Šiaulių pučiamųjų orkestre groja Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro artistė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis negaili komplimentų muzikantei iš Ukrainos: Yulia Shevchenko – ir aukšto lygio profesionalė, ir malonus žmogus.
Šeštadienį Šiaulių kultūros centro kamerinėje salėje vykusiame Jaunųjų Lietuvos talentų koncerte kartu su Šiaulių pučiamųjų orkestru pirmą kartą grojo profesionali muzikantė iš Ukrainos Yulia Shevchenko, prieglobstį radusi Šiauliuose.

Pakako kelių repeticijų

Yulia Shevchenko – Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro artistė, orkestre grojusi iki pat karo pradžios.

Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, gavęs žinią, kad Šiauliuose yra profesionali muzikantė, norinti groti, nedvejojo – iš karto ėmėsi ieškoti instrumento. Instrumentą paskolino vienas iš orkestro muzikantų.

Yulia groja valtorna, yra įvaldžiusi ir klarnetą. Muzikantė labai greitai įsiliejo į Šiaulių pučiamųjų orkestrą ir po kelių repeticijų lipo su kolektyvu į sceną.

Muzikantė su ašaromis akyse dėkojo orkestrui ir vadovams už tai, kad priėmė groti kartu – jai, kaip muzikantei, šiuo metu tai ypač svarbu. Visiems žmonėms Yulia Shevchenko linkėjo taikos, sveikatos ir laikytis kartu šiuo sunkiu laikotarpiu.

„Kiek ji norės ir galės, mes su didžiausiu malonumu pabendrausime, tokio lygio muzikantai nesimėto nei Lietuvoje, nei užsienyje. Norisi, kad jiems viskas greičiau baigtųsi laimingai, iš kitos pusės, negražu sakyti, mes džiaugiamės, kad dar kažkiek ji su mumis pamuzikuos. Labai simpatiškas žmogus, ir muzikantė labai gera – visapusiškai malonu bendrauti“, – sako S. Vaičiulionis.

Pasak maestro, jei profesionalus muzikantas savaitę nepagroja, lygis krenta, tad aukšto lygio muzikantams labai svarbu nuolat muzikuoti: „Ar bėda, ar ne bėda, ar širdį skauda, ar laidotuvės, ar karas, maras, badas – tokia mūsų profesija.“

O jei atsirastų daugiau muzikantų, ar orkestras galėtų priimti?

„Mes su didžiausiu malonumu priimsime, tik esmė tokia: mes neturime šiam momentui etato, nors ir aukščiausio lygio muzikantas būtų. Šiemet kažkodėl apskritai sumažintas finansavimas, palyginti su pernai, praktiškai nėra iš ko koncertus rengti, pasikviesti negalime žmonių. Kas iš to, kad Lietuvoje yra gerų solistų, ir tai pačiai ukrainietei nėra iš ko sumokėti už koncertą ar repeticijas.“

Pasak S. Vaičiulionio, nors kalbama, kad muzika, kultūra bus pakelta į pasaulinį lygį, realybė yra kitokia.

Skambėjo muzika

Jaunųjų Lietuvos talentų koncerte Šiaulių pučiamųjų orkestras koncertavo su Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesore Asta Krikščiūnaite ir jos studentais Monika Junkaryte, Gabriele Lileikaite, Gabija Kušleikaite, Vaidu Bartušiu. Koncerto koncertmeisterė – Svaja Skučienė.

Antrasis Jaunųjų Lietuvos talentų koncertas vyks kovo 20 dieną Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje. Pasirodys profesorius Deividas Staponkus ir jo studentai, pianistė Lina Giedraitytė.

Šeštadienį muzika skambėjo ir Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose: čia vyko XIV respublikinė vokalinių ansamblių šventė „Pavasario melodijos“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Kovo 11 dieną koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, vyko Šiaulių kultūros centre. Koncertavo tenoras Vaidas Vyšniauskas, sopranas Aistė Pilibavičiūtė, Šiaulių bigbendas, „Camerata Solaris“, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Dirigavo Raitis Ašmanis ir Linas Balandis.