
Naujausios
„Džiaugiuosi, kad nieko nesusivairavau“
Kelmės rajono tarybos narys, buvęs Darbo partijos Kelmės skyriaus pirmininkas Borisas Markulis, tris kartus kandidatavęs į Seimo narius ir du kartus dalyvavęs Savivaldybių rinkimuose bei laimėjęs Tarybos nario mandatą, atsisakė partijos pirmininko posto ir šįkart nedalyvauja Savivaldybių rinkimuose.
Politikas visuomenėje pasigenda pilietiškumo ir tikrųjų vertybių deklaravimo. Todėl ketina ieškoti sau nišos, padėdamas kurti pilietinę visuomenę.
Regina MUSNECKIENĖ
reginamus@skrastas.lt
Atskirti, kur mano, kur ne mano
„Pažįstami kartais iš manęs šaipydavosi: „Tu durniau, koks tu politikas, kad važinėji supuvusia mašina, – pasakoja B. Markulis. – O aš džiaugiuosi, kad nieko nesusivairavau. Tėvas mane išmokė atskirti, kas mano ir kas ne mano. Mano tai, ką aš uždirbau. O jei radau svetimą piniginę, ji – ne mano. Ją turiu nešti į policiją.“
Būdamas Tarybos nariu B. Markulis sako taip ir nesupratęs, ko visuomenei reikia. Interesantas ateina ieškoti teisybės. Padedi jam rasti tiesą ir įstatymą tai tiesai apginti. O kitą dieną jis jau ateina prašyti patarimo, kaip tą įstatymą apeiti.
Kurs pilietinį judėjimą
Politikas nesitraukia iš partijos. Jo nuomone, kiekvienas pilietiškas žmogus turi dalyvauti politikoje. Ypač jeigu turi idėjų ir resursų tas idėjas įgyvendinti. Deja, Lietuvoje labai daug protingų, veiklių, išmintingų ir tautos gyvenimą galinčių pakeisti žmonių nusišalinę nuo politikos.
Todėl B. Markulio planuose – kurti išmintingų, Lietuvos ateitimi nuoširdžiai besirūpinančių žmonių pilietinį judėjimą.
Kodėl tiek nedaug jaunų, aukštuosius mokslus baigusių žmonių dalyvauja politikoje?
B. Markulis sako, jog jaunus žmones atgraso visose biurokratinėse institucijose vyraujanti ydinga praktika. Dažnai iš jaunų žmonių girdėjęs: „Koks bebūčiau gabus, aš vis tiek neprasimušiu, jei neturiu politinio užnugario. Partijos į postus prastumia savus.“
Patys gabiausieji, pasak B. Markulio, išvažiuoja dirbti fizinio darbo į Angliją. O čia prastumiami nekonkurencingi, bet savi. Savivaldybės, kuriose dirba nekonkurencingi specialistai – taip pat tampa nekonkurencingos.
Būti geram ir įtikti, pasak B. Markulio, – labai paprasta. Bet suformuoti geresnę ateitį kuriančią iniciatyvą ir aukotis ją įgyvendinant – žymiai sudėtingiau.
Jis pateikė pavyzdį. Sugriežtinus pašalpų skyrimo tvarką, sutaupoma po kelis milijonus litų. O kur jie padedami? Jei iš tų pinigų būtų sukurta darbo vietų, kad žmogus galėtų dirbti ir uždirbti, o ne laukti pašalpos, tuomet būtų akivaizdus to taupymo efektas.
Sėkmingo žmogaus įvaizdis
Pasak Tarybos nario, Lietuvoje dar labai trūksta geranoriško, komandinio darbo. Būtent jam reikėtų sukurti perspektyvas. Visuomenėje per daug individualumo.
Ydingas, politiko supratimu, ir sėkmingo lietuvio įvaizdis. „Sėkmės žmogus – tai žmogus, pasiekęs karjeros, turintis daug pinigų ir šalia jauną paną. Ar kada matėte kaip pavyzdį parodytą penkių vaikų tėvą, vežantį vaikus į darželį ir mokyklą sena mašina, auginantį daržoves savo šiltnamyje, kad vaikams turėtų sveiko maisto? Ar matėte?“
Pilietinės visuomenės pagrindinis įrankis ir turėtų būti pagal savo išgales, sąžiningai ir dorai gyvenantis žmogus, o ne prasisiekėlis, lipantis per kitų galvas ir demonstruojantis savo turtus, kokių realiai Lietuvoje neįmanoma sąžiningai uždirbti.
Autorės nuotr.
PATIRTIS: Kelmės rajono tarybos narys Borisas Markulis nedalyvaus šių metų Savivaldybių rinkimuose. Ketina kurti pilietinį judėjimą. Semiasi patirties užsienyje.