Naujausios
Neatlikta darbų už 4,7 milijono eurų
„Gyventojų lūkesčiai visada yra su avansu į priekį, kad miestas gražėtų ir keistųsi sparčiau, tačiau ne viską pavyksta padaryti taip, kaip norėtų gyventojai ir kaip mes formuojame užduotis. Politinė diskusija prasideda nuo nepanaudotų lėšų. Praėjusiais metais tokių buvo per 22,7 milijono, tačiau 10 milijonų iš jų – viršplaninės lėšos“, – komentavo Savivaldybės administracijos direktorius.
Jis patvirtino, kad dažniausia nesėkmių ir vėlavimų priežastis – viešųjų pirkimų procedūros. Pernai taip pat neišvengta atvejų, kai konkursus, perkant projektavimo paslaugas arba statybos rangos darbus, teko organizuoti po kelis kartus, nes neužsiregistruodavo dalyvių. Dar viena bėda – nekokybiškai atlikti projektai. Jiems tenka atlikti ir ne po vieną ekspertizę, taisyti. Tai kartu su rangovų darbų atlikimo vėlavimu yra „tradicinis paketas“, darantis įtaką projektams įgyvendinti tais kalendoriniais metais, kuriais buvo suplanuotas.
Anot A. Bartulio, prie šių priežasčių pernai prisidėjo dar viena – sezono pabaiga. Įprastai dėl oro sąlygų gruodžio 15 dieną prasideda technologinė pertrauka, kuri trunka iki kovo 15 dienos. Tačiau praėjusiais metais žiemiški orai atėjo jau lapkričio mėnesį, darbų sezoną sutrumpinę beveik mėnesiu. Nors reikėtų priminti, kad gatvių asfaltavimo darbai mieste vyko net prieš naujametes šventes.
„Tokiu būdu turime faktą – 4,7 milijono eurų vertės nepadarytų rangos darbų“, – konstatavo Administracijos galva.
Dainų takas, Daušiškių kapinės, Rėkyvos progimnazija...
A. Bartulis pranešė, kad visi vėlavę projektai perkelti į 2023 metus ir yra užbaiginėjami.
Buvo suplanuota, kad Dainų gatvės pėsčiųjų take trinktelės bus išklotos dar lapkričio mėnesį, kad būtų būtų galima pradėti montuoti fontaną. Tačiau darbai lapkričio viduryje buvo nutraukti, nes esą nebeleido klimatinės sąlygos. Projekto baigiamieji darbai buvo nukelti į kitus metus.
„Dabar rangos darbai jau yra baigti ir visas dėmesys sufokusuotas į fontaną. Visi derinimo darbai turėtų būti pabaigti iki liepos 1 dienos. Malonu matyti, kad bulvaras (pėsčiųjų takas – aut. past.) jau apgyvendintas, juo juda žmonės, naudojasi infrastruktūra“, – džiūgavo Administracijos direktorius.
Koncertinės įstaigos „Saulė“ rekonstrukcijos naujo etapo darbų Savivaldybė negalėjo užbaigti dėl kitos priežasties – teismų. Ankstesnio etapo darbų rangovas bylinėjosi su Savivaldybe teismuose, teismai taikė laikinąsias apsaugos priemones – neleido organizuoti naujų rangos darbų viešųjų pirkimų konkurso. Savivaldybė teismus laimėjo, statybvietė atiduota rangovams, parengtas darbų projektas ir rugsėjo – spalio mėnesiais planuojamas atnaujintos „Saulės“ salės atvėrimas visuomenei.
A. Bartulis pažadėjo, kad šių metų rugsėjo 1-ąją moksleivių lauks renovuota Rėkyvos progimnazija ir naujasis jos priestatas. Mokyklos statybos ir remonto darbus planuojama baigti liepos 1 dieną. Per kitus du vasaros mėnesius mokykla galės susistatyti baldus, įrangą.
Kasmet atidėliojamas Daušiškių kapinių įrengimo užbaigimas. A. Bartulis paskutinę pabaigtuvių datą skelbė šių metų pavasarį, tačiau jau atėjo pavasaris, bet miesto Savivaldybės šio amžiaus projektas ir toliau neužbaigtas.
„Artimiausiu metu bus organizuojamas pasitarimas ir informuosime miesto visuomenę, kada bus galima naujųjų kapinių eksploatacijos pradžia“, – vėl pažadus dalija vadovas.
Žadama tartis su vyskupija, kad kapines pašventintų, žadama pastatyti simbolinį kryžių.
Pasak A. Bartulio, dokumentiškai dar „Šiaulių plentas“ ten dirba, bet iš esmės darbai yra baigti.
Vadovas pripažino, kad nebuvo laiku baigti ir gatvių asfaltavimo darbai. Varpo, Sevastopolio gatvėse ne visi darbai buvo padaryti, Karklų ir Skroblų gatvės asfalto dangos įrengimas pratęstas jau šiais metais.
Projektas su „įtampomis“
Šįmet žadama baigti pusiau požeminių konteinerių įrengimo projektą ir įrengti didelių gabaritų atliekų aikštelę S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.
Tačiau dar vienas Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro įgyvendinamas projektas – maisto atliekų surinkimo – „turi įtampų“.
A. Bartulis aiškino, kad iki šių metų pabaigos turi būti pastatytas maisto atliekų surinkimui būtinas pastatas ir sumontuota įranga.
„Jei kokia dalis nebus pabaigta, teks finansuoti iš 2024 metų Savivaldybės biudžeto“, – visai to nenorėtų Administracijos vadovas.
Penkiose apskrities savivaldybių tarybose buvo priimti sprendimai įgyvendinti ir finansuoti šį projektą, tačiau lėšų jam įgyvendinti trūksta.
A. Bartulis pasakojo, kad ŠRATC direktorius Savivaldybę informavo, jog buvo rasti techniniai sprendimai, kurie leistų ir pastatą eksploatuoti, ir kartu atpiginti darbus 400 tūkstančių eurų. Dabar rengiami nauji techniniai projekto sprendiniai.
Įrangą, reikalingą sumontuoti naujame pastate, iki gruodžio 1 dienos tiekėjas pažadėjo pateikti. Anot A. Bartulio, per gruodį projektas „maksimaliai priartėtų prie išbaigtumo“ ir savivaldybėms nebereikėtų papildomai prisidėti savo lėšomis.
„Ir projektavimo, ir rangos darbų, ir įrangos tiekimo įtampas jaučiame, tačiau direktorius žadėjo jas suvaldyti“, – turėjo vilčių Savivaldybės administracijos vadovas.
Žada projektus ir darbus pirkti anksčiau
„Žala miesto gyvenimui dėl vėluojančių darbų yra suvaldoma per kitų metų pirmąjį pusmetį, bet mums tai būna pamoka dar kartą išsianalizuoti priežastis. Viena iš faktorių, kuriems šįmet skiriame itin didelį dėmesį – ankstyvas viešųjų pirkimų organizavimas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Bartulis.
Šiaulių apskaitos centras ėmėsi naujų funkcijų – organizuoti viešuosius pirkimus. Centrui informacija apie tai, ką ir už kiek reikės nupirkti 2023 metais, Savivaldybė pateikė dar gruodžio mėnesį. Centras Šiaulių miesto savivaldybės administracijai organizuoja 79 pirkimų procedūras ir dar 24 – kitoms biudžetinėms įstaigoms. Pasibaigus pirmiems penkiems metų mėnesiams, įvykdyti 63 procentai šių pirkimų, kurių vertė 14,3 milijono eurų.