V. Ąžuolas dėl galimai supainiotų interesų apskųstas etikos sargams

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Seimo narys Valius Ąžuolas.
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai supainiotų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nario, Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Valiaus Ąžuolo viešųjų ir privačių interesų.
TS-LKD frakcijos narė Etikos ir procedūrų komisijos prašo įvertinti, ar inicijuodamas Centrinių kredito unijų įstatymo pakeitimo projekto pateikimą, Seimo narys V. Ąžuolas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

Antradienį vykusio plenarinio posėdžio metu pateiktos Centrinių kredito unijų įstatymo pataisos, kuriomis sudaromos sąlygos efektyvesnei bei pelningesnei kredito unijų sektoriaus veiklai bei išplečiamas subjektų, kuriems centrinė kredito unija gali teikti finansines paslaugas, ratas. Vienas iš šio projekto iniciatorių – LVŽS frakcijos narys V. Ąžuolas. Parlamentarė A. Gedvilienė pažymi, jog kyla abejonių dėl jo intencijų rengiant ir balsuojant dėl įstatymo projekto. 

„2019 m. liepos 8 d. pateiktoje privačių interesų deklaracijoje Seimo narys V. Ąžuolas nurodo, kad nuo 1998-06-27 yra kredito unijos „Tikroji viltis“ dalininkas bei buvęs stebėtojų tarybos narys. Kredito unijos „Tikroji viltis“ deklaruotas turtas už 2018 m. ataskaitinį laikotarpį siekia beveik 12 milijonų eurų. Todėl pagrįstai kyla klausimas, ar pateikdamas šį įstatymo projektą, valdančiųjų atstovas V. Ąžuolas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų, nes įstatymo projektas galimai gerina konkurencijos ir veiklos sąlygas kredito unijoms, vienos iš kurių dalininkas yra ir pats V. Ąžuolas“, – teigė A. Gedvilienė.

Kartu parlamentarė pažymėjo, jog interesų konfliktas kyla ir dėl visuomeninio V. Ąžuolo konsultanto.

„Kredito unijos „Tikroji viltis“ vadovas yra Ramūnas Stonkus, kuris per 2019 m. savivaldos rinkimus kartu su LVŽS sąrašu kandidatavo į savivaldybės mero postą Akmenėje ir kandidato anketoje Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje yra nurodęs, kad yra V. Ąžuolo visuomeninis konsultantas, kas reiškia, kad yra tiesiogiai susijęs su Seimo nariu. Pats V. Ąžuolas nėra deklaravęs, kad R. Stonkus yra jo visuomeninis konsultantas nei viešai prieinamoje viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje, nei www.lrs.lt puslapyje, kuriame nurodoma Seimo nario komanda“, – komentavo A. Gedvilienė.

Komentarai

Taip    Pen, 2019-11-29 / 10:55
Baisu.Gėda visam Akmenėe rajonui ir Kruopiams. V. Ažuolas yra vaikas iš kaimo ir labai žemo lygio.Jis privalo atsistatydinti iš komiteto pirmininko pareigų,,kur apie biudžeta nieko neišmano.
Tomukas    Sek, 2019-12-01 / 16:50

In reply to by Taip

Atsokit nuo Valiaus. Nera Akmenes rajono turejes darbingesnio Seime atstovo. Unijos pajininku gali buti ineses tik pradini inasa. Realiai kiekviena Seimo nari, tokiu principu galima apkaltinti viesu ir privaciu interesu painiojimu, kada sprendiama kiek laisvu dienu gali buti-juk visi jie dirbantys, arba keiciant akcizus kurui galima pulti aiskinti suinteresuotumu, nes jie irgi pila kura irnoretu, kad jiskainuotu pigiau.. O kodel nepakalbintas visuomeninis patarejas- paskutiniuose rinkimuose jisbuvo kitoje partijoje...
kike    Pen, 2019-11-29 / 16:27
Gedvilienės kreipimasis skamba ir juokingai, ir liūdnai. Naujojoje Akmenėje, o ir visam Akmenės rajone greitai neliks jokio banko išskyrus Kredito uniją. Ir šita ponia pamina visų rajono(bent jau daugelio) gyventojų interesus. Pagal ją, geriausia bankus palikti tik sostinėje. Na, gal dar laikinojoje. Na, tenka pastebėti, tai ko gero, pirma gera Ąžuolo, kaip seimo nario, iniciatyva. O tai maniau, kad tyliai kadenciją prasėdės.
kike    Pen, 2019-11-29 / 19:19
Katram iš jūsų pavogė? Matyt ubagai esat, pašalpiniai, ko gero. Seniai laikai pinigus Kredito unijoje, jokių problemų. Žinoma, Snoras buvo puikus bankas, dėl to matyt ir uždarė.
diedas    Šeš, 2019-11-30 / 19:59
artėja rinkimai ir konservuoti padarys viską, kad tik vėl galėtų naktimis kurti įstatymus ir veržti vargšams tautiečiams diržus. Nebūsit jūs daugumoje, galit nesistengt!

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.