Šiaulių politikė ir garbės pilietė N. Prascevičienė pažeidė įstatymą

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto tarybos narė ir garbės pilietė Nijolė Prascevičienė supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė, kad Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narė Nijolė Prascevičienė pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

Politikė ir Šiaulių miesto garbės pilietė padarė pažeidimą, kai Tarybos Švietimo, sporto ir kultūros komiteto posėdyje dalyvavo svarstant sprendimo projektą „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės reprezentacinių renginių 2024–2026 metų sąrašo patvirtinimo“ ir dėl jo balsavo. Nenusišalindama N. Prascevičienė pažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 3 nuostatas, kadangi šis sprendimo projektas buvo susijęs su minėtos Tarybos narės privačiais interesais.

Komisija tyrimo metu nustatė, kad N. Prascevičienė dirba Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje mokytoja, taip pat ji yra Tarptautinio Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkurso sumanytoja bei meno vadovė, o šis renginys buvo įrašytas į Šiaulių miesto savivaldybės reprezentacinių renginių 2024–2026 metų sąrašą. Savivaldybei teiktoje paraiškoje įtraukti minėtą konkursą į Savivaldybės reprezentacinių renginių sąrašą, renginio vadove nurodyta N. Prascevičienė.

Paraiškoje taip pat nurodoma, kad vien 2024 metais šiam renginiui iš miesto biudžeto reikės 37 tūkstančių eurų. Beveik pusė šios sumos bus išleista vertinimo komisijai ir kitų asmenų atlygiui.