Šiauliuose daugiau knygomatų

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Knygomatas prie ŠMSVB „Šaltinėlio“ filialo Trakų gatvėje.

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka (ŠMSVB) pasipildė knygomatais. Iki šiol jau trečius metus veikė knygomatas bibliotekos filiale Aido gatvėje. Bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Šileikienė sakė, kad galimybe automatizuotai pasiimti užsisakytas knygas kasdien pasinaudoja apie 10 skaitytojų.

ŠMSVB kultūrinės veiklos vadybininkė ryšiams su visuomene Jurgita Januševičiutė-Taralė pranešė, kad mieste atsirado du nauji šios bibliotekos knygomatai: vienas prie „Šaltinėlio“ filialo Trakų gatvėje, kitas – prie Salduvės progimnazijos K. Kalinausko gatvėje. Šiuos įrenginius papuošė bibliotekos dailininkės Dalios Brazlauskienės piešiniai.

Prie gimnazijos pastato stovinčiu knygomatu galės naudotis ne tik mokyklos, bet ir viso Šimšės gyvenamojo rajono bendruomenė. Nors įrenginys stovi gimnazijos teritorijoje, prie jo skaitytojai galės prieiti bet kuriuo paros metu ir visomis savaitės dienomis. Šis knygomatas vienintelis stovi ne prie bibliotekos filialo, užsakytos gyventojų knygos į jį bus atvežamos pirmadieniais ir ketvirtadieniais iki 15 valandos. Žmonės apie pristatytas knygas ir leidinius bus informuojami telefono žinutėmis.

Kituose knygomatuose užsakymų laikas neribojamas. Knygas reikia užsisakyti internetu ibiblioteka.lt ir pažymėti, kokiame knygomate jos bus atsiimamos. Gavus pranešimą apie įvykdytą užsakymą, knygas pasiimti galima bet kokiu skaitytojui patogiu metu.

Knygomatuose knygas galima ir grąžinti, nes juose integruotos grąžinimo dėžės.

Salduvės ir Aido knygomatai įrengti miesto biudžeto lėšomis, o „Šaltinėlio“ – Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos kolegiška dovana, kurią ši įstaiga padarė, įgyvendindama 2021–2030 metų Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos kultūros ir kūrybingumo plėtros programos pažangos priemonės veiklą „Keitimasis knygomis tarp bibliotekų“.