Tarp stipriausiųjų – Šiaulių apskrities ugniagesiai gelbėtojai

PGV nuotr.
Dvi dienas vykusios ugniagesių gelbėtojų varžybos baigėsi apdovanojimų ceremonija.
Šiauliuose vykusiose Lietuvos stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose laimėtojo individualioje rungtyje titulas atiteko Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiui gelbėtojui Gintautui Samauskiui.

Prizines vietas šiose varžybose užėmė ir daugiau Šiaulių apskrities ugniagesių.

Antrąją vietą tarp stipriausiųjų ugniagesių užėmė Rokas Lindenis iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, trečiąją – Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas Andrius Ašmontas.

Tandemų rungtyje nugalėtojais tapo vilniečiai Jaroslav Višnevski ir Mindaugas Valaitis, antrąją vietą užėmė Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai A. Ašmontas ir Gintautas Samauskis, trečiąją – Romualdas Vilimas iš Biržų ir Pasvalio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Karolis Gražinis.

Komandinėje rungtyje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, antrąją vietą užėmė šiauliečiai, trečiąją – bendra Mažeikių, Raseinių ir Klaipėdos ugniagesių komanda.

G. Samauskis stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose dalyvauja penkeri metai. Jis yra ir vienas Lietuvos rinktinės narių. Su ja jie yra tapę Europos čempionais, pasaulio stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų varžybose Amerikoje užėmę antrąją vietą. Gintautas – karys savanoris, su kariais dalyvauja panašiose pagal ištvermę galiūnų varžybose. Savo pergalę stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose jis skiria savo sūnui Ignui, jam nori būti pavyzdys.

„Nugalėti man padėjo didelis užsidegimas ir tikslo siekimas, – sakė varžybų nugalėtojas G. Samauskis. – Atidaviau savęs tiek, kiek galiu. Žinoma, ir rengiantis varžyboms buvo įdėta daug juodo darbo. Šiemet į varžybas susirinko labai pajėgūs, stiprūs ugniagesiai. Konkurencija buvo itin didelė.“

Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose dalyvavo per 60 ugniagesių gelbėtojų iš visos Lietuvos.

Dvi dienas vykusių varžybų dalyviai jose rungėsi apsirengę apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius ir užsidėję suslėgtojo oro kvėpavimo aparatus. Ugniagesiai demonstravo ne tik puikius fizinius gebėjimus, bet ir atkaklumą, ištvermę, valią ir ryžtą.