Šiaulių universiteto stojamieji nenuvylė

Šiaulių universiteto stojamieji nenuvylė

Šiaulių universiteto stojamieji nenuvylė

Vakar nuo 15 valandos visi stojantys į universitetus ir akademijas galėjo sužinoti rezultatus. Informacija buvo teikiama internetu ir SMS žinutėmis, pateikus atitinkamus stojančiojo duomenis.

Stojamieji į ŠU įvyko sėkmingai — į pirmą bakalauro studijų kursą ateina studijuoti 1422 studentai — tiek kiek pernai.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Ministro „pranašystė“ neišsipildė

Šiaulių universitetas gavo 512 studijų krepšelių, tai reiškia, jog tiek studentų galės mokytis valstybės finansuojami. Universitetas gavo ir 910 mokamų studijų vietų.

Pagal gautų studijų krepšelių skaičių tarp universitetų ŠU užima septintąją vietą, yra tarp M. Riomerio ir Kauno medicinos universitetų.

Pasak docento Gintaro Šaparnio, ŠU priėmimo komisijos atsakingojo sekretoriaus, tokie rezultatai universitetą ne tik tenkina, bet ir džiugina, nes visą laiką buvo pranašaujami labai prasti stojimo į ŠU rezultatai. Net pats švietimo ministras Gintaras Steponavičius yra pranašavęs, kad ŠU tegaus tik pusę šimto studijų krepšelių. Ministro „pranašystė“ neišsipildė.

Daugiausia studijų krepšelių — nuo 3088 iki 1555 — išsikovojo Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas ir Kauno technologijos universitetas.

Surinkti studentus į valstybės finansuojamas vietas labiausiai nesisekė Kūno kultūros akademijai, Veterinarijos akademijai ir Žemės ūkio universitetui. Didelių nuostolių patyrė Vilniaus pedagoginis universitetas, gavęs 549 krepšelius.

Kontrastai tarp fakultetų

Nors ne kartą buvo skelbiama, kad šiemet stojantieji pasyviausiai rinkosi technologijos mokslus, ŠU Technologijos fakultetas gavo daugiausia valstybės finansuojamų vietų — 170. Humanitarinis fakultetetas gavo 108 valstybės finansuojamas vietas, Socialinių mokslų — 91, Menų fakultetetas — 58, Matematikos ir informatikos fakultetas — 50, Gamtos mokslų fakultetas — 27. Kukliausias studijų krepšelių skaičius — vos po kelis — atiteko Edukologijos ir Socialinės gerovės ir negalės studijų fakultetams.

Tačiau stojantieji į ŠU dėmesį parodė ne visoms studijų programoms. Nebuvo pareikšta noro studijuoti anglų ir rusų kalbų specialybę, dailės ir technologijų, meninio ugdymo ir tikybos, filosofijos ir pilietinio ugdymo, siuvinių dizaino ir technologijos specialybėse.

Papildomas priėmimas — nuo rugpjūčio 5 dienos

Papildoma registracija į visose aukštosiose mokyklose likusias laisvas vietas ŠU prasidės rugpjūčio 5 dieną nuo 13 valandos ir tęsis iki rugpjūčio 8 dienos 14 valandos.

Rugpjūčio 14 dieną nuo 9 valandos dar gali vykti papildomas priėmimas tik į ŠU likusias laisvas vietas, jeigu tokių vietų dar bus.

REZULTATAI: Docentas Gintaras Šaparnis, Priėmimo komisijos atsakingasis sekretorius, sako, kad stojimo rezultatai ne tik tenkina, bet ir džiugina.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.