Tris kartus į ligoninę vežtas žmogus mirė nuo infarkto

Šeimos archyvo nuotr.
Gruzdiškio Arūno Jonaičio akimirka su anūke liks tik nuotraukoje, vyrą įveikė infarktas – kelis kartus vežtas į ligoninę rimtos pagalbos nesulaukė.
Šiauliams besididžiuojant sėkmingai suvaldyta COVID-19 situacija, redakciją vis dažniau pasiekia istorijos apie žmones, karantino metu likusius be medikų pagalbos. Gruzdžių gyventoją tris kartus greitoji vežė į Šiaulių ligoninę, tačiau medikai jo nestacionarizavo – žmogus mirė nuo infarkto. Vyrą praradusi moteris kreipėsi į teisininkus ir ketina ieškoti paaiškinimų, kodėl medikai, kuriems dar neseniai žmonės skandavo „ačiū“, paliko merdėti jos vyrą.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Res­pub­li­ki­nės Šiau­lių li­go­ni­nės di­rek­to­rius Re­mi­gi­jus Ma­žei­ka ti­ki­na, kad mi­nė­ta is­to­ri­ja nė­ra sis­te­mi­nė klai­da, ta­čiau pa­si­tai­kan­ti.

Ketvirtą kartą išvežė merdintį

Gruzdžiuose gyvenanti Jolanta Jonaitienė nesulaiko ašarų, kalbėdama apie tragiškai pasibaigusią savo vyro Arūno ligos istoriją.

Darbingam 52 metų vyrui prieš porą metų buvo diagnozuotas širdies nepakankamumas. Šių metų sausį vyras pasijuto prastai ir gydėsi namuose, turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Jis laukė širdies ritmo atstatymo procedūros, tačiau taip ir nesulaukė.

Jolanta pasakojo, kad vyro būklė dar labiau pablogėjo balandžio 19 dieną.

Moteris iškvietė greitąją pagalbą, kuri nuvežė ligonį į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Tačiau apžiūrėję jį medikai tą pačią dieną paleido namo.

Dar kartą greitoji į Gruzdžius pas Jonaičius suko balandžio 29 dieną, bet ir tada ligoninės medikams nepasirodė, kad žmogui reikia rimtesnės pagalbos.

„Gegužės trečiąją vyras ėmė skųstis, kad jam skauda ir tirpsta dešinė ranka, sutriko kalba, buvo silpna. Dar pagalvojau, gal koks insultas. Iškviečiau greitąją. Priimamajame jam padarė kraujo tyrimą, suleido vaistų ir po kelių valandų liepė svirduliuojančiam važiuoti namo“, – prisimena našlė.

Gegužės 5-osios rytą Jolanta pabudo rytą ir išgirdo, kad vyras kvėpuoja su dideliu garsu, gargaliuoja, žvelgia nieko nematančiomis akimis.

Puolė kviesti greitąją. Susirinko visi trys Gruzdžiuose gyvenantys Jonaičių vaikai. Greitoji vyrą išvežė jau komos būklės. Jolanta sakė supratusi, kad jau viskas. Vyro taip ir nebeatgaivino.

Sistemai – statistinis vienetas, šeimai – tragedija

Galbūt medikams Arūno Jonaičio mirtis – tik statistinis vienetas. Jolantai ir jos trims suaugusiems vaikams – šeimos tragedija.

Daugiau nei 10 metų sunkiai dirbęs Gruzdžiuose esančiame pievagrybių auginimo komplekse, vyras liko be pagalbos tuo metu, kai labiausiai jos tikėjosi.

Viena likusi Jolanta vis dar neranda sau vietos. Ji kreipėsi į teisininkus, kurie surašė raštą ligoninei. Laukia medikų atsakymo.

„Aš juos duosiu į teismą. Negalėjo pasiguldyti, padaryti normalius tyrimus. Gal būtų išgelbėję. Aš važiuosiu ir pas ministrą Verygą, ir į Seimą važiuosiu, jei reikės, aš taip nepaliksiu. Žmogų nukankino. Aš netylėsiu, aš Lietuvą paduosiu į Europos teismą, bet netylėsiu. Nebeturiu, ko prarasti“, – kalba įskaudinta našlė.

Kartu nugyventa per 33 metus. Užauginti du sūnūs ir dukra. Didelį džiaugsmą abu patyrė sulaukę pirmosios anūkės.

Jolanta pasakojo, kaip anūkė piešdavo ant senelio, taip jį „gydydama“. Anūkė šįmet pradės kelią į mokyklą, tačiau senelis tuo nebepasidžiaugs. Kaip ir nebepaims ant rankų liepą turinčios gimti antros anūkės, kurios laukiasi jauniausioji dukra.

Vyriausiasis sūnus gegužės 4 dieną šventė savo 33 metų gimtadienį, o rytą sužinojo baisią žinią. Jolanta pasakoja, kad tolimųjų reisų vairuotoju dirbantis sūnus ir dabar dar nesulaiko ašarų, prisimindamas tėvą.

Situaciją aiškinasi gydytojų komisija

A. Jonaičio mirties priežastimi įvardintas miokardo infarktas, hipertenzinė liga, širdies nepakankamumas. Žmona apgailestavo, kad per karantiną gydyta tik viena liga – COVID-19, dalis kitų ligonių liko be reikalingos pagalbos, kuri galbūt būtų išgelbėjusi gyvybę. Ar ne koronaviruso susargdinto žmogaus gyvybė mažiau vertinga?

Paprašėme Šiaulių ligoninės pakomentuoti, kodėl A. Jonaičiui galimai nebuvo suteikta reikalinga medikų pagalba. Viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė informavo, kad šiam atvejui ištirti yra sudaryta gydytojų komisija ir žadėjo apie tyrimo rezultatus pranešti.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad šis atvejas neturi nieko bendro su „kovidu“ ir gydymo įstaigos darbo organizavimu. Gali būti padaryta klaida, bet ne sisteminė, o galbūt diagnostinė. Tai nesusiję su sisteminiais dalykais. Ar būdavo ir anksčiau? Taip būdavo. Ar čia toks atvejas, kur buvo mūsų kokia klaida, paaiškės po komisijos atsakymo“, – spaudos konferencijoje paaiškino Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Komentarai

aaa    Ant, 2020-06-09 / 12:44
Baisu! Ligoninė giriasi turinti geriausią Lietuvos kardiologę, moderniausią įrangą, kardiologijos skyrių ir net nepasiguldė ligonio išsamesniam tyrimui! Beje, tai tęsiasi Šiauliuose dažnai. Mano tėtį net 8 val. pralaikė priėmimo skyriuje, nes nesugebėjo iš karto padaryti tyrimų. Po to jau nuvežė tiesiais į reanimaciją, kurioje po kelių dienų jis mirė. Kas tai, ar ne aplaidumas? Reikia bylų, gal tada atsakingiau dirbs.
Turi     Ant, 2020-06-09 / 14:25

In reply to by aaa

Bet tik už pinigus... prieš savaite visus tyrimus daremes... nuo kraujo iki magneto... niekas nedaro... net neregistruoja... sako kol karantinas tokiu tyrimu negalime atlikti... tada visur praėjom už pinigus privačiai... visi tyrimai atlikti tą pačią dieną... Už šimtelka to korono niekas nebijo.... čia toks vitusas kur pamato 100€ ir numiršta iškart
Ana    Ant, 2020-06-09 / 22:35

In reply to by Turi

Kas mėnesį po 42,37€ reikia mokėti PSD(privalomą sveikatos draudimą), bet patekti pas gydytojus neįmanoma, o pas privačius gydytojus prašom, be problemų. Klausymas, tai už ką mes mokame kas mėnesį? Kaip tai įvardinti?
Regina    Tre, 2020-06-10 / 12:43

In reply to by Ana

Tik i Europos teisma duoti visiems Lt zmonems Lietuvos sveikatos ministerija ir visa valdzia.Zmones mirsta,niekam neidomu.Mokescius ima.Uzuojauta seimai.Nepasiduokite,eikite teismais.Junkites zmones i viena karuva ,kas per karantina nesuteikus pagalbos praradote artimus.
tai vyko ir iki karantino..    Ant, 2020-06-09 / 13:07
sausio mėn. vežėm artimuosius su širdies ligom, su spaudimu virš 240.. ir Radviliškis, ir Šiauliai - tik vaistų suleido ir - važiuok namo.. seniai jau tai tapo sistema..
indre    Tre, 2020-06-10 / 00:43

In reply to by tai vyko ir iki karantino..

mano mama veza 5 dienas is eiles y vilkaviskio ligonine bet suleidzia vaistu ir paleidzia namo nors patys daktarai sako kad pries infarktinis tirpsta rankos kojios liezuvis spaudimas didziausias.bet nieks nieko nedaro nu grynai pasaulio pabaiga kitaip nepavadinsi👺👺👺👺
Hm    Ant, 2020-06-09 / 13:12
Diplomus daktarai galėtų padėti į stalčius, nes <gydyti> tenka tik coroną, kuri ir taip negydoma. Už ką jiems dar tos mero padėkos? kad nieko nesupranta?
Skitas    Ant, 2020-06-09 / 13:13
Pamanyk - numirė.. Mes čia su neaiškiu virusu kariaujam ir neaišku kada viskas baigsis... O jei rimtai mūsų ta sistema ir sistemos blaškosi nuo bezdalo prie vėjo o žmogų visai nevertina. Užuojauta velionio šeimai
Albiweb     Ant, 2020-06-09 / 13:25
„Aš juos duosiu į teismą. Negalėjo pasiguldyti, padaryti normalius tyrimus. Gal būtų išgelbėję. Aš važiuosiu ir pas ministrą Verygą, ir į Seimą važiuosiu, jei reikės, aš taip nepaliksiu. Žmogų nukankino. Aš netylėsiu, aš Lietuvą paduosiu į Europos teismą, bet netylėsiu. Nebeturiu, ko prarasti“, – kalba įskaudinta našlė.
ozo     Ant, 2020-06-09 / 13:27
turetu buti paskebta statistika kiek mire zmoniu nesulauke tinkamo gydymo nesuteikta medicinine pagalba ligonineje tada butu galima kalbeti apie tinkama pandemijos suvaldyma ir sutaupytus pinigus ir darbo organizavima ligonineje
pacientas    Tre, 2020-06-10 / 08:54

In reply to by ozo

Juokaujate - niekas, jokie žurnalistai ir net specialistai neišsireikalauja iš Verygos statistikos, kiek žmonių nuo kokių ligų mirė karantino laikotarpiu. Kažkur prasprūdo statistika, kad savižudybių padaugėjo 20 procentų, nes žmonėms buvo neprieinama psichiatrų pagalba, o mirtys dėl kitų ligų įslaptintos. Jei Veryga (o ne Prezidentas ar seimas) gali ypatingąją padėtį paskelbti, tai ką jam reiškia ką nors įslaptinti, uždrausti skelbti?
Jolanta    Tre, 2020-06-10 / 10:07

In reply to by pacientas

Nereikia prašyti statistikos, reiktų surengti apklausą Lietuvos gyventojų: kas mirė jų šeimose nuo kovo mėn. 16 dienos ir ne nuo Covid-19. Pageidautina nurodant ligos priežastį. Tik tada sužinosim tiesą
Tikrai taip!     Sek, 2020-06-14 / 16:02

In reply to by Jolanta

Reikia, per FB, kad žmonės surašytų savo artimųjų mirties atvejus dėl daktarų aplaidumo. Taip pat, kad aprašytų atvejus, kai savavališkai daktarai užrašo, kad žmogus mirė nuo Korono viruso. Taip pat, kad aprašytų atvejus, kai siūlomi pinigai už leidimą parašyti į mirties liūdijimą, kad mirė nuo Korono viruso.
nasle    Ant, 2020-06-09 / 13:55
Aš prieš 3 metus vežiau vyrą su greitaja du kartus į Šiaulių ligoninės priimamąjį,neguldė,mirė nuo insulto.
Vilma    Tre, 2020-06-10 / 05:41

In reply to by Giedrė

Žiūrės tik tada, kai priėmimo skyriuje dirbantiems rezidentams " karūnas" nuims. O kol kas jie ten viešpačiai. Elgiasi lyg turėtų 30 m darbo stažą su didele diagnozavimo ir gydymo patirtim.
as    Ant, 2020-06-09 / 14:03
skaitai straipsni ir per kuna bega siurpuliukai,kaip nebeziurima i paprasta zmogu,kaip jis negydomas,tiesiog,baisu,kas darosi,musu brangiojLietuveleje
Ieva    Ant, 2020-06-09 / 20:10

In reply to by as

Tai visi specialistai, gydytojai, išsilavinę žmonės palikę tą Lietuvą. Juk čia nei atlygio nemoka už darbą, nei žmogų įvertina. Lietuvoje tik lobsta seimo 141 nariai, na ir kas prieina prie lobio. O visi likusieji - ubagai, vidutiniokų nebėra. Gaila, bet tokia realybė.
Tiesuolė    Ant, 2020-06-09 / 14:07
Per tuos kelis mėnesius,kai vyksta viruso suvaldymas,gydytojai nebenori dirbti savo darbo,neberūpi nei duota priesaika,nei žmogus,tinginiauja ir vargo nemato,o žmonės miršta.Siaubas!
Alma    Ant, 2020-06-09 / 14:12
Ligonineje liko dirbti labai susireiksmine asabos ir ju tikrais daktarais nepavadinsi. Nevertinami patirties tyrintys gydytojai, kurie turejo palikti ligonine ir darbo ieskoti kitose gydymo istaigose. Dabar priemimo daktariukai moka tik sokti pagal populiariasia muzika. Turi geriausia kardiologe ...juokas.tai tik reklama kaip ir viskas sioje ligonineje
Teisybe    Ant, 2020-06-09 / 14:17
Teisingai, duoti i teisma, uztampyti, gal tada prades kitaip ziureti i zmones. Dabar jei nepatepi, neturi pazinciu- niekas negydo. Ir Veryga tęsia genicida
žiauru    Ant, 2020-06-09 / 14:37
Balandžio mėnesį atvažiavusi greitoji man pamatavo spaudimą ir davė raminamą tabletę. Nors tirpo rankos, skaudėjo galva, pakilo spaudimas, širdis šokinėjo ir t.t. Dzin. Sako: mes kaip taksistai - tik nuvežti į ligoninę galime. O meras giriasi, kad viskas tiesiog blizga. Patylėtų geriau.
JB    Ant, 2020-06-09 / 15:21
Nemačiau reikalo prieš,per ir nei po koronos už ka visiems medikams dėkoti. Kavutės gėrėjai kyšininkai. Liko tik labai maža dalelė medikų iš didžiosios M
Vytas    Ant, 2020-06-09 / 15:30
Tik paduoti y teisma nes gyditojai isvis nebegydo nesuprantu uz ka jiems algas mokėti reikia ir sakyti aciu brudu brudai siauliu gyditojai geda juos ir pavadinti gyditojais
Svečias    Ant, 2020-06-09 / 15:34
Kol kiti gydytojai kovojo su korona kiti atostogavo kalbu apie specialistus jeigu dienos metu darbo valandomis nuvažiuoji į priimamąjį su širdies skausmu o ten sako, kad nėra kardiologo kuris atliktų kažkokius tyrimus. Tai kur jie visi darbo valandomis o atlyginimus tai gaus, kad dirbo jie. Žiauru ir tiek kiek tokių žmonių nesulaukė pagalbos ir iškeliavo anapilin. Tokia tiesa bet niekas nieko nesikeičia.
Algis    Ant, 2020-06-09 / 16:03
Šiaulių resp.ligoninės priėmimo skyrius - judžiausia shiknaskylė , kuri kalta dėl daugelio žmonių rimtų ir nepataisomų sveikatos problemų .. Ką reiškia , kai žmogus su insulkto požymiais trinasi koridoriuose po 4-5 valandas , o jį paskui bando apžiūrėti "daktaras" , kuriam jau senai laikas buvo atgulti ... Visi kuo greičiau išspiriami pro duris , jei ne rezidentai ten dirbantys , tai sakyčiau paskutinė vieta žemėje , kur norėčiau patekti ...
Egle    Ant, 2020-06-09 / 16:09
As zinau kas dedasi Siauliu ligonines priimsmajame. Ypac jei ten dirba Gyd.S** M**. Jis mane su 180 spaudimu isvare namo,dave kazkokia tabl.o sako jei nori lasalines susimokek. Nedare jokiu tyrimu ir net kardiagramos nepasiziurejo. Seseles taip pat nemalionios pyktos,nepatinkos . Manau viena,nepatinka nedirbk. O Gyd.M**net savo katino nepatikeciau,jam tik plytas statybose nesioti. Mano kaimynes vyra vos stovinti ant koju isleido namo,namuose mire,po ilgo laiko kalbejomes buvo tas pats gyd. S***M***. Ji is ten reikia laukia mesti. Ir keisti visa personala.
Fui    Ant, 2020-06-09 / 17:24
Nemanau kad teisinga kaltinti visus gydytojus. Yra tikrai atsidavusių medikų savo darbui ir laikosi hipokrato priesaikos. Bet yra daug ir dykaduoniu, kurie tikrai meverti dirbti šitoje sistemoje. Šiauliai dažnai skamba, dažnai daro klaidų, o čia gera proga viską suversti covitui. Gaila kad taip yra. Medikas turi gelbėti, bet ne žudyti! Užuojauta dėl tėčio, brolio ir vyro mirties tai šeimai! Stiprybės Jums! Nes jos tikrai prireiks kovojant už tiesą!
Antanas     Ant, 2020-06-09 / 17:27
Reiketu prisiimti atsakomybe Verygai, atleisti ligoniniu direktorius kur buvo tokie nusiskundimai ir paciam parasyti atsistatybiniba.nes nei daktarai, nei ministras negali uzimti tokios darbo vietos kai nuo ju priklausomybes mirsta zmones.Veryga buk saziningas ir nekandidatuok i seima. Labai jau bloga reputacija.
PASTEBEJIMAS     Ant, 2020-06-09 / 17:45
KAIP VISDA GYDYTOJAI LIKS TEISUS IR ISLIPS SAUSI IS BALOS...O ANTSNUKIUI '''''MEDALIS''''''
Nesvarbu    Ant, 2020-06-09 / 19:22

In reply to by PASTEBEJIMAS

Nuoširdi užuojauta velionio šeimai. Linkiu nenuleisti rankų ieškant teisybės, apsišarvuoti kantrybe ir susirasti rimtą advokatą, kuris nedirbtų Šiaulių medikų klanui. Medalis... Antsnukiui... Čia gali paploti tik "medikų klanas"... Tai kas įvyko - akivaizdus kriminalas... Tai neįtakojo nei Medalis, nei Antsnukis... Medikai piktybiškai vengė dirbti tiesioginį darbą, spekuliuodami karantinu... Kodėl šis ligonis nebuvo vežamas į Kauno klinikas? Beje, pats laikas pradėti ploti kriminalistams, tokių atvejų Lietuvoje atsiras ir daugiau... Jei pacientas rinko siuntimų ir išrašų kopijas, Šiaulių medikai sausi neturėtų išlipti...
Adelė    Ant, 2020-06-09 / 18:15
Dabar gerai sėdėt be lygonių, gauni pinigus ir nieko neveikti, vaikštom po patalpas iziliuoti, karantuoti ir nieko nematom negirdi kitų lygų tik dabar vienintelė auksinė liga kovid 19 lai miršta prasti žmogeliai kuo daugiau bus statystikos tuo geresnė alga
Adelė    Ant, 2020-06-09 / 18:21
Dabar gerai sėdėt be lygonių, gauni pinigus ir nieko neveikti, vaikštom po patalpas iziliuoti, karantuoti ir nieko nematom negirdi kitų lygų tik dabar vienintelė auksinė liga kovid 19 lai miršta prasti žmogeliai kuo daugiau bus statystikos tuo geresnė alga
???    Ant, 2020-06-09 / 19:53
Užuojauta artimiesiems...Pirmiausia susirinkite visus išrašus iš ligoninės,nes vėliau jie bus pataisyti...Nes tai daro visada.Slepia savo,, sistemines,, , ,,diagnostines ,, klaidas. O komisija ,tai tik muilo burbulas...
Aš pati    Ant, 2020-06-09 / 20:57
Jolanta tau styprybės,,butinai kovok nepasiduok nes dabar daros baisu ,,gydytojai ir sesutės tik kavutes geria ..
Kl    Ant, 2020-06-09 / 21:14
Galvas užvertė medikai, nebenori dirbti ir taip pinigus moka. Negreitai tvarka bus. Prisidengę corona visi kas begali. Jau panašu į labai didelį burbulą.
rt    Ant, 2020-06-09 / 21:17
Užaugo neraštingų narkomanų karta- tokia tauta, tokie ir gydytojai. O apie užsienius nefantazuokite- lietuvių gydytojų niekur nepriima, net diplomas nepripažįstamas. Tik su.binvaliais priima.
Mąstau    Ant, 2020-06-09 / 21:36
Čia ir bėda,kad budi ligoninėse atvažiavę iš kitų ligoninių daktarai, maži atlyginimai,o ,,garbė “lieka tai ligoninei... uždraustų dirbti keliose įstaigose ir būtų tvarka.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.