iš Lietuvos bankų asociacijos prezidento M. Zalatoriaus už V. Sutkaus atstovavimą 2019 metų pabaigoje svarstant 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketą, įstatymus dėl bankų turto ir pelno mokesčių.

Taip pat, tyrimo duomenimis, V. Sutkus galimai priėmė kyšius iš privačių kelių tiesimo bendrovių vadovų. Kaip įtariama, V. Sutkus galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti tuometinio susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją.

 

Teismas neleido suimti V. Sutkaus

Vilniaus miesto apylinkės teismas netenkino prokuratūros prašymo ir neleido suimti Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidento Valdo Sutkaus. Tai Eltai patvirtino teismo pirmininko atstovė žiniasklaidai ir visuomenei Rimantė Kraulišė.

„Prašymas yra atmestas. Prokuroras prašė 2 mėnesių (V. Sutkaus suėmimo – ELTA), bet nebuvo duomenų, kad jis galėtų trukdyti tyrimui, nes tai buvo pagrindinis (prokuroro – ELTA) motyvas. Tokių duomenų nėra“, – Eltai sakė R. Kraulišė.

Generalinės prokuratūros teigimu, V. Sutkui bus skirta kardomoji priemonė, nesusijusi su laisvės apribojimu.

Prokuroro sprendimu, įvertinus atliktų proceso veiksmų rezultatus ir kardomųjų priemonių tikslingumą, Lietuvos bankų asociacijos prezidentui M. Zalatoriui antradienį taip pat buvo skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės: pasižadėjimas neišvykti, draudimas bendrauti su nurodytais asmenimis.