Me­ras: „To­kių šven­čių ne­be­tu­ri bū­ti“

Me­ras: „To­kių šven­čių ne­be­tu­ri bū­ti“

PO TO, KAI RAŠĖME

Meras: „Tokių švenčių nebeturi būti“

Paskutinį gegužės savaitgalį vykusi Kuršėnų miesto šventė sulaukė kritikos. Šventės dalyviai piktinosi, kad renginys prastai organizuotas, į Puodžių sostinę sugebėta pakviesti vos porą puodžių. Koncertą stebėjo vos keliasdešimt žmonių. Priekaištų būta ir dėl perlenkto šventės dalyvių tikrinimo, ar jie nėra išgėrę.

Šiaulių rajono meras Antanas BEZARAS po šventės sukvietė atsakingus už jos organizavimą valdininkus.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

– Kodėl kvietėtė valdininkus pasiaiškinti dėl šventės?

– Ir iš gyventojų atgarsių, ir pats mačiau, kad Kuršėnuose šventė buvo silpnoka. Tikiuosi, kad tokių klaidų ir tokių švenčių, kaip Kuršėnuose, kuri buvo surengta tik dėl paukščiuko, bent ateityje reikia išvengti. Tokių švenčių daugiau neturi būti.

Reikia, kad ir kultūros darbuotojai pasižiūrėtų atsakingiau į savo darbą. Jie metų metais daro tas šventes ir privalo žinoti, kokios šventės nori miesto gyventojai, dalyviai.

Man nelabai malonu buvo girdėti pasitarime po šventės, kad Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedmontas nė kiek atsakomybės sau už šventę nenori prisiimti. Juk jis yra miesto šeimininkas ir privalo domėtis, dirbti, kad miesto gyventojams būtų įdomu, prasminga.

– Kokie pagrindiniai priekaištai kultūrininkams ir rajono Kultūros centro direktoriui Raimondui Sinkevičiui?

– Pasitikėjome organizatoriais, o turėjo būti sudaryta šventės rengimo komisija, kurioje būtų ir švietimo, ir jaunimo atstovų.

Rajone turime gerų, perspektyvių, pripažintų kolektyvų, bet žmonės nori ir kitokių reginių, juk miesto šventė – tai ne Dainų šventė... Šventėje reikia įvairovės.

Mažokai Kuršėnų šventėje buvo prekybininkų, tradicinių amatų.

– Gal todėl, kad per brangiai paprašyta už prekybos vietą šventėje?

– Visų amatininkų iš Lietuvos būsimose Kuršėnų šventėse lauksime nemokamai. Kuršėnų šventė buvo akivaizdi pamoka, kad nereikia iš tradicinių amatininkų imti mokesčio. Jie tik puošia ir pagyvina šventes.

Mokestį imsime tik iš tų prekybininkų, kurie prekiauja kiniškais blizgučiais, įvairiomis kiniškomis prekėmis, o tie, kurie atveš savo kūrybą, galės prekiauti nemokamai.

Manome, kad Kuršėnuose šventės turėtų vykti kitokioje aplinkoje. dabar aplink L. Ivinskio aikštę iškasinėta, tvarkoma, gal nelabai patogu žmonėms ten švęsti.

Artėjančios Joninės vyks Ventos pakrantėje. Tikimės ateinančioms šventėms atgaivinti parką, nes dabar parkas po rekonstrukcijos – negyvas.

– O gal naujos kadencijos valdžiai su prasta švente galėjo būti „pakišta kiaulė“?

– Lyg ir neatrodo taip iš pirmo žvilgsnio, nors kas gali paneigti. Profesionalai neturi taip rengti švenčių.

Aišku, kad reikia permainų. Tie kultūros darbuotojai, kurie nesutaria su seniūnais,  bendruomenėmis, turės pakeisti savo darbo stilių.

– Pirmą kartą šventė buvo blaivi, gal dėl to žmonių mažai susirinko?

– Turėtume pripažinti, kad dėl blaivumo buvo šiek tiek perspausta. Šventės ir ateityje bus blaivios. Jeigu žmogus voliojasi, svirduliuoja –  žinoma, kad reikia jį išlydėti iš šventės, bet jeigu šeima ateina su vaikais, nesvirduliuoja, gal nereikėtų taip griežtai daryti atrankos, ką įleisti į šventę, o ko – ne?

Artėja Joninės. Jos Kuršėnuose taip pat bus blaivios. Norime, kad orientacija būtų ne į alų, o į tradicinę Rasos šventę su senosiomis tradicijomis.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

KRITIKA: Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras pažėrė kritikos Kuršėnų šventės rengėjams.