Menotyrininkas išleido fotografijos bibliją

Menotyrininkas išleido fotografijos bibliją

Menotyrininkas išleido fotografijos bibliją

Penktadienį Šiaulių fotografijos muziejuje pristatyta šiauliečio menotyrininko, fotografo, pedagogo Virginijaus Kinčinaičio knyga „Fotoregos pratimai“. Tai trečioji žinomo menotyrininko knyga, kurioje sudėti autoriaus per keliolika metų publikuoti straipsniai apie fotografiją. Žymiausi Šiaulių fotografai šią knygą vadina fotografijos biblija.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Knyga tobulėjimui

„Dėkui, kad neišvažiavai iš Šiaulių. Jeigu Virginijus Kinčinaitis išvažiuotų iš Šiaulių, atrodytų, kad pusė miesto išvažiavo“, – pradėdamas knygos pristatymo renginį autorių su knyga pasveikino Fotografijos muziejaus muziejininkas, žinomas fotografas Rolandas Parafinavičius.

R. Parafinavičius juokavo, kad atsivertęs knygą pamanė: koks V. Kinčinaitis tinginys – sudėjo į knygą senus savo straipsnius, bet paskaitęs tuoj pat ėmė atsiprašinėti, nes tomis V. Kinčinaičio įžvalgomis apie fotografiją ir fotografus remiantis galima tik tobulėti.

„Šitą knygą galima skaityti kaip fotografijos bibliją: atsivertus bet kokį puslapį ir bedus pirštu į bet kokią pastraipą, būtinai pataikysi į nuorodą, kaip fotografui gyventi toliau, kam reikalinga fotografija, ar teisingu keliu eina fotografas, ar reikia pamiršti šį pomėgį“, – sakė R. Parafinavičius.

Žinomas fotografas įsitikinęs, kad kiekvienas fotografuojantis žmogus turėtų turėti šią knygą, surasti laiko ją atsiversti ir surasti tokių kelrodžių dalykų, kokių fotografai patys negali rasti.

Tai jau trečioji autoriaus knyga, kurią sudaro autoriaus straipsniai apie fotografiją ir fotografus, parašyti 1998-–2014 metais.

„Šios mano knygos atsiradimas tiesiogiai susijęs su buvimu Šiauliuose ir Šiaulių fotografijos muziejaus fenomeno išgyvenimu“, – sakė V. Kinčinaitis.

Elegantiškas rašymas

Literatūros tyrinėtojas Vigmantas Butkus, skaitydamas knygą, sudėliojo devynis rimtus ir nerimtus teiginius apie knygą ir jos autorių.

„Virginijaus Kinčinaičio rašymo stilius yra lakoniškas, tikslus, taiklus ir elegantiškas. Pridurčiau, kad rašyti elegantiškai ir rašyti „kinčinaitiškai“ – laikyčiau sinonimais“, – įžvelgė žinomas literatūros tyrinėtojas.

V. Butkaus teigimu, knygoje svarstomos pamatinės fotografijos ir fotovaizduotės temos, gamtinė – urbanistinė panorama, portretas, aktas, eroso pavidalai. Tačiau tie svarstymai ne banalūs, o psichoanalitiniai, postmodernistiniai, fenomenologiniai.

„Jeigu Šiauliuose būtų bent dešimtadalis poezijos ir prozos meistrų, kokių yra fotografijos meistrų, pavydžiai atsidusčiau“, – sakė V. Butkus.

Teisininkas Jonas Nekrašius pažymėjo, kad V. Kinčinaitis galėtų būti geras advokatas, nes moka įvairiose situacijose surasti sprendimus iš anksto nežinodamas, kad tai gali vykti, nors yra truputėlį tingokas teisininko profesijai.

J. Nekrašius suskaičiavo, kad knygoje yra 29 fotoanotacijos ir įvadas, 165 puslapiai ir nė vienos fotografijos, išskyrus viršelio fotografiją.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

AUTORIUS: Menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis išleido jau trečiąją savo knygą.

KNYGA: Virginijaus Kinčinaičio knygoje „Fotoregos pratimai“ yra 29 fotoanotacijos ir įvadas, 165 puslapiai ir nė vienos fotografijos, išskyrus viršelio fotografiją. Autorius sako, kad fotografijų šioje knygoje atsisakė sąmoningai.