
Naujausios
Vienišas katinas tapo vietos įžymybe
Beglobis Rainis kasdien kantriai laukia į darbą ateinančios Jurgos Vainauskaitės, prekiaujančios prie vieno iš Šiaulių prekybos centrų. Nuo merginos nesitraukia visą dieną. Ištikimas draugas jau tapo vietos įžymybe: pirkėjai ateina aplankyti, atnešti maisto.
Rūta JUKNEVIČIŪTĖ
Laukia kasdien
Beglobio katino ir šiaulietės Jurgos Vainauskaitės draugystė prasidėjo prieš kelerius metus. Jurga prie vieno prekybos centro prekiauja saulės akiniais ir jų aksesuarais.
Čia užklydęs katinas prisirišo prie merginos: „Kai jis pirmą kartą atklydo, paglosčiau, pakalbinau“, — pasakoja Jurga. Ji katiną pavadinusi Rainiu.
Dabar Rainis merginos nepalieka nė dienos. Ryte laukia ateinančios į darbą, per dieną ramiai tupi prie kojų, kartais įsigudrina įsitaisyti ant merginos kelių. Kai šalčiau — susisukęs į kamuoliuką miega Jurgos atsineštoje dėžutėje.
„Deja, pati priglausti Rainio negaliu: savo kaime jau turime penkias kates, o čia, Šiauliuose, nuomojuosi butą. Jame gyvūno laikyti negaliu“, — sakė mergina.
Pamilo ir pirkėjai
Pasak merginos, Rainį pamilo ir pirkėjai: ateina ne tik akinių nusipirkti, bet ir katinu domisi, atneša maisto. „Man perduoda, kad pamaitinčiau. Pati maisto nuperku. Prie parduotuvės maitinti negalime, nes darbuotojai supyks — žinot, higienos reikalavimai“. Rainį tenka nusivesti pamaitinti į už kelių šimtų metrų esantį kiemą.
Katinas išrankus: „Labiausiai mėgsta iš pakelių katinų guliašus, dešrą ne bet kokią valgo“, — juokėsi Jurga.
Parduotuvės darbuotojai esą neprieštaraujantys, kad jų kieme lankosi Rainis. „Jis — protingas ir mandagus katinas: žino, kas jam galima, o kas ne“, — sako mergina.
Žiemą — vienišas
Lauko prekybos sezonas baigiasi vėlų rudenį. Neradęs merginos, nebeužklysta ir Rainis. „Žmonės pasakoję, kad gruodžio, sausio mėnesiais katinėlio čia nebematantys. Gal kas jį priglaudžia, o gal kur slepiasi nuo šalčio“, — svarsto mergina.
Ilgam laikui Rainio kol kas niekas nepanoro priglausti.
Žmonės gali padėti
Gyvūnų globos organizacijos „Lesė“ savanorė Laura Fadejeva sako, kad Lietuvoje trūksta gailestingumo beglobiams gyvūnams: “Tai, kaip daro pas mus — sugauna ir veža užmigdyti — Europoje nedaroma. Tai nehumaniška. Nehumaniška būtų ir nemaitinti alkstančių — ir žmonių, ir gyvūnų“.
Anot L. Fadejevos, daugelyje Europos šalių beglobiai gyvūnai yra sterilizuojami, jiems įkuriamos specialios maitinimo vietos. „Per langus žuvys ir kitoks maistas nemėtomi“, — priduria L. Fadejeva. Ją stebina ir žmonių neatsakingumas: “Žmonės galvoja, kad gyvūnas — tarsi pliušinis žaislas. Leidžia jam prisirišti, o vėliau išmeta į gatvę“.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
DRAUGAS: Akiniais prekiaujanti Jurga Vainauskaitė rado ištikimą draugą: beglobis Rainis visą dieną tupi greta merginos kojų, kai šalčiau — susisukęs į kamuoliuką miega dėžutėje.
VIENATVĖ: Žiemą pasigedęs Jurgos, Rainis prie parduotuvės taip pat nebeužsuka.
PIRKĖJAI: Rainį pamilo ir pirkėjai. Ateina ne tik įsigyti saulės akinių, bet ir atneša katinui maisto.
SENBUVIS: Pirmą kartą Rainį pastebėjome dar prieš metus. Tada jis gailiai sukinėjosi tarp perkančių mėsą.