Kodėl pacientai nebegauna kai kurių medicinos paslaugų?

Kodėl pacientai nebegauna kai kurių medicinos paslaugų?

SKAITYTOJAI KLAUSIA

Kodėl pacientai nebegauna kai kurių medicinos paslaugų?

„Šiaulių krašto“ skaitytojai kreipiasi į redakciją dėl to, kad metų pabaigoje nebegali gauti kai kurių medicininių paslaugų. Esą gydymo įstaigos išnaudojo skirtus limitus anksčiau, nei baigėsi metai.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Privalo pasiūlyti alternatyvą

Šiaulių reabilitacijos centro registratūroje dar gruodžio pradžioje norėjusiai užsiregistruoti pacientei, turinčiai šeimos gydytojo siuntimą reabilitologo konsultacijai, buvo pasiūlyta už reabilitologo konsultaciją arba susimokėti beveik pusšimtį litų, arba laukti ateinančių metų.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (ŠTLK) direktorius Remigijus Mažeika sakė, kad šią situaciją žino ir aiškinęsis su įstaiga. Jo teigimu, įstaigos, jeigu joje pasibaigė lėšos teikti pagalbą, privalo pacientui pasiūlyti kitą gydymo įstaigą, kuri teikia tokias pačias paslaugas. Visos įstaigos metams turi tam tikras sumas, už kurias gali gydyti tam tikrą skaičių pacientų.

„Būtiną pagalbą pacientui įstaigos privalo teikti nepriklausomai nuo turimų metams lėšų. O planinė pagalba teikiama pagal turimą pinigų kiekį. Jeigu viena įstaiga negali šių paslaugų suteikti dėl to, kad baigėsi pinigai, ji privalo pasiūlyti kitą gydymo įstaigą. Tačiau ne visada taip atsitinka, nes tarp gydymo įstaigų egzistuoja konkurencija“, – sakė R. Mažeika.

Jo teigimu, šiemet ŠTLK nesulaukė masinių pacientų skundų dėl to, kad gydymo įstaigos nesuteikė laiku paslaugų, nes trūko lėšų. „Skundai, pretenzijos – tik pavieniai. Skundžiamasi, kad pas kai kuriuos specialistus ilgai tenka laukti eilėje. Dažnai suteikiamos paslaugos priklauso ne tik nuo pinigų, bet ir nuo darbo organizavimo, specialistų skaičiaus“, – sakė R. Mažeika.

Skoloms „užgesinti“ – milijonai

R. Mažeikos teigimu, gydymo įstaigas, ypač Šiaulių regiono ligonines, slegia skolos.

„Skolos ligoninėse didesnės dėl mažesnės, nei skiriamas poliklinikoms, balo vertės. Šiaulių ligoninėje, kaip ir rajonų ligoninėse situacija nėra finansiškai gera“, – sakė vadovas.

Lietuvos gydymo įstaigų skolos sudaro apie 100 milijonų litų. Vyriausybė iš rezervo vietoj žadėtų 74 milijonų litų skyrė 40 milijonų litų. Jie – gydymo įstaigų skoloms iš dalies padengti.

„Ateinančių metų biudžetas sveikatos apsaugai bus ženkliai geresnis, nei šiemet. Mes tai jau žinome ir tuo džiaugiamės“, – sakė R. Mažeika.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SKUNDAI: Šiaulių teritorinės ligonių kasos direktoriaus Remigijaus Mažeikos teigimu, skundai dėl negautų paslaugų nėra dažni.