Šiaulių tarybos narys S. Trijonis supainiojo viešuosius ir privačius interesus

Redakcijos archyvo nuotr.
VTEK nusprendė, kad Šiaulių miesto tarybos narys Stasys Trijonis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys Stasys Trijonis pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Tokį sprendimą priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos (VTEK) komisija. VTEK nusprendė, kad S. Trijonis, dalyvaudamas šios Savivaldybės tarybos 2023 metų gruodžio 7 dienos posėdyje svarstant ir priimant sprendimą dėl savo paties pareikšto nusišalinimo nuo sprendimo projekto „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės reprezentacinių renginių 2024–2026 metų sąrašo patvirtinimo“ priėmimo, dalyvavo atliekant tarnybines pareigas, susijusias ir su jo privačiais interesais. Politikas ir šiais veiksmais pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.

Komisija tyrimo metu nustatė, kad sprendimo projektas yra ne tik tiesiogiai susijęs su Stasio Trijonio darboviete – Šiaulių miesto koncertine įstaiga „Saulė“, bet ir su jo paties tarnybiniu statusu bei funkcijomis šioje įstaigoje. Tarybos narys pagrįstai nusišalino nuo sprendimo projekto, kuris buvo akivaizdžiai susijęs ir su jo privačiais interesais, tačiau pareiškęs apie nusišalinimą, dalyvavo sprendžiant su juo pačiu susijusį klausimą, balsuodamas dėl savo paties nusišalinimo ir dėl to pateko į interesų konflikto situaciją.

Sprendimas „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės reprezentacinių renginių 2024–2026 metų sąrašo patvirtinimo“ tapo suklupimo akmeniu ne vienam mero Artūro Visocko suburtos frakcijos „Dirbame miestui“ nariui, tarp kurių – ir S. Trijonis. Šio mėnesio pradžioje VTEK nusprendė, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą pažeidė kita šios frakcijos narė Nijolė Prascevičienė. Tik Antanui Sireikai pavyko išsisukti. VTEK konstatavo, jog šis politikas buvo suinteresuotas, kad į minėtą sąrašą būtų įtraukti vyrų krepšinio klubo „Šiauliai“ renginiai, tačiau pritrūko įrodymų, kad Tarybos sprendimo projektas buvo tiesiogiai ir akivaizdžiai susijęs su jo privačiais interesais.

Praėjusių metų gegužę VTEK buvo nusprendusi, kad viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą pažeidė „laisvasis menininkas“ Virginijus Kinčinaitis, į Tarybą išrinktas pagal A. Visocko rinkimų komiteto „Dirbame miestui“ sąrašą.