Elektrai ateiti reikia susitarimo

Elektrai ateiti reikia susitarimo

SKAITYTOJAI KREIPĖSI

Elektrai ateiti reikia susitarimo

Šiaulių kvartale netoli Pramonės gatvės žmonės pradėjo kurtis prieš ketverius-penkerius metus. Nors naujakurių nuolat daugėja, jų gyvenimo sąlygų labai civilizuotomis nepavadinsi — žmonės negali visavertiškai naudotis elektros prietaisais.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Elektros pakanka tik lemputei

Į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi ponia Daiva Vozbutė. “Gyvename 500 metrų nuo Pramonės gatvės, naujame statybų rajone. Jau keleri metai čia žmonės statosi namus, kai kurie senokai susivežę baldus, pasirengę gyventi, bet neturi elektros, kurios pakaktų elementariai buičiai ir prietaisams. Girdime tik pažadus, ir niekas nejuda iš vietos“.

Toks nepatogumas vargina net 53 šeimas, kurios kuriasi Treniotos, Lizdeikos, Šiladžio, Šimšos gatvėse. Dalis čia įsikūrusiųjų turi elektrą, kurios vargiai pakanka lemputei, šaldytuvui bei televizoriui.

Bet ką daryti tiems, kurie pasistatę didesnius namus, turi dideles šeimas ir šiek tiek daugiau elektros prietaisų? Dalis apskritai negali apsigyventi, nes neturės galimybių naudotis elektra.

„Mūsų šeima gyvena šiame rajone. Negalime įjungti elektros virdulio, mikrobangų krosnelės. O įsigiję naujas garso kolonėles, turėjome pirkti elektros generatorių. Bet didžiausia bėda yra ta, kad negalime prisijungti vandens siurblio. Negana to, buvo surinkti nemaži avansai, tačiau tenka laukti kelerius metus, kad Šiaulių biurokratai sutvarkytų dokumentus, ir būtų pradėta elektros pastotės statyba“.

Lygiai tokios pat problemos vargina ir šalia ponios Daivos namą pasistatęs jos brolis Tadas. Vyriškis sakė, kad negali įsikraustyti gyventi į namą, nes neveiks vandentiekis, cirkuliacinė sistema, o gal net ir kompiuteris.

Kliudo nesusitarimas ir sunkmetis

„Šiaulių kraštas“ surado vieną šio kvartalo gyventoją K. M., nenorėjusį skelbti savo pavardės, bet gerai išmanantį problemas, dėl kurių delsiama elektros pastotės statyba.

Pagal įstatymą gyventojai šią statybą turi finansuoti 40 procentų, o VST — 60 procentų. 53 šeimos turi surinkti 211 tūkstančių litų — vidutiniškai po 4000 litų kiekviena.

Bet tai dar ne visos išlaidos. Už projektavimą, ekspertizę ir kitus darbus gyventojai turėjo mokėti po 635 litus.

Pasak K. M., kliudo organizacinės problemos, kurios projekto įgyvendinimui greičio neprideda. Sunku tarpusavyje susitarti, kai tiek daug gyventojų.

Daug kam abejonių sukėlė krizė, kai kas neteko darbo ir dabar bijo leisti pinigus. Kai kas mėgino apskritai atsisakyti dalyvauti projekte, teko kaimynams įkalbinėti. Sužinojus, kad statybos darbai atpigo, žmonių abejonės šiek tiek mąžta.

„Jei nors vienas gyventojas atsisakys mokėti, ratas užsisuks iš naujo — reikės gauti naujas technines sąlygas“, — sako K.M.

VST tik tada galės skelbti darbų konkursą, kai visi gyventojai bus pasirašę sutartis su šia bendrove. Kol to nebus, darbai neprasidės.

Trūksta dokumentų

„Šiaulių kraštas“ paprašė situaciją pakomentuoti VST Marketingo departamento vadovę Rasą Kruopaitę — Lalienę.

Ji atsakė, kad dar ne visi šio kvartalo gyventojai yra pateikę reikalingus dokumentus — sklypų nuosavybės ir kai kuriuos kitus. „Kai vartotojai pateiks trūkstamus duomenis, sudarysime sutartį, o vartotojams apmokėjus prijungimo paslaugos mokestį (pagal pasirašytą sutartį) pradėsime projekto įgyvendinimą“.

SILPNUMAS: Daiva Vozbutė sako, kad dabartinė elektros linija yra per silpna išlaikyti apkrovas.

PROBLEMOS: Nesutvarkytas elektros ūkis problemų sukelia 53 keturių gatvių šeimoms.

Jono TAMULIO nuotr.