Ukrainiečių vaikams – „Atokvėpio“ mokyklėlė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Asta Lesauskienė pranešė, kad mokytojai steigia mokyklėlę „Atokvėpis”, kurioje siūlys suteikti emocinę ir kūrybinę pagalbą ukrainiečių šeimoms, atvykusioms į mūsų šalį.
„Visa širdimi ir rankomis esame su Ukrainos žmonėmis, todėl nusprendėme prisidėti tuo, ką geriausiai sugebame – ugdyti ir formuoti vaikų asmenybes, kartu suteikiant galimybę pailsėti jų mamoms“, – socialiniuose tinkluose rašė Šiaulių menų mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Asta Lesauskienė, paskelbusi, kad steigia mokyklėlę „Atokvėpis“.

A. Lesauskienė paskelbė, kad mokytojai steigia mokyklėlę „Atokvėpis”, kurioje siūlys suteikti emocinę ir kūrybinę pagalbą ukrainiečių šeimoms, atvykusioms į mūsų šalį.

„Mūsų tikslas – per menines veiklas, pokalbius, judesį padėti vaikams įsilieti į mūsų bendruomenę, įveikti nerimą, nusivylimą, pajusti saugumą ir augti kartu kuriant šviesią ateitį“, – aiškino A. Lesauskienė.

Mokyklėlėje bus rengiamos įvairios kūrybinės dirbtuvės, šokių ir muzikos pamokos, teatro, anglų ir lietuvių kalbos bei kiti užsiėmimai. Atokvėpio specialistai dirbs keliuose mokyklos pastatuose kiekvieną dieną, o jeigu bus poreikis – ir savaitgalį.

Pavaduotoja pasakojo, kad paskelbus tokią idėją sulaukta nemažai pedagogų siūlymų. Dar aiškinamasi, kas iš jų gali bendrauti rusų kalba. Informacija apie šį sumanymą verčiama į ukrainiečių kalbą ir bus platinama į Šiaulius atvykstančioms šeimoms. Jau kontaktuota su Šiaulių ukrainiečių asociacija „Karpatai“, Raudonuoju Kryžiumi.

Į užsiėmimus vaikai bus kviečiami kartu su tėveliais. Bus aiškinamasi, gal tarp jų yra ir pedagogų.

„Jei jie turi mokytojo išsilavinimą, mūsų neformaliojo ugdymo įstaigose gali būti įdarbinti. Jei jie yra kažkokios srities specialistai. Kviesdami į veiklas, dirbdami kartu mes galėsime juos identifikuoti“, – sakė pavaduotoja.

Kiek vaikų galėtų priimti, ji konkrečiai pasakyti negalėjo. Štai Aušros alėjoje esančiame pastate vienu metu 10–12 valandomis čia galėtų susirinkti apie 30 vaikų. Šiauliečių vaikų veiklos prasideda tik po pietų. Vyresnio amžiaus vaikai, paaugliai galėtų rinktis veiklas Atvirajame jaunimo centre. Čia jie galėtų leisti laiką nuo 14 iki 20 valandos.

„Aš manau, kad tas mūsų pasiūlymas bus laikinas, kol tiems vaikams bus rastos vietos mokyklose, darželiuose, kol jie integruosis“, – spėja A. Lesauskienė.

Ji pabrėžė, kad mokykloje yra puikių vaikų užimtumo specialistų, kalbančių keliomis kalbomis, kurie tikrai galės užimti atvykusius vaikus.

„Bet aš manau, kad kol kas tie vaikai yra išsigandę, apsikabinę mamas, jautrūs“, – svarstė pedagogė.

Pavaduotoją džiugino miestiečių geranoriškumas. Atvykusių vaikų užsiėmimams reikės daugiau priemonių. Kam paskambina, paprašo paramos, iškart išgirsta klausimą: „Kiek ir kur atvežti?“

Kokių veiklų norės ukrainiečių vaikai, dar bus aiškinamasi. Neseniai sulaukė skambučio, kad į Šiaulius atvyko menais užsiimanti mergaitė, parūpino jai priemonių, kad galėtų toliau ugdyti savo gebėjimus.

„Tokia meno terapija per dailę, per meną, tinka bet kam. Skambino dizainerė Jolanta Rimkutė, ji sakė, kad jei tik bus pavargusių, norinčių atsipalaiduoti per meną, ji atvažiuos į Šiaulius, jei tik reikės“, – pasakojo A. Lesauskienė.