Šimtukininkų laukia naujas etapas

Šimtukininkų laukia naujas etapas

Šim­tu­ki­nin­kų lau­kia nau­jas eta­pas

Šiau­lių uni­ver­si­te­to gim­na­zi­jos abi­tu­rien­tai Guo­da Je­mel­ja­no­vai­tė ir Pau­lius Sas­naus­kas ga­vo po tris šim­tu­kus iš vals­ty­bi­nių bran­dos eg­za­mi­nų. Juos svei­ki­no Mi­nist­ras Pir­mi­nin­kas, švie­ti­mo ir moks­lo mi­nist­rė, Šiau­lių me­ras. Vie­ni ge­riau­sių ša­lies abi­tu­rien­tų moks­lus tęs Lie­tu­vo­je – ru­de­nį jie taps Vil­niaus uni­ver­si­te­to stu­den­tais.

Lu­kas ALU­ZAS

lukas@skrastas.lt

Pa­lie­ka Šiau­lius, bet už­sie­nis kol kas ne­vi­lio­ja

Guo­da sos­ti­nė­je mo­ky­sis me­di­ci­nos. „12-oje kla­sė­je ne­ži­no­jau, kur sto­siu. Sa­kiau, kad pri­klau­sys nuo eg­za­mi­nų“, – pri­si­me­na Guo­da. Ji svars­tė stu­di­juo­ti neu­ro­bio­fi­zi­ką ar­ba me­di­ci­ną. Mer­gi­na iš­siaiš­ki­no, kad me­di­ci­na – pla­tes­nė sri­tis, po ku­rios stu­di­jų bus ga­li­ma dirb­ti ir neu­ro­bio­fi­zi­kos sri­ty­je.

Pau­lius stu­di­juos prog­ra­mų sis­te­mas. „Ma­ne nuo vai­kys­tės do­mi­no in­for­ma­ci­nės tech­no­lo­gi­jos, abu tė­vai dir­ba to­je sri­ty­je“, – pa­si­rin­ki­mo mo­ty­vus nu­ro­do Pau­lius. Lė­mė ir vi­di­nis smal­su­mas, dar­bo per­spek­ty­vos.

„Jei­gu iš­va­žiuo­ji į už­sie­nį, ne­tu­ri tvir­to pa­grin­do: jo­kių pa­žįs­ta­mų, tė­vai ten ne­gy­ve­na“, – sa­ko Pau­lius. No­rė­da­mas iš­gy­ven­ti ki­to­je ša­ly­je, tu­rė­tų ne tik in­ten­sy­viai mo­ky­tis, bet ir daug dirb­ti. Al­ter­na­ty­va – mai­nų pro­gra­mos, ku­rio­se Pau­lius ban­dys da­ly­vau­ti.

Pak­laus­ti, ar ne­si­bai­mi­na nau­jo gy­ve­ni­mo eta­po sos­ti­nė­je, gim­na­zis­tai sa­kė, kad rei­kia per­mai­nų, bū­ti­na tap­ti sa­va­ran­kiš­kam.

„Iš­va­žiuo­si, per po­rą sa­vai­čių ap­si­pra­si ir jau bū­si kaip na­mie“, – ma­no Guo­da. Pau­lius sa­ko, kad leng­viau įsi­lie­ti į nau­ją ko­lek­ty­vą pa­de­da pir­ma­kur­sių sto­vyk­los.

Gim­na­zi­jo­je ne tik mo­kė­si

Guo­da ypač sėk­min­gai iš­lai­kė lie­tu­vių kal­bos ir li­te­ra­tū­ros, už­sie­nio (ang­lų) kal­bos, bio­lo­gi­jos eg­za­mi­nus. Pau­lius šim­tu­kus su­rin­ko iš ma­te­ma­ti­kos, ang­lų kal­bos ir in­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų eg­za­mi­nų.

Abi­tu­rien­tai sten­gė­si mo­ky­tis vi­są­laik, ne tik prieš eg­za­mi­nus.

„Iki eg­za­mi­no li­kus mė­ne­siui tik­rai ne­var­gau at­lik­da­mas kaž­ko­kias už­duo­tis“, – sa­ko Pau­lius. Jo ko­le­gė pri­du­ria, kad nuo­sek­liai mo­kan­tis 12 me­tų, prieš eg­za­mi­nus nea­pi­ma stre­sas.

Pas­ku­ti­niai­siais me­tais jie ne­pa­mir­šo ir po­pa­mo­ki­nių veik­lų: Pau­lius dai­na­vo gim­na­zi­jos cho­re „Po­co“, gro­jo bo­si­ne gi­ta­ra gru­pė­je „Ekst­ra“, Guo­da taip pat bu­vo cho­ris­tė, dai­na­vo folk­lo­ro stu­di­jo­je „Čiū­to“, įvai­riuo­se ren­gi­niuo­se gro­jo uku­lė­le ir for­te­pi­jo­nu.

„Man to rei­kė­jo: jei vien tik moks­lai, tai „sto­gas“ nu­va­žiuo­tų“, – sa­ko Guo­da. Veik­los po pa­mo­kų pa­dė­jo at­si­pa­lai­duo­ti ir tiks­liai pla­nuo­ti lai­ką.

Abi­tu­rien­tai pa­žymi, kad gim­na­zi­jo­je, skir­tin­gai nei pro­gim­na­zi­jo­je, mo­ky­tis pe­da­go­gai ne­ver­tė. At­sa­ko­my­bė ten­ka pa­čiam gim­na­zis­tui – 11-oje kla­sė­je rei­kia pa­si­rink­ti mo­ko­muo­sius da­ly­kus, ku­rių jam pri­reiks atei­ty­je. Mo­ki­niai pa­tys tam­pa at­sa­kin­ges­ni.

Ar jau­ni­mui mies­te trūks­ta sa­vi­raiš­kos ga­li­my­bių? Bū­si­mie­ji stu­den­tai sa­ko, kad veik­los pa­kan­ka, pro­ble­ma – ne­drą­sūs, nie­kuo ne­si­do­min­tys jau­ni žmo­nės.

Au­to­riaus nuo­tr.

Pau­lius Sas­naus­kas ir Guo­da Je­mel­ja­no­vai­tė šie­met sėk­min­gai bai­gė Šiau­lių uni­ver­si­te­to gim­na­zi­ją, o ru­de­nį pra­dės stu­di­jas Vil­niaus uni­ver­si­te­te.