Švedijoje COVID-19 sertifikatą atstoja „čipas“ po oda

EPA-ELTA nuotr.
Švedijoje COVID-19 sertifikatą atstoja „čipas“ po oda.
Pildosi Galimybių paso įvedimas su siekiu masiškai „sučipuoti“ žmones. Švedijoje tokį sertifikatą gali atstoti po oda implantuojama mikroschema. Tokio „čipo“ pastaruoju metu užsimanė daugiau Švedijos gyventojų, kai valdžia paskelbė, kad ims prašyti COVID-19 sertifikato renginiuose ir maitinimo įstaigose. Galima tik spėlioti, ar tokios technologijos neatkeliaus ir į Lietuvą.

Nepaisant santykinai žemų susirgimų COVID-19 skaičių, Švedija parengė naują priemonių planą kovai su pandemija. Jau nuo trečiadienio keleiviai viešajame transporte turės dėvėti kaukes, antradienį spaudos konferencijoje Stokholme sakė sveikatos ministrė Lena Hallengren. Darbdaviai, be to, bus įpareigoti sudaryti galimybes darbuotojams dirbti namuose. Suaugę gyventojai viešoje erdvėje turės laikytis atstumo ir maitinimo įstaigose vengti susigrūdimų.

Prieš savaitę įvesto COVID-19 sertifikato jau netrukus bus reikalaujama ir restoranuose bei sporto klubuose, sakė ministrė. Jei epidemiologinė situacija ir padėtis ligoninėse toliau blogės, dviem etapais bus įgyvendinamos tolesnės priemonės. Tačiau ir toliau svarbiausia skiepytis, pabrėžė L.Hallengren.

Tokia tvarka paskatino dalį gyventojų savanoriškai „čipuotis“, kad įrodytų, jog yra skiepyti nuo COVID-19 ligos. Apie tai skelbia vietinė žiniasklaida. Užsienio portalai, cituodami vietinį dienraštį „Aftonbladet“, skelbia, kad norinčiųjų „čipuotis“ padaugėjo gruodžio pradžioje, paskelbus, jog nuo šiol visuose renginiuose, kuriuose dalyvaus daugiau nei 100 dalyvių, bus reikalaujama vietinio Galimybių paso analogo Švedijoje.

Cituojamas žinomas biohakeris Hennes Sjoblad sako, kad visa skiepo informacija, implantavus „čipą“, pateikiama išmaniajame telefone. Už transhumanizmą pasisakantis ir kovojantis H.Sjoblad yra įsitikinęs, kad ši technologija Švedijoje greitu metu išpopuliarės. Kitas gyventojas Olle Helkimo žurnalistams sakė, kad po to, kai jam į kairę ranką buvo implantuotas „čipas“, jis jaučiasi sveikesnis.

Skaičiuojama, kad Švedijoje šiuo metu gali būti apie 6000 žmonių, savanoriškai pasirinkusių implantuoti „čipą“ po savo oda. „Čipai“ po oda Švedijoje pradėti implantuoti jau seniau. Pirmiausia tai maždaug 2015 m. pradėjo daryti verslo įmonės savo užmaršiems darbuotojams, vis pamirštantiems magnetines darbo korteles, pasiūlę implantuotis „čipus“. Per keletą metų Švedijoje ši technologija tapo gana populiari ir yra taikoma vis plačiau. Lietuvoje taip pat jau yra pavienių atvejų, kai gyventojai savo noru nusprendė implantuotis „čipą“. Su tokia mikroschema žmogus gali atrakinti duris, atsiskaityti už pirkinius ir pan.