Tarybos narys nustato savas rinkimų tvarkas

Redakcijos archyvo nuotr.
Tarybos nariui Sauliui Stasiūnui ne visos rinkimų tvarkos patinka, todėl savivaliauja.
Šiauliuose, Tilžės gatvėje 34, stovintis daugiabutis gyvena rinkimų nuotaikomis. Tik rinkimai ne politiniai – namas renka naują administruojančią įmonę. Dalis gyventojų siekia administratorių pakeisti. Rinkimus pagal gyventojų valią organizuoja Šiaulių miesto savivaldybė. Tačiau šiame name gyvenantis Tarybos narys Saulius Stasiūnas sumanė pakeisti Savivaldybės tvarką. Gal labai reikėtų gauti tokį rezultatą, kokio norisi?

Daugiabutis namas renka administratorių

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriaus Turto valdymo poskyrio vedėja Irena Krugiškienė paaiškino, kad nemažas būrys Tilžės 34 daugiabučio namo gyventojų surinko parašus, kad jų netenkina esamo namo administratoriaus veikla ir paprašė paskirti kitą administratorių. Tokį gyventojų raštą Savivaldybė gavo vasario 5 dieną ir ėmėsi darbo.

„Pagal Civilinį kodeksą mes turime organizuoti balsavimą, šiuo metu tai yra tik raštu, tai ir darome“, – sakė I. Krugiškienė.

Tačiau redakcija gavo nuotrauką, kurioje matyti, kad ant Savivaldybės pakabintos balsadėžės, kurios apačioje kabo užrašas „Šiaulių m. savivaldybės balsadėžė“, užklijuotas kitas ranka rašytas užrašas. O jis skamba taip: „Balsavimo biuletenius rinksime kovo 27–28 dieną. Į dėžę prašau nemesti. Saulius“.

Sauliaus Stasiūno veiksmais pasipiktinęs jo kaimynas aiškino, kad Savivaldybės dokumentuose nurodoma, jog balsavimo biuletenius Savivaldybei gyventojai turi grąžinti iki balandžio 6 dienos. Niekur neužsimenama, kad kas nors turėtų įgaliojimus tuos biuletenius surinkti.

I. Krugiškienė taip pat patvirtino, kad valdančiajai koalicijai priklausantis miesto Tarybos narys S. Stasiūnas yra tik šio namo gyventojas ir jokių įgaliojimų iš Savivaldybės prisidėti prie balsavimo organizavimo neturi.

„Mes specialiai turime dėžutę, pakabiname ją gyventojams, pranešame, kad sumestų (balsavimo biuletenius – aut.) į mūsų dėžutę, kad būtų ten, kur turi būti“, – aiškino poskyrio vedėja, o sužinojusi apie politiko pakabintą skelbimą, nustebo: „Čia dabar. Šitaip negali būti, kam tada kabintume tą dėžę. Mes susirenkame patys tuos balsus“.

Karantinas, bet politikui – tai nesvarbu?

Redakcijos pašnekovas patvirtino, kad keisti namo administratorių nori toli gražu ne visi namo gyventojai ir spėjo, kad surenkant biuletenius gali būti siekiama padaryti įtaką gyventojų sprendimams.

Be to, žmogus priminė, kad siaučia pandemija, galioja griežtos karantino sąlygos, o S. Stasiūnas kaip niekur nieko nusiteikęs keliauti per kaimynus, nepaisydamas jų saugumo.

„Niekada mūsų name nebuvo jokio susirinkimo, kad kas jį (S. Stasiūną – aut.) oficialiai būtų išrinkę įgaliotiniu. Pirmas balsavimas buvo prieš kelias savaites, tai irgi nešiojo savo iniciatyva dokumentus ir vykdė asmeninę agitaciją“, – pasakojo Kazys.

S. Stasiūnas taip bendrauja su kaimynais

Pakalbintas S. Stasiūnas po pauzės pripažino, kad jokių įgaliojimų organizuoti rinkimus name jis neturi, tiesiog jame gyvena. Jam netinka dabartinio namo administratoriaus veikla, nes namas, lyginant su kitais panašiais daugiabučiais, esą per daug moka už šildymą.

S. Stasiūnui nepatinka rinkimų tvarka. Nauju namo administratoriumi bus paskirtas vienas iš penkių pretendentų, kuris surinks daugiau nei pusę visų butų savininkų balsų. Jei to pasiekti nepavyks nė vienam pretendentui, namą administruoti liks tas pats administratorius. Politikas nepatenkintas, kad šioje rinkimų sistemoje nėra antrojo turo. Dėl šios priežasties jis ėmėsi iniciatyvos „bendrauti su kaimynais“.

Kodėl neatsižvelgė į karantino situaciją, politikas nepaaiškino. Anot jo, pirmasis balsavimas buvo vidinis. Galima suprasti, jog tiesiog „repeticija“.

Dabar jo skelbimo ant balsadėžės nebėra. Ar jis vis tiek rinks balsavimo biuletenius iš gyventojų?

„Aš ir toliau bendrausiu su namo gyventojais“, – į klausimą atsakė S. Stasiūnas.

S. Stasiūno skelbimą nuplėšė

Turto valdymo poskyrio vyriausiasis specialistas Vitas Matuzas sakė prie balsadėžės priklijuotą S. Stasiūno skelbimą nuplėšęs, nes jis neteisėtas.

Anot specialisto, prieš kelias savaites name vykęs pirmasis bandymas balsuoti dėl namo administratoriaus pakeitimo, vyko pačių gyventojų iniciatyva ir buvo neteisėtas.

Šiuo atveju gyventojams nurodyta iki kada balsavimo biuletenius reikia sumesti į balsadėžę, tada juos pasiims ir Savivaldybėje sudaryta balsų skaičiavimo komisija juos suskaičiuos.

Anot V. Matuzo, gyventojams yra nurodyti trys galimi biuletenių grąžinimo būdai: įmesti į balsadėžę, atsiųsti paštu arba atnešti į Savivaldybę. Svarbiausia, kad biuletenis būtų pasirašytas buto savininko.

„Aš nesakau, kad bet koks žmogus gali surinkti ir atnešti balsavimo biuletenius. Man atrodo, kad mums nėra skirtumo, kokiu būdu jis pateks į Savivaldybę, nes yra nurodyti trys būdai“, – aiškino V. Matuzas.

Ne pirmą kartą

S. Stasiūno veikla sulaukia dėmesio ne pirmą kartą. Dauguma miesto bendruomeninių organizacijų vadovų pasirašė ir atsiuntė raštą Savivaldybei, kuriame skundėsi Bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininko S. Stasiūno arogantišku bendravimo stiliumi ir galimu savivaldžiavimu. Taip pat rašėme apie smurto atvejį prieš garbingo amžiaus tremtinę. Tačiau miesto mero A. Visocko suburta frakcija „Dirbame miestui“, kuriais priklauso ir S. Stasiūnas, į visas politiko savivales viešai nereaguoja. Dėl aprašyto smurto atvejo ir nukentėjusios moters pretenzijų jam S. Stasiūnas jokių paaiškinimų redakcijai iki šiol nepateikė.