Gimtojo miesto nenorėtų keisti į sostinę

Gimtojo miesto nenorėtų keisti į sostinę

Gim­to­jo mies­to ne­no­rė­tų keis­ti į sos­ti­nę

21-erių Vil­niaus uni­ver­si­te­to Tei­sės fa­kul­te­to stu­den­tę Sa­man­tą Gu­se­vą ga­li­ma va­din­ti Šiau­lių mies­to pa­trio­te. Čia gi­mu­si ir užau­gu­si mer­gi­na per moks­lo me­tus ko­ne kas sa­vai­tę grįž­ta re­pe­tuo­ti pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų or­kest­re „Ro­mu­va“, ap­lan­ky­ti drau­gų ir šei­mos. Po stu­di­jų mer­gi­na taip pat pla­nuo­ja grįž­ti į gim­tą­jį mies­tą.

Lu­kas ALU­ZAS

lukas@skrastas.lt

Su Sa­man­ta su­si­tin­ka­me prie „Cen­tu­kų“ fon­ta­no, ap­sup­to Ka­ted­ros, Sa­vi­val­dy­bės ir re­konst­ruo­ja­mos Pri­si­kė­li­mo aikš­tės. „Gal tik­rai bus gra­žiau, bet la­bai ne­pa­tin­ka, kad me­džius iš­kir­to“, – apie pa­si­kei­ti­mus sa­ko mer­gi­na.

Ji sėk­min­gai bai­gė vien­ti­sų­jų tei­sės stu­di­jų ant­rą­jį kur­są. Iš­lai­kiu­si eg­za­mi­nus iš­sku­bė­jo į gim­tuo­sius Šiau­lius. „Vil­niu­je man vis­ko per daug – ir triukš­mo, ir spūs­čių gat­vė­se. Šiau­liuo­se ra­miau“, – sa­ko Sa­man­ta.

Mer­gi­ną į Šiau­lius grįž­ti ska­ti­na ir mu­zi­ka. 2016 me­tais iš­vy­ku­si stu­di­juo­ti į sos­ti­nę, mer­gi­na vis dar gro­ja alt­hor­nu pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų or­kest­re „Ro­mu­va“. Ji ko­lek­ty­vo veik­lo­je da­ly­vau­ja nuo pat įkū­ri­mo 2011-ai­siais.

„Ko­lek­ty­vas drau­giš­kas. Mes – kaip šei­ma. Džiau­gia­si šir­dis, kas­kart nu­vy­kus į re­pe­ti­ci­ją“, – sa­ko Sa­man­ta. Ji ne tik grįž­ta į or­kest­ro re­pe­ti­ci­jas, bet ir da­ly­vau­ja kon­cer­tuo­se.

Or­kest­ras kas­met bir­že­lį ren­gia­si nau­jam kon­cer­ti­niam se­zo­nui, kar­tu poil­siau­ja sto­vyk­lo­je. Šį­kart „Ro­mu­va“ pra­dė­jo ruoš­tis 2019-ųjų pa­va­sa­rį vyk­sian­čiam at­vi­ra­jam Lie­tu­vos pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų or­kest­rų čem­pio­na­tui.

Sa­man­ta, bai­gu­si pro­gim­na­zi­ją, ži­no­jo siek­sian­ti moks­lų tei­sė­sau­gos sri­ty­je. Do­mė­jo­si kri­mi­no­lo­gi­ja, pla­na­vo stu­di­juo­ti Is­pa­ni­jos sos­ti­nė­je Mad­ri­de, nes mo­ka is­pa­nų kal­bą. Ta­čiau li­ko Lie­tu­vo­je.

Po stu­di­jų ji pla­nuo­ja grįž­ti į Šiau­lius, sieks ei­ti pro­ku­ro­rės ke­liu. Nei sos­ti­nė, nei už­sie­nis jos ne­vi­lio­ja. „Man pa­tin­ka ke­liau­ti, bet pa­siilgs­tu Lie­tu­vos“, – sa­kė stu­den­tė.

Mer­gi­na pla­nuo­ja pa­si­rink­ti se­si­ji­nį mo­ky­mo­si uni­ver­si­te­te bū­dą, kai pa­skai­tos, se­mi­na­rai vyks­ta du mė­ne­sius, skir­tin­gai nei mo­kan­tis die­ni­niu bū­du, trun­kan­čiu de­vy­nis mė­ne­sius. Ta­da Sa­man­ta ga­lė­tų dirb­ti ar at­lik­ti pra­kti­ką Šiau­liuo­se.

Pak­laus­ta, ko­dėl jau­ni­mas iš­va­žiuo­ja į di­des­nius mies­tus ir ne­sug­rįž­ta, Sa­man­ta sa­ko, kad juos trau­kia pla­tes­nės stu­di­jų, dar­bo ir pra­mo­gų ga­li­my­bės. O kai ku­rių sri­čių spe­cia­lis­tams ma­žes­niuo­se mies­tuo­se tie­siog nė­ra ga­li­my­bių to­bu­lė­ti, juo la­biau – dirb­ti. O pra­mo­gų ir Šiau­liuo­se už­ten­ka.

Ką rei­kė­tų da­ry­ti, kad jau­ni­mas lik­tų re­gio­nuo­se? Mer­gi­nos nuo­mo­ne, pro­ble­ma yra pa­tys jau­ni žmo­nės, ku­rie „nu­ra­šo“ sa­vo gim­tą­jį mies­tą. Kol ne­pa­si­keis jų mąs­ty­mas, tol dau­ge­lis iš­va­žiuos.

Au­to­riaus nuo­tr.

Sa­man­ta sa­ko, kad Šiau­liuo­se – ra­miau ir jau­kiau.

Ru­de­nį su­kaks sep­ty­ne­ri me­tai, kai Sa­man­ta alt­hor­nu gro­ja pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų or­kest­re „Ro­mu­va“. Į re­pe­ti­ci­jas ji va­ži­nė­ja ir iš Vil­niaus.