Šiaulių savivaldybės parama – 5 verslo projektams

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Naujų verslo projektų, remiamų Savivaldybės, įgyvendintojai su juos apdovanojusiais Savivaldybės vadovais ir sėkmingai savo verslą vykdančiomis bei anksčiau paramą gavusiomis verslininkėmis.
Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotoja Simona Potelienė ir Administracijos direktorius Antanas Bartulis pasveikino verslo projektų konkurso nugalėtojus. Jau septintus metus iš eilės parama skiriama smulkaus ir vidutinio verslo naujiems projektams. Nors Savivaldybė tokiems projektams dalina po kelis tūkstančius eurų, norinčių tokia parama pasinaudoti gerokai sumažėjo.

 

Dviem paramos kategorijoms – 3 paraiškos

Šią savaitę Savivaldybėje apdovanoti trijų kategorijų verslo projektai. Jaunimo (nuo 18 iki 29 metų) kategorijoje buvo gautos trys paraiškos, tačiau vieną vėliau atsiėmė.

Po 3000 eurų, bet ne daugiau nei pusę projektui reikalingos sumos, Savivaldybė skyrė MB „Juma Therapy“, kuri pristatė naują kineziterapijos centrą. Siekiant praplėsti grožio paslaugų sritį įmonė norėjo įsigyti krioterapijos aparatą, kuris bus skirtas grožio paslaugoms. Tokio aparato Šiauliuose dar nėra.

Kitas nominantas – UAB „Balta odontologijos klinika“, įrengusi modernią odontologijos kliniką. Per apdovanojimus įmonės atstovė Vaida Radzevičienė pasakojo, kad už gautas paramos lėšas nupirktas panoraminis rentgeno aparatas, kuriuo atliktos nuotraukos suteikia daug išsamios informacijos teikiant odontologijos paslaugas. Įsigytas rentgeno aparatas leidžia pasiekti kiek įmanoma žemesnę radiacijos dozę, o skenavimo trukmė trumpesnė.

Vyresnių nei 45 metų asmenų verslo projektų konkursui gauta tik viena paraiška. MB „AYDA IR LINAS“ vadovė Ayda Stankienė papasakojo, kad grožio salone „Prie Saulės“ antrame aukšte įrenginėja vyninę. Čia planuoja atidaryti erdvę, kurioje bus propaguojama vyno, kaip paties seniausio pasaulio gėrimo, kultūra. Bus organizuojamos vyno degustacijos su vyndariais, planuojamos rengti vyno ir maisto derinimo bei „Ala Carte“ vakarienės. Vyninę planuoja atidaryti po kelių savaičių. Verslininkė atnešė vyno ir į projektų apdovanojimus, tačiau niekas jo paragauti taip ir nepasiryžo.

Pirmą kartą parama skirta inovatyviam verslui

Pirmą kartą apdovanoti projektai, dalyvavę konkurse „Parama inovatyviam verslui“. Šioje kategorijoje dalyvavusios įmonės galėjo gauti iki 5 tūkstančių eurų paramą, bet ne daugiau nei 80 procentų projektui įgyvendinti tinkamų išlaidų.

Šiai kategorijai Savivaldybė gavo dvi paraiškas. Vieną iš jų teikė ta pati MB „Juma Therapy“, pristačiusi idėją praplėsti fizioterapijos ir grožio paslaugų sritį, įsigyjant limfodrenažo-presoterapijos įrenginį. Juo teikiamos kraujotakos-imfotakos gerinimo, riebalų naikinimo, odos stangrinimo, raukšlių lyginimo ir panašias, procedūros. Gydymo srityje bus galima padėti sutrikusią kraujotaką-limfotaką, tinstančias kojas, sąnarių skausmus jaučiantiems žmonėms.

MB „Bona salus“ įgyvendina procesų skaitmenizavimo verslo projektą. Kuriama skaitmenizavimo sistema bus skirta paslaugų pardavimui, personalo valdymui, veiklos planavimui ir duomenų analizei. Įmonės vadovas Dmitij Volosenko prisipažino, kad Savivaldybės parama buvo postūmis pradėti veiklą.

Anot jauno verslininko, visada galima sugalvoti, ką būtų galima padaryti prarasčiau, geriau, kad žmonės galėtų efektyviau atlikti savo darbus. Didėja ratas klientų, užsakymų. Sunku privilioti IT specialistus, nes jie dirba nuotoliniu būdu ne tik šalies, bet ir užsienio įmonėms, bet pavyko rasti porą darbuotojų.

Konkursas įrangai įsigyti susilaukė didesnio dėmesio

Savo sėkmės istorijomis pasidalino ankstesniais metais paramą gavusios verslininkės, paskatinusios naujus verslo projektus vykdančius žmones nebijoti, pasitikėti savimi ir siekti rezultatų.

Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė apgailestavo, kad pastaruosius dvejus metus konkursuose dalyvauja mažiau įmonių, nei anksčiau. Vadovė tai sieja su buvusia pandemija, o šįmet – su augančiomis energijos išteklių kainomis, neapibrėžta ekonomine situacija. Tačiau dar vienas konkursas sulaukė didesnio susidomėjimo, nors čia paramos suma mažesnė. Tai įrangos ir įrankių įsigijimo išlaidų dalinio padengimo konkursas, kuriame vienam projektui skiriama iki 2 tūkstančių eurų. Šiam konkursui paraiškas galima teikti iki rugsėjo 30 dienos, jau gauta 14 paraiškų. Anot vedėjos, kadangi susitaupė lėšų nuo kitų konkursų, bus siekiama patenkinti visų paskutinio konkurso dalyvių paraiškas.

A. Petkuvienė sakė, jos per 7 metus tik vienai paramos konkursuose dalyvavusiai verslo įmonei nepavyko įsitvirtinti. Visos kitos konkursų dalyvės tęsia veiklą.

2022 metų miesto biudžete smulkaus ir vidutinio subjektams remti numatyta 47800 eurų. Jie skirti įmonės įregistravimo išlaidoms kompensuoti, dalyvauti mokymuose, parodose, verslo projektų rėmimo konkursams.