Socialinis taksi – į darbą ar į parduotuvę

„Socialinio taksi“ nuotr.
Judėjimo sunkumų turintys gyventojai ne tik gaus pavėžėjimo, bet ir kitas paslaugas.
Nuo penktadienio Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Socialinis taksi“ kartu su partneriais Radviliškio rajone veikiančia asociacija „Namiškiai“ pradėjo socialinę veiklą Šiaulių rajone. Nuo šiol šio rajono neįgaliesiems, atsiradus poreikiui, bus suteikta pavėžėjimo su asistavimu paslauga. Be to, Šiaulių rajonas – šalyje pirmasis rajonas, kuriame „Socialinio taksi“ paslaugomis galės naudotis ir senjorai.

„Socialinis taksi“ paslaugas jau teikia Vilniaus mieste ir rajone, Kauno mieste ir rajone, Klaipėdos mieste ir rajone, Panevėžyje, Jonavoje, Utenoje, Ukmergėje, Visagine, Zarasuose.

 

Padės judėti neįgaliesiems ir senjorams

Pavėžėjimo su asistavimu paslaugą Šiaulių rajone teiks keturi savanoriai ir darbuotojai, turintys socialinio darbuotojo padėjėjo kvalifikaciją, kuriais pasirūpins Baisogaloje įsikūrusi asociacija „Namiškiai“. Su specialistų pagalba judėjimo sunkumų turintys ir dėl to visuomeniniu transportu naudotis negalintys neįgalieji ir senjorai galės nuvykti į pageidaujamą vietą kartu su juos lydinčiais šeimos nariais šalies teritorijoje, pateikus vežėjui neįgaliojo, specialiųjų poreikių ar pensininko pažymėjimą.

Taip pat bus teikiamos papildomos paslaugos, pavyzdžiui, nukėlimo ir užkėlimo paslauga, kai pastatas yra nepritaikytas, palydėjimo, pagalbos išeinant iš namų, įsodinimo į transporto priemonę.

Numatyta, kad žmogus su negalia galės vykti ne tik į ligoninę ar konkrečios organizacijos renginius, bet ir į parduotuvę, teatrą, darbą, parką, biblioteką.

„Tai pirmoji socialinė inovacija Šiaulių rajono gyventojams su negalia ir senjorams, kuri užtikrins kelionių organizavimą į socialinio ar ekonominio užimtumo vietas bei padės jiems būti mobiliems bei savarankiškiems“ – sakė asociacijos „Namiškiai“ pirmininkė Simona Kruminaitė.

VšĮ „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ programos „Socialinis taksi“ vadovės Solveigos Ratkevičiūtės žodžiais, senjorų ir žmonių su negalia mobilumas bei savarankiškos galimybės keliauti turi būti užtikrinamos nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

„Džiaugiuosi, kad kartu su partneriais galėsime prisidėti prie šių žmonių kokybiškesnio gyvenimo, suteikiant jiems visas galimybes būti mobiliems ir pasiekti norimas vietas su asistento pagalba“, – teigia „Socialinio taksi“ programos vadovė Solveiga Ratkevičiūtė.

Anot vadovės, analogišką pavėžėjimo paslaugą kitais metais ketinama teikti ir Radviliškio rajono gyventojams.

Dalis lėšų – Savivaldybės

Anot programos vadovės S. Ratkevičiūtės, didesnę dalį kelionės kainos dengs minėto projekto iniciatorė Šiaulių rajone – vietos Savivaldybė, o kitą dalį kainos apmokės pats keliautojas.

Pavėžėjimo paslaugos už simbolinį mokestį teikiamos visą parą, septynias dienas per savaitę. Paslaugą galima užsisakyti užsiregistravus tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinus telefonu +370 687 44001 darbo dienomis nuo 9 iki 18 valandos.

Kol žinia apie tokią paslaugą dar tik skleidžiama, laukti ilgiau greičiausiai neteks. Vis dėlto socialiniai partneriai rekomenduoja pavėžėjimo paslaugą užsisakyti bent prieš kelias dienas – kad spėtų „susikoordinuoti“ vairuotojas ir asistentas.

„Socialiniams projektams Šiaulių rajono savivaldybė skiria didelį dėmesį. Tikimės, kad žmonės naudosis vežėjo paslaugomis“ – sakė bendradarbiavimo sutartį su programos „Socialinis taksi“ vadovais pasirašęs Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Veždavo ir nuosavu transportu

Per 300 narių vienijančios Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Alma Jankauskienė apie Šiaulių rajone startuojančią socialinio pavėžėjimo paslaugą sužinojo tik perskaičiusi socialiniuose puslapiuose internete. Nepaisant to, kad programa draugijai pristatyta nebuvo, vadovė džiaugiasi neįgaliesiems ir senjorams didinamu paslaugų spektru.

„Nuo 2018 metų turime Savivaldybės nupirktą autobusiuką. Jis retai kada stovi be darbo – vežami ir ligoniai, ir pensininkus“, – „Šiaulių kraštui“ sakė A. Jankauskienė.

Neįgaliųjų draugijos autobusiukui esant užimtam, A. Jankauskienė vežimo paslaugos reikalingus rajono gyventojus nemokamai veža ir nuosavu transportu.

„Kuo daugiau pagalbos žmonėms, tuo geriau. Net neabejoju, kad darbo bus užtektinai“, – sakė Šiaulių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė.