Šiaulių savivaldybė patvirtino – koncesininkui patikėtas turtas apgadintas

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybė reikalauja koncesininko, pasibaigus šildymo sezonui, suskilusius treniruočių salės vidinius stiklus pakeisti.
Praėjusią savaitę rašėme apie tai, kad naujasis Šiaulių arenos koncesininkas UAB „Šiaulių universali arena“ apgadino vos vasarą jam perduotą turtą. Tai pirmadienį patvirtino ir Šiaulių miesto savivaldybė. Buvęs koncesininkas VšĮ „Pramogų sala“ pretenzijų dėl netinkamos Šiaulių arenos pastato priežiūros nepriima.

Suskilusius stiklus koncesininkui teks pakeisti

Praėjusią savaitę į redakciją paskambinęs šiaulietis pranešė, kad nesėkmingai apšiltinus Šiaulių arenos treniruočių salę, suskilinėjo jos vidinės stiklinės sienos. Koncesininkas vienoje iš savo ataskaitų Savivaldybei paminėjo, kad treniruoklių salės langų varža itin prasta, todėl, siekiant užtikrinti būtinus temperatūrinius režimus, treniruočių salėje uždengė langus putų polistirenu. Spėjama, kad besiplėsdamos šiltinimo putos ir suskaldė stiklus.

Šiaulių miesto savivaldybei ši žinia irgi buvo naujiena. Administracijos direktorius Antanas Bartulis davė nurodymą Turto valdymo skyriui išsiaiškinti aplinkybes. Pirmadienį A. Bartulis patvirtino, kad koncesininkas padarė žalą Šiaulių miesto savivaldybės turtui, kuris jam patikėtas valdyti 5 metus. Direktorius patvirtino, kad sugadinta apie 90 kvadratinių metrų treniruoklių salės vidinio stiklo.

Anot vadovo, patikrinimo aktas surašytas, o koncesininkui rengiamas raštas, kuriame bus nurodyta, kad pasibaigus šildymo sezonui neteisingo eksploatavimo padariniai būtų likviduoti.

„Perėmę pastatą jie kėlė klausimą, kad treniruoklių salėje yra žema temperatūra, negalima jos sukelti. Pačiam principui rasti sprendimą, kaip būtų galima temperatūrą pakelti treniruočių metu, mes pritarėme, bet konkretų būdą bei išpildymą ir kokia ta techninė priemonė būtų, kaip ją teisingai išpildyti, jie nederino su mumis ir prisiėmė riziką patys“, – komentavo A. Bartulis.

Jis akcentavo, kad tai nėra tyčinis turto sugadinimas, niekas nėra apsaugotas nuo klaidos, tačiau negalima arenos palikti suskaldytais stiklais, juos koncesininkui reikės keisti, nes kitaip pakis pastato šilumos varža. Neoficialiais duomenimis, rasti tokius nauju stiklus, kurie arenoje sudėti prieš 17 metų, gali būti pakankamai sudėtinga. Kiek tai gali kainuoti, kol kas taip pat neaišku.

Anot direktoriaus, Savivaldybės ir koncesininko santykiai yra apibrėžti koncesijos sutartyje. Einamasis remontas, kurį organizuoja pats koncesininkas, neturi būti derinamas su Savivaldybe.

Perduodant Šiaulių areną naujam koncesininkui, trūkumai buvo ištaisyti

Praėjusią savaitę kalbintas UAB „Šiaulių universali arena“ direktorius Renatas Načajus bandė sumenkinti įvykį, tačiau neįsileido žurnalistų užfiksuoti sukilusių salės stiklų. Jis tikino, kad į klausimą, kodėl suskilo stiklai, atsakys ekspertai, o ir Šiaulių arenos pastatas yra apdraustas.

Direktorius priekaištavo buvusiam koncesininkui VšĮ „Pramogų sala“, kad, jo nuomone, turtas buvo prižiūrimas netinkamai, treniruoklių salė beveik nebuvo šildoma. Pasirodžius publikacijai, į šiuos teiginius sureagavo „Pramogų salos“ generalinis direktorius Gintaras Radavičius.

Jo nuomone, teiginiai apie blogai prižiūrėtą arenos pastatą yra ne tik nepagrįsti, bet ir siekiantys nukreipti dėmesį nuo nekompetentingų ir neapdairių sprendimų, kurie galėjo lemti, kad arenos treniruočių salėje suskilinėjo langai.

G. Radavičius tikino, kad treniruočių salėje visus 16 metų, kuriuos VšĮ „Pramogų sala“ pagal koncesijos sutartį eksploatavo areną, buvo palaikoma higienos normas atitinkanti temperatūra. Treniruoklių salės „praktiškai nešildant“, kaip teigia dabartinis koncesininkas, joje nebūtų galėjęs tiek metų treniruotis krepšinio klubas „Šiauliai“, „Saulės“ krepšinio mokyklos auklėtiniai, veteranai ir tiesiog miestiečiai, kurie šią salę nuomojosi.

Anot viešosios įstaigos vadovo, buvo atliekami reguliarūs arenos erdvių ir mechanizmų patikrinimai, dėl prasto objekto valdymo ar netinkamo jo eksploatavimo įmonė nėra gavusi jokių pretenzijų. Jis pabrėžė, kad prieš priimdamas sprendimą atlikti langų šiltinimo darbus naujasis koncesininkas pirmiausia turėjo kreiptis į specialistus ir išsiaiškinti, ar tai galima daryti, nes yra elementarūs fizikos dėsniai, kuriuos tikrai galima žinoti ir suprasti, net ir nesant ekspertu.

„Vasarą arena buvo priduota pastato savininkei Šiaulių miesto savivaldybei, visus procesus kontroliuojant savo srities profesionalams „Kiwa Inspecta“. Nustatyti trūkumai ar kiti minimalūs pažeidimai buvo ištaisyti. Manau, kad ieškoti kaltų situacijose, kai pats savo sprendimu pasielgi neatsakingai, yra tiesiog dėmesio nukreipimo taktika“, – vertino „Pramogų salos“ direktorius.