Rinkiminio gripo epidemija

Rinkiminio gripo epidemija

KO­MEN­TA­RAS

Rin­ki­mi­nio gri­po epi­de­mi­ja

Ja­ni­na ŠA­PAR­NIE­NĖ

Pra­si­dė­jus gri­po epi­de­mi­jai, gy­dy­to­jai da­li­ja pa­ta­ri­mus, kaip iš­veng­ti li­gos ar­ba grei­čiau pa­sveik­ti. Lai­ki­nai ne­vyks­ta pa­mo­kos, ge­res­niems lai­kams ati­de­da­mi se­niai nu­ma­ty­ti ma­si­niai ren­gi­niai. Vi­suo­me­nė iki au­sų su­si­su­ka į ša­li­kus ir ple­dus, kad sėk­min­gai su­lauk­tų epi­de­mi­jos pa­bai­gos.

Ypač sėk­mės rei­kia šią žie­mą, kai iš­ti­ko net dvi epi­de­mi­jos iš kar­to – gri­pas ir rin­ki­mai į vie­tos sa­vi­val­dą.

Ne­pas­te­bi­te ana­lo­gi­jos? Su­sir­gu­sie­ms gri­po epi­de­mi­jos me­tu gy­dy­to­jai re­ko­men­duo­ja bū­ti na­muo­se, ap­ri­bo­ti ra­tą žmo­nių, su ku­riais bend­rau­ja, dė­vė­ti me­di­ci­ni­nes kau­kes – kuo ma­žiau pla­tin­ti už­kra­tą. Pa­na­šiai taip pat tar­si su­sto­ja gy­ve­ni­mas žmo­nių, įtrauk­tų į kan­di­da­tų są­ra­šus. Nes pa­gal griež­tas šie­me­ti­nių rin­ki­mų rek­la­mos nor­mas bet ko­kia kan­di­da­tų veik­la pri­ly­gi­na­ma rin­ki­mų agi­ta­ci­jai, po­li­ti­nei rek­la­mai. Bet ko­kia – ne­svar­bu, kad žmo­gus da­ro tai, kas vi­sai ne­su­si­ję su jo kan­di­da­ta­vi­mu.

Pak­ruo­jy­je vi­suo­me­ni­ne veik­la jau ži­no­mas jau­nas žmo­gus su­ma­nė or­ga­ni­zuo­ti ren­gi­nį, nea­be­jo­ti­nai ga­lė­ju­sį su­lauk­ti po­pu­lia­ru­mo. Pak­ruo­jiš­kiai nė­ra le­pi­na­mi gau­sio­mis pra­mo­go­mis, prie ku­rių įvai­ro­vės įpra­tę did­mies­čių gy­ven­to­jai. Bet ren­gi­nio ne­bus – bent ar­ti­miau­siu me­tu. Nes ini­cia­to­rius, pa­si­ro­do, yra vie­nos par­ti­jos kan­di­da­tas rin­ki­muo­se. Ir jo su­ma­ny­mas bū­tų įver­tin­tas – kaip po­li­ti­nė rek­la­ma...

Praė­ju­sį sa­vait­ga­lį pa­kruo­jie­čius į sa­vo kū­ry­bos va­ka­rą-kon­cer­tą kvie­tė jau­na ta­len­tin­ga kraš­tie­tė, kon­kur­suo­se jau pel­nan­ti pri­pa­ži­ni­mą už ei­lė­raš­čius, dai­nas. Ren­gi­ny­je po­li­ti­kos ne­bu­vo nė kva­po, ta­čiau sa­lė­je – vos ke­lios de­šim­tys klau­sy­to­jų. Nes ėmus pla­čiau skelb­ti se­niai pla­nuo­to va­ka­ro da­tą, šur­mu­lį su­kė­lė mo­juo­jan­tie­ji po­li­ti­nės skais­ty­bės vėz­dais: mer­gi­na – vie­nos iš par­ti­jų rin­ki­mų są­ra­še! Ma­ža to, Pak­ruo­jy­je la­bai ak­ty­viai pla­tin­ta ži­nia, jog bū­tent dėl rin­ki­mų kon­cer­tas ati­dė­tas (vi­siš­kai kaip ki­lus gri­po epi­de­mi­jai)!

Ne vie­nam kraš­tie­tės kū­ry­bos ger­bė­jui, pa­ti­kė­ju­siam šiuo gan­du, po to be­li­ko tik ap­mau­dau­ti...

Anks­čiau bū­da­vo at­ski­ria­ma, kas yra po­li­ti­nė rek­la­ma, ir kas – su po­li­ti­ka ne­sie­ja­ma veik­la. Ta­čiau šie­met vis­ką su­pla­kus į krū­vą, esan­tie­ji rin­ki­mų są­ra­šuo­se be išim­ties ta­po tar­si gri­po ne­šio­to­jai, ku­riems šiukš­tu ne­va­lia pla­tin­ti to už­kra­to vi­suo­me­nė­je. Dar lai­mė, kad jiems ne­nu­ro­do­ma ne­šio­ti ap­sau­gi­nių me­di­ci­ni­nių kau­kių su už­ra­šu „kan­di­da­tas“.

Vi­sos or­ga­ni­za­ci­jos sie­kia į sa­vo veik­lą įtrauk­ti ini­cia­ty­vius, kū­ry­bin­gus žmo­nes, ypač jau­nus. Par­ti­jos – ne išim­tis. Bet jei šie­me­ti­nės rin­ki­mų kam­pa­ni­jos rek­la­mos tvar­ka liks ir atei­ty­je, ka­žin kiek vi­suo­me­niš­kai ak­ty­vių jau­nuo­lių no­rės ženg­ti sa­vo pir­muo­sius žings­nius po­li­ti­ko­je. Nes tų žings­nių kai­na – su­var­žy­tos as­me­ni­nės veik­los mė­ne­siai, nuo­lat įta­ri­nė­jant po­li­ti­ne rek­la­ma. Ne­se­niai plo­ju­sių­jų per pe­tį ir gy­ru­sių­jų ini­cia­ty­vas krei­vi žvilgs­niai, vos at­si­ra­dus skir­tin­gų par­ti­jų kan­di­da­tų są­ra­šuo­se.

Ir dar vir­kau­ja­ma, kad jau­ni žmo­nės abe­jin­gi sa­vi­val­dos rin­ki­mams?