Šiauliuose lankėsi pirmoji šalies ponia D. Nausėdienė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
LR Prezidento žmona Diana Nausėdienė vizito Šiauliuose metu aplankė Ukrainos karo pabėgėlių centrą Šiaulių arenoje, pakalbino ten sutiktą ukrainietę, išklausė jos istoriją.
Vakar Šiauliuose viešėjo pirmoji šalies ponia Prezidento žmona Diana Nausėdienė. Po trumpo susitikimo su Šiaulių meru Artūru Visocku D. Nausėdienė apsilankė Socialinių paslaugų centre, kur bendravo su Ukrainos karo pabėgėliais ir šeimomis, šiuo metu globojančiomis be tėvų likusius ukrainiečių vaikus. Pirmoji ponia domėjosi socialinėmis problemomis, su kuriomis šiandien jos susiduria.

Nuo karo pabėgusios moterys pasakojo prezidentienei savo išgyvenimus ir karo patirtis, kurių viešnia klausėsi susigraudinusi. Ukrainietės džiaugėsi lietuvių pozicija ir pagalba. Moterys pasakojo, kad nesunku Šiauliuose pritapti, nes vaikai greitai gavo vietas darželiuose, mokiniai – mokyklose.

Pasak pirmosios ponios, siekiant padėti nuo karo Ukrainoje pabėgusioms šeimoms, būtina įveikti su socialinių paslaugų teikimu susijusius iššūkius, suteikti galimybes kuo sklandesnei integracijai. Vienas svarbiausių vaikų integracijos aspektų yra sklandus įsiliejimas į ugdymo sistemą – darželius, mokyklas. D. Nausėdienė pagyrė Savivaldybės pastangas, organizuojant ugdymo procesus ukrainiečių vaikams.

D. Nausėdienė pakalbino dienos centrą lankančius ukrainiečių vaikus.

Prezidentienės manymu, labai svarbu nepamiršti ir priimančiųjų šeimų, įvertinti joms kylančius iššūkius bei visokeriopai paremti.

Prezidentienė prekybos centre „Tilžė“ apžiūrėjo Lietuvos Junior Achievement (LJA) Šiaulių eXpo parodą. Joje moksleiviai pristatė savo jaunųjų bendrovių produktus ar paslaugas, ir kvietė juos įsigyti. Prezidentienė domėjosi moksleivių verslumo gebėjimais ir jų kuriamais produktais.

D. Nausėdienė vizitą baigė Šiaulių pabėgėlių registracijos centre, kur susitiko su ukrainiečiams talkinančiomis Raudonojo Kryžiaus, Maisto banko organizacijų atstovais, savanoriais. Ji pakalbino registruotis atvykusią ukrainietę ir jos sūnų, išklausė jų istoriją.

Nors registracijos centras penktadienį dėl sumažėjusio pabėgėlių srauto jau uždaromas, nevyriausybininkai ir savanoriai pasakojo apie tai, kaip sėkmingai jiems pavyko suvaldyti situaciją ir pasirūpinti atvykėliais.

Savo vizito Šiauliuose metu pirmoji šalies ponia susitiko pokalbiui su „Šiaulių kraštu“. Interviu kviečiame skaityti šio šeštadienio numeryje.