Kaip jus veikia pilnatis?

Kaip jus veikia pilnatis?

SAVAITĖS DISKUSIJA

Kaip jus veikia pilnatis?

Tęsiame diskusiją apie Mėnulio fazių poveikį. Ar tiesa, kad įvairių įstaigų darbuotojai per pilnatį sulaukia daugiau skundų, pretenzijų?

Nereikia nė kalendoriaus

Genutė DANKISIENĖ, Šiaulių apskrities viršininko administracijos priimamojo darbuotoja:

— Šimtu procentų pritariu, kad pilnatis žmones veikia. Nereikia nė į kalendorių žiūrėti, kad pajustum, jog pilnatis prasidėjo. Nors problemų žmonės atsirado anksčiau, į įstaigą ateina kažkodėl pilnaties metu, rašo įvairius prašymus, neša dokumentus. Lankytojų per pilantį šiek tiek padaugėja.

Visko padaugėja

Vincas URBONAVIČIUS, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas:

— Kadangi ilgai dirbau patrulinėje tarnyboje, galiu pasakyti, kad darbo krūvis tomis dienomis policijai padidėja. Padaugėja iškvietimų, skambučių, pareiškimų, vizitų — beveik trečdaliu, nors specialios statistikos ir nėra. Ypač suaktyvėja psichikos problemų turintys žmonės. Ir tai prasideda jau priešpilnio dienomis. Padaugėja ne tik savižudybių, bet ir nelaimingų atsitikimų. Vadinasi, pilnatis žmogų veikia neigiamai.

Mes — ne ateiviai

Jelena KUZNECOVA, priklausomybės ligų gydytoja-psichiatrė:

 

— Be abejo, pilnatis turi įtakos. Juk gamtoje, Mėnulio veikiami, vyksta potvyniai ir atoslūgiai, o 80 procentų žmogus sudarytas iš skysčio. Mes — ne ateiviai, ne ufonautai, mes — gamtos vaikai, ką jaučia gamta, tą ir mes.

Mano praktika rodo, kad per pilnatį paūmėja depresijos, stipėja nerimas, pablogėja psichinė būsena, sutrinka miegas, šokinėja kraujo spaudimas, skauda galvą. Tai ypač pajuntame budėjimo ligoninėje metu. Gydytojai ir patys jaučia pilnaties poveikį, kai pradeda „traukti prie žemės“.

Pastebėta, kad per pilnatį vieni ima nerimą slopinti alkoholiu, kiti saldumynais, treti pasidaro verksmingi. Aišku, tokios išvados gal ir diskutuotinos, bet, manau, mokslininkai ištirs šiuos reiškinius.