
Naujausios
Siuntinių siuntimas į užsienį: kas svarbu?
Neretas nusistebi, jog su užsienyje gyvenančiais giminaičiais ar draugais bendrauja dažniau, nei su tais, kurie gyvena Lietuvoje. Taip yra dėl plačių galimybių, kurias šiandien turime: pigūs pokalbiai telefonu, visagalis internetas, Skype, paprastas ir nebrangus siuntinių siuntimas. Atrodo, pasiilgai – imi ir paskambini, nori nustebinti – nusiunti dovanėlę. Viskas paprasta, bet kai kuriuos aspektus siunčiant siuntas į užsienį reikia žinoti – jie leis išvengti nesklandumų.
Siuntinio kelionė vienoje šalyje ir per kelias šalis yra skirtinga. Pirmiausia jau dėl to, kad neretai tenka apjungti kelis transportavimo būdus, pavyzdžiui, derinti sausumos ir vandens transportavimo būdus. Tad svarbu įsitikinti, jog siuntinys supakuotas laikantis visų rekomendacijų, nes kelionė jo laukia ilga, pakuotė bus kraunama, iškraunama ir gal net ne po kartą, siuntinys gali keliauti ne tik sausuma, bet ir vandens transportu ar oru, taip pat transportavimo metu gali būti labiau papurtoma, apverčiama ir pan. Negana to, siuntos kraunamos vienos ant kitų, todėl iškyla gniuždymo pavojus ir pakuotės pažeidimai, jei ji bus plona ir silpna. Tad tvirta pakuotė ir taisyklingas supakavimas turi didelės įtakos sėkmingai siuntinio kelionei.
Siuntos kelionė į kitas šalis suponuoja poreikį pasigilinti į tose šalyse galiojančias taisykles, įstatymus. Konkrečiau – dėl neleistinų įvežti į šalį daiktų. Būtina pasitikrinti, ar visi daiktai, kuriuos planuojate siųsti, gavėjo šalyje ar tranzitinėse šalyse, per kurias keliaus, yra leidžiami įvežti.
Siuntinių sekimas – tai puiki funkcija, suteikianti saugumo ir garantuojanti informuotumą. Tad rinkdamiesi vežėją savo siuntai gabenti prioritetą teikite tiems, kurie suteikia galimybę sekti siuntos kelionę. Pavyzdžiui, lengvai ir nebrangiai tarptautines siuntas siųsite naudodamiesi ParcelABC platforma. Taip pat čia suteikiama proga ir stebėti, kaip siunta keliauja. Tereikia laukelyje įvesti unikalų siuntinio registracijos kodą ir matysite siuntos būseną realiuoju laiku bei preliminarų pristatymo laiką.
Siunčiant į užsienį labai svarbu nurodyti kuo tikslesnį siuntinio gavėjo adresą bei kitus duomenis. Išsamesnė informacija labai naudinga kurjeriui. Nepamirškite įrašyti ir savo duomenų tad atvejui, jei gavėjas nebūtų surastas ir siuntinys turėtų grįžti siuntėjui.
Planuodami siųsti siuntą į užsienį vertinkite galutinę siuntos gabenimo kainą, jei ja rūpinsis ne vienas vežėjas. Pavyzdžiui, turite du pasirinkimus: siuntos gabenimas oro transportu ir siuntos gabenimas derinant sausumo bei vandens transportą. Iš pirmo žvilgsnio transportavimas oru gali pasirodyti brangesnis. Bet neskubėkite nuvertinti šio pasirinkimo. Įvertinkite tai, kad galite rasti itin patrauklų gabenimo sausuma variantą, bet transportavimas vandens keliu kaip reikiant patuštins Jūsų sąskaitą. Sakysite, sunkoka viską numatyti? Tokiu atveju verta pasinaudoti daugybę vežėjų vienijančia sistema ParcelABC, kurioje didžiausią darbą padarys pati sistema, pagal Jūsų siuntinio duomenis, kuriuos suvesite specialioje formoje. Sistema akimirksniu atras laisvas vietas vežėjų transporte, sustyguos siuntinio kelionę, o Jums pateiks pasirinkti kelias alternatyvas. Sutaupysite daug laiko ir turėsite malonią tarptautinio siuntinio siuntimo patirtį.
Užs. Nr. 396898