Į kokią krizę mus stumia valdžia?

Į kokią krizę mus stumia valdžia?

SAVAITĖS DISKUSIJA

Į kokią krizę mus stumia valdžia?

Po antikrizinio valdžios plano gausėja bedarbių gretos, varžytinėse išvaržomi butai, namai, už kuriuos mokėti gyventojai nebepajėgia, kuriami „pagalvės mokesčiai“.

Ar tautos lietuviška kantrybė neskatina valdžios taip atitrūkti nuo gyventojų, kad ši nė nebesuvokia, kaip ir iš ko valsybėje gyvenama? Ar naujojo Seimo sprendimai mus traukia iš krizės, ar į ją stumia?

Visi mokesčiai — į duoną

Ilona BARYSTIENĖ, bendrovės „Kalnas“, kepančios duoną, direktorė:

— Mūsų kepykla kol kas krizės nejaučiame, žmonės duonelę kaip pirko, taip perka. O po Naujųjų, matysim, kaip bus. Aišku viena, gyvenimas sunkės, nes nauji įstatymai, apie kuriuos girdime, ganėtinai siaubingi. Jie atsilieps ir verslininkams, ir paprastam žmogui.

Mūsų duona brangs iš karto nuo sausio 1 dienos, nes automatiškai pradedame taikyti padidėjusį — 19 procentų — pridėtinės vertės mokestį. Esame priversti tai daryti.

Be to, dujos brangsta 30 procentų. Didės ir elektros mokesčiai.

Kadangi mes gamyboje iš esmės naudojame dujas, maišytuvams, kitiems įrengimams — elektrą, tie procentai, gal ne visu šimtu procentų, atsilieps duonos kainai.

Savo ruožtu mes brangiau pirksime vaisius, daržoves, kitus duonai kepti reikalingus produktus.

O jeigu dar automobilius apkraus mokesčiais, tai irgi eis į duonos savikainą.

Bankrutuoti nebankrutuosime, bet aišku, kad žmonės mažiau pirks, mes — mažiau uždirbsim.

Mūsų verslas dėkingas tuo, kad kepame duoną, kuri yra kasdienė. Gal žmonės jos pirks mažiau, bet vis tiek pirks.

O kaip bus kitiems, kurie gamina ne pirmo būtinumo prekę ar produktą? Savaime aišku, kad, viskam brangstant, žmonės pirmiausia atsisakys to, be ko gali šiandien apsieiti.

Šiuo metu pas mus dirba trisdešimt žmonių. Kaip bebūtų, stengsimės darbuotojus išlaikyti, atlyginimų nemažinti.

Tiesa, pastaruoju metu daug kreipiasi, teiraudamiesi, ar nereikia pardavėjos, valytojos, vairuotojo? To anksčiau nebuvo.

Abejoju, ar mokesčių kėlimas išgelbės Lietuvą. Gal kaip tik reikėjo elgtis atvirkščiai, mokesčius ne didinti, o mažinti, taip skatinti verslą ir gamybą, kad žmonės galėtų dirbti, užsidirbti? Gal taip valstybė daugiau mokesčių surinktų? Mes, tie vidutinieji verslininkai, patys labai daug dirbame.

Užrašė Sigita STONKIENĖ

Citata: „Abejoju, ar mokesčių kėlimas išgelbės Lietuvą. Gal kaip tik reikėjo elgtis atvirkščiai, mokesčius ne didinti, o mažinti, skatinti verslą ir gamybą?

NERIMAS: Ilona Barystienė, bendrovės „Kalnas“, kepančios duoną, direktorė: “Gyvenimas sunkės, nes nauji įstatymai, apie kuriuos girdime, ganėtinai siaubingi.“

Jono TAMULIO nuotr.