Šiaulių oro uostas pernai dirbo pelningai

Redakcijos archyvo nuotr.

Savivaldybės įmonė Šiaulių oro uostas išplatino pranešimą, kuriame skelbia, kad po kelerius metus užsitęsusios nuostolingos veiklos per 2020-uosius uždirbo 49 tūkstančius pelno. Šį pelną galima vadinti sąlyginiu, nes Šiaulių miesto savivaldybė kasmet įmonės veiklai skiria biudžetinių pinigų: ir praėjusiais metais, ir šįmet iš miesto iždo skirta po 210 tūkstančių eurų oro uosto saugumo funkcijai užtikrinti.

Didžiausia Šiaurės Lietuvoje keleivinių orlaivių parkavimo aikštele per pandemiją tapęs tarptautinis Šiaulių oro uostas persiorientavo išnaudojo turimą plotą ir orlaivių aptarnavimo komeptencijas atnaujinti komercines paslaugas verslo klientams.

Šiaulių oro uosto vadovė Aurelija Kuezada sako, kad nuolatinės pajamos iš lėktuvų parkavimo Šiaulių oro uostui leidžia šiek tiek lengviau atsikvėpti.

„Nuolat stengiamės Šiaulių oro uostui įpūsti gyvybės ir tai pavyko padaryti būtent per pandemiją. Nors pelnas nėra didelis, tačiau jo dėka galime pradėti galvoti apie laipsnišką savo techninės bazės stiprinimą. Pirmiausiai mums reikalinga technika, galinti užtikrinti aviacinei saugai būtiną aplinkos tvarkymą – jos ir dairysimės. Galimybė tvarkytis savo pajėgumais, be kita ko, yra palankesnė finansiškai. Taip pat bus svarbios investicijos į žmogiškuosius išteklius bei kompetencijų tobulinimą“, – teigia Šiaulių oro uosto vadovė.

Pagrindinė Šiaulių oro uosto klientė yra Estijos kapitalo orlaivių techninės priežiūros ir remonto įmonė „Aviatic MRO“. Ji lėktuvus Šiauliuose parkuoti pradėjo pernai kovą ir iki šių metų pabaigos išsinuomojo 14 oro uosto siūlomų orlaivių parkavimo vietų. Bendrovė naudojasi maždaug 63 tūkst. kvadratinių metrų plotu, kuriame vienu metu galima laikyti 16 orlaivių. Už išnuomotus du sklypus bendrovė oro uostui moka apie 24 tūkstančius eurų.

„Aviatic MRO“ yra ir strateginis investuotojas Šiaulių oro uoste. Bendrovė oro uoste planuoja statyti 23 tūkstančių kvadratinių metrų ploto orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą. Šiuo metu bendrovė yra pradėjusi sklypo parengimo darbus, parengusi statinio ir inžinerinių tinklų projektą.

2019 metais Šiaulių oro uostas, audituotais duomenimis, patyrė 139 tūkstančių eurų nuostolių. Teko iki 13 susimažinti darbuotojų skaičių.