UNESCO klubo premija apdovanota kūrybinga choreografė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Choreografė Greta Šveikauskaitė, Didždvario gimnazijos mokytoja, už kūrybinę ir švietėjišką veiklą pelnė Šiaulių UNESCO klubo premiją.
Šiaulių UNESCO klubo kasmetinė tradicinė premija šiemet įteikta Didždvario gimnazijos mokytojai, choreografei Gretai Šveikauskaitei.

 

G. Šveikauskaitė yra vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblio „Šėltinis“ šokių mokytoja. Pati šiame ansamblyje šoko nuo pradinių klasių. Baigusi gimnaziją, ji įstojo į Klaipėdos universitetą, ten baigė choreografijos studijas ir grįžo į Šiaulius. Savo pedagoginę veiklą pradėjo 2018 metais. Šokių kolektyve „Šėltinis“ šoka Jovaro progimnazijos ir Didždvario gimnazijos 300 mokinių nuo pirmos iki dvyliktos klasės.

Didždvario gimnazija pristatė G. Šveikauskaitę premijai. „Šėltinio“, šiemet švenčiančio 40-metį, vadovai Violeta ir Romualdas Laugaliai visada buvo jaunai mokytojai pavyzdys, jie ir įkvėpė pasirinkti pedagogės kelią.

Vienas svarbiausių mokytojos tikslų – ugdyti tų vertybių, kurias pati įgijo iš savo vadovų. Moko vaikus ne tik šokti tautinius šokius ir laimėti konkursus, bet ir augina juos gerais žmonėmis, savo šalies patriotais. Kartu su kolektyvu reprezentuoja Šiaulius šalies ir tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose. Šią vasarą su savo mokiniais džiugino lietuviškais tautiniais šokiais Graikijos, Čekijos, Italijos, Ispanijos ir Kroatijos žiūrovus.

G. Šveikauskaitė kūrybinga choreografė. Jos sukurtas ir pristatytas šokis „Delniukų polka“ laimėjo naujų sceninių liaudies šokių konkursą. Dabar šį šokį šoka dauguma Lietuvos tautinių šokių kolektyvų. Ji kartu su R. Laugaliu yra pakviesta būti respublikinės Dainų ir šokių šventės baletmeistere. G. Šveikauskaitė ne tik vaikus buria šokiui. „Šėltinio“ šokėjų tėvus subūrė į tėvelių šokių kolektyvą „Šėvulis“.

Šiųmetinė laureatė pagerbta ir pasveikinta Šiaulių UNESCO klubo renginyje, jis vyko penktadienio vakarą Šiaulių valstybinėje kolegijoje. Premiją įteikė Šiaulių UNESCO klubo prezidentė Angelina Stankuvienė. Akademikas, habilituotas m. daktaras, profesorius Vytautas Gudonis pristatė dokumentinį filmą „Irmutė... Irma“ ir skaitė paskaitą „Negalios atspindžiai žmonijos kultūros pavelde“.

Koncertinę programą atliko Šiaulių miesto Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonininkų ansamblis, kuriam vadovauja Marytė Markevičienė. Grojo ir klubo premijos nominantas Jonas Vozbutas.

Nuo 2006 metų Šiaulių UNESCO klubas įteikia kasmetinę premiją perspektyviems ir talentingiems jauniems šiauliečiams, pasižymėjusiems kultūros, mokslo, meno, švietimo ir kitose UNESCO kuruojamose srityse. Premija yra pelnę iš viso 17 laureatų.

Tradiciškai ji įteikiama lapkričio mėnesį, minint UNESCO Šiaulių klubo įsteigimo metines. UNESCO Šiaulių klubas buvo įsteigtas 1998 m. lapkričio 14 d.