Studijomis mažose grupėse džiaugiasi ir studentai, ir dėstytojai

Pirmuosius studentus priimanti Vilniaus universiteto Šiaulių akademija šiemet stojantiesiems suteikia galimybę rinktis iš daugiau kaip 20 bakalauro ir magistro studijų programų, kuriose iš viso gali studijuoti apie 400 jaunuolių.

VU Šiaulių akademija yra nacionalinio lygio lyderė specialiosios pedagogikos ir švietimo pagalbos specialistų rengimo srityse, taip pat akademijoje siūloma rinktis regionui ir jo verslui aktualias nuolatinės ar ištęstinės formos anglų filologijos, ekonomikos, finansų matematikos, programų sistemų, elektronikos inžinerijos ir robotikos studijų programas, kurios žada būsimiems jos absolventams geras įsidarbinimo, karjeros ir uždarbio perspektyvas.

Artimesnis ryšys skatina nebijoti klausti

Studentai ir dėstytojai atkreipia dėmesį į dar vieną svarbų dalyką, kuris gali būti reikšmingas studijų kokybei – grupių dydį VU Šiaulių akademijoje. Daugelis pagrindinių studijų dalykų dėstomi mažose grupėse – iki 12 žmonių. Išimtis yra tik bendrieji universitetiniai dalykai, vadinamieji BUS. Tiek studentai, tiek dėstytojai skirtumą tarp studijų mažose ir didelėse grupėse junta iš karto.

„Pagrindiniai studijų dalykai yra svarbiausi, mokydamiesi mažesnėse grupėse, geriau įsisaviname gautą informaciją, išsiaiškiname, dėstytojai skiria kiekvienam studentui dėmesį ir atsako į jam neaiškius, nesuprantamus klausimus“, – kalba Ekonomikos studijų programos studentė Brigita Samušytė.

Pasak jos, mažoje grupėje visas mokymosi procesas vyksta sklandžiau, visi esame išgirsti ir įtraukiami į diskusiją, o draugiškoje ir jaukioje studijų aplinkoje studentas nepatiria baimės, kad neturės laiko išsiaiškinti reikiamų dalykų.

Mažos grupės privalumas, kad studentai geriau pažįsta vieni kitus, žino stipriąsias ir silpnąsias savybes, kur ir kaip gali vieni kitiems padėti išmokti naujus dalykus. Kreipdamiesi pagalbos į dėstytojus, jie gauna daugiau dėmesio ir paaiškinimų.

Studentai atkreipia dėmesį į žmogiškuosius aspektus.

„Galime pastebėti artimesnį ryšį su dėstytojais, jiems lengviau įsiminti mūsų vardus, o daugelis įsimina ne tik vardus, bet ir atsižvelgia ir į tam tikras mūsų charakterio savybes, stiprybes ir silpnybes, tad gali suteikti visapusišką pagalbą, dėl ko, žinoma, gerėja studijų kokybė“, – sako Ekonomikos studijų programos studentė Aistė Vasiliūnaitė. Aiškinantis iškilusius neaiškumus galima jausti, kuriam studentui tai akcentuojama. Bet kokiu atveju, visi iškilę neaiškumai būna išsiaiškinti, ugdant mus stipriais ir atsakingais savo srities specialistais.

Mažesnėse grupėse – daugiau individualaus darbo

Tuo tarpu dėstytojai atkreipia dėmesį į galimybę skirti pakankamai laiko kiekvienam studentui ar iš jų aktyviai užduočiai suformuotai grupei, kas leidžia sėkmingai konsultuoti kiekvieną grupės studentą jam rūpimais klausimais. Mažos studentų grupės yra privalumas vizitams į stambiausiais ir sėkmingiausias Šiaurės Lietuvos įmones, kurie organizuojami bent kartą per mėnesį.

„Dėstytojai gali įsitikinti, kad tikrai visi iki vieno supranta nagrinėjamas temas ir geba jomis argumentuotai diskutuoti. Mažesnėse grupėse dažniau galime skirti individualų darbą studentams, kurio pristatymas grupės kolegoms ugdo jo prezentacinius gebėjimus. Dėmesio užtenka kiekvienam, todėl ne tik pagerėja mokymosi kokybė, bet ir įgyjama jo ateities karjerai būtinų žinių ir gebėjimų. Laiko užtenka ne tik įsigilinti į nagrinėjamą temą, bet ir išsiaiškinti tai, ko galbūt nesuprato vienas ar keli studentai, taip užkertant kelią spragoms“, – kalba Lina Garšvienė, VU Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto vadovė.

STEM krypties studijoms – 200 eurų stipendija

Skatinant mokinius rinktis STEM (angl. science, technology, engineering, maths) krypties studijas, studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas Elektronikos inžinerijos ir robotikos, Finansų matematikos ir Programų sistemų programas VU Šiaulių akademijoje šiemet bus skiriama kasmėnesinė skatinamoji 200 eurų dydžio stipendija, kurią Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria studijoms, susijusioms su aukštos pridėtinės vertės sektoriais. Tai neabejotinai paskatins daugiau gabių moksleivių rinktis tiksliųjų mokslų krypties studijas Šiauliuose. Kita vertus, mažos grupės ir didesnis dėmesys kiekvienam studentui išliks didelis VUŠA privalumas.

Aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas ir studijų kokybės gerinimas Šiaulių universitetą prijungiant prie Vilniaus universiteto“ Nr. 09.3.1-ESFA-V-738-03-0001. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo.

Užs. Nr. 488502