Šiaulių LEZ atidaryta „Bär Cargolift“ gamykla

Įmonės nuotr.

Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) trečiadienį atidaryta Vokietijos automobilių krovinių liftų gamintojos „Bär Cargolift“ gamykla.

Šiaulių LEZ įsikurianti gamykla yra pirmasis Vokietijos įmonės gamybinis filialas kitoje šalyje, kuriame planuojama įdarbinti iki 100 darbuotojų.

„Šiauliuose yra daug prieinamos kvalifikuotos darbo jėgos. Vokietijoje jos tikrai trūksta, o Šiauliuose netrūksta kvalifikuotų darbuotojų ir švietimo įstaigos visais lygmenimis remia darbuotojų plėtrą“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė bendrovės „Bär Cargolift“ vadovas Tobias Bär.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė vylėsi, kad įmonės įsikūrimas Lietuvoje taps sėkmės istorija ir atkreips panašių kompanijų dėmesį į Lietuvą.

„Tikiu, kad įmonės įsikūrimas Lietuvoje taps sėkmės istorija pačiai įmonei, taps sėkmės istorija Lietuvai ir Šiauliams, kad sustiprins ir mūsų darbuotojų inžinerines kompetencijas ir atkreips panašių kompanijų dėmesį į Lietuvą ir galimybes investuoti čia. Mes labai vertiname ekonominę partnerystę ir draugystę su Vokietija, mus vienija bendros vertybės, planuojame plėsti Lietuvos ekonomines atstovybes Vokietijoje“, – sakė A. Armonaitė.

„Suprantu, kad atidaryti pirmąjį padalinį užsienyje, ypač pandemijos metu, buvo tam tikras iššūkis, bet akivaizdu, kad iššūkis buvo įveiktas“, – teigė ministrė.

Gamykloje per metus ketinama pagaminti 25-iems tūkst. krovinių liftų skirtų komponentų rinkinių. Investicijos į šią gamyklą siekia 10 mln. eurų.