
Naujausios
Prisiekė 22 Tarybos nariai
Joniškio Baltojoje sinagogoje, sugiedojus Lietuvos himną, priesaikos žodžius tarė 22 rajono Tarybos nariai ir meras Vitalijus Gailius. Ceremonijoje nedalyvavo trys išrinkti Tarybos nariai, iš kurių du iš anksto informavo esantys komandiruotėse, o dar viena Tarybos narė turi nedarbingumą. Jie prisieks kitame Tarybos posėdyje.
Joniškio rajono Taryboje dirba 25 nariai, penkių partijų atstovai, tarp kurių išrinkti penki naujokai: Adelė Pociuvienė, Jurdaičių socialinės globos namų direktorė, Juventa Jurgelienė, Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorė, Manfredas Rudis – ūkininkas, Vilius Adomaitis – Linkuvos ŽŪB pieno ūkio vadovas, Antanas Karnišauskas, pensininkas. Visi kiti – jau senbuviai, dauguma dirbantys ne vieną kadenciją.
Vadino sektinu pavyzdžiu
Susirinkusius sveikindama atvykusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen teigė, kad Joniškis jau tapo sektinu pavyzdžiu kitiems rajonams ir mažindamas nedarbą, ir savo ligoninės pertvarka.
Išrinktąjį merą ir Tarybos narius taip pat sveikino Seimo narys Liudas Jonaitis, rajono švietimo, kultūros, sveikatos įstaigų atstovai.
Meras Vitalijus Gailius, kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė prisiimantis atsakomybę ir už laimėjimus, ir už galimas nesėkmes, nes neklysta tik tas, kas nedirba. Jis taip pat teigė turintis nedidelę svajonę: kad joniškiečių vaikai grįžtų į Joniškį, o jeigu globalus pasaulis jiems parinko kitą misiją – kad didžiuotųsi Joniškiu, kur bebūtų.
Kilo abejonių dėl priesaikos vietos
Tiesa, iki pat ceremonijos nebuvo aišku, ar priesaiką sinagogoje duos ir dar du Tarybos nariai. LVŽS Joniškio skyriaus pirmininkė, rajono Tarybos narė Rimantė Misiūnienė praėjusią savaitę apygardos rinkimų komisija pateikė užklausą, gal daliai Tarybos narių būtų galimybė duoti priesaiką kitur, ne Baltojoje sinagogoje, nes, jos nuomone, tai yra žydų maldos namai, kurie turi visai kitą paskirtį, galbūt dera kultūros ir švietimo veikloms, bet ne politikai.
Joniškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Daina Armonavičienė, likus kelioms valandoms iki ceremonijos sakė, kad tokią užklausą pateikė ir dar vienas išrinktas rajono Tarybos narys.
„Juos informavau, kad neprisiekus šiandien, tai jie galės padaryti kitame rajono Tarybos posėdyje gegužės mėnesį jau savivaldybės salėje, dalyvaujant Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovui“, – teigė D. Armonavičienė.
Pati Rimantė Misiūnienė „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad jos abejones dėl priesaikos Baltojoje sinagogoje sukėlė ne koks nors nusiteikimas prieš žydus, kaip jau viešojoje erdvėje pradėta interpretuoti, bet tai, kad vis dėlto tai yra pastatas, kuriame vykdavo šios tautos pamaldos, ir gal nederėtų organizuoti politinių renginių.
„Juk turime renovuotą Joniškio kultūros centrą, dabar ir bendruomenių namai nauji miesto centre. Anksčiau ir savivaldybės salės užtekdavo, – teigė R. Misiūnienė. – Galų gale, kam reikalinga ta pompastika laikais, kai turėtume daugiau taupyti? Geriau tuos pinigus išleistume kitoms reikmėms ar paaukotume Ukrainai.“
Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis „Šiaulių kraštui“ pakomentavo taip: „Sinagoga – graikiškos kilmės žodis. O hebrajų kalba tai yra beit kneset, kas reiškia susirinkimų namus, ne tik maldos vietą. Sinagogose žmonės ne tik meldžiasi, bet ir diskutuoja, aptaria reikalus. Tad viskas gerai, nieko blogo nematau. Peržengta riba būtų nebent, – atsiprašau už pavyzdį, – kažkas sugalvotų organizuoti striptizo šou.“
Tačiau netrukus po ceremonijos sinagogoje paaiškėjo, kad priesaiką visiems teks duoti antrą sykį, nes jos tekstas, priėmus Savivaldos įstatymo pataisas, pasikeitė, bet apygardos rinkimų komisijos nebuvo pataisytas. Tad tą pačią dieną Joniškio rajono tarybos nariai ir meras antrą kartą priesaiką kartojo jau savivaldybės salėje, kaip ir buvo pageidavusi opozicija.
