
Naujausios
Šiaulių istorija pristatoma virtualiai
Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje pristatytas virtualus Šiaulių miesto istorijos projektas. Miesto istorija pateikiama nuo priešistorinių laikų iki dabarties.
Živilė KAVALIAUSKAITĖ
zivile@skrastas.lt
Projektą www.siauliuistorija.lt pristatė jo kūrėjai. Šiaulių turizmo informacijos centro direktorės Rūtos Stankuvienės teigimu, tai – maždaug dešimties žmonių gerą pusmetį kurtas „kietas“ produktas, ugdantis Šiaulių tapatybę, istorinę atmintį, skatinantis interaktyvumą.
Šiaulių turizmo informacijos centrui projektą įgyvendinti padėjo „Aušros“ muziejaus darbuotojai, Šiaulių universiteto istorikai.
Miesto istorija tinklalapyje suskirstyta į 13 skyrių chronologine tvarka, apžvelgiama 41 tema. Publikuojama per 200 nuotraukų.
Daug darbo įdėjo „Aušros“ muziejaus kolektyvas: iš fondų atrinko nuotraukas, iliustruojančias temas, rašė tekstus.
„Tai yra dar vienas virtualus langas į miesto istoriją, į mūsų, šiauliečių, pilietinės visuomenės brandos ugdymą“, – sakė muziejaus direktorius Raimundas Balza.
Pasak direktoriaus, muziejininkų parengti tekstai nėra akademiniai, stengtasi rašyti patraukliai, įdomiai, suintriguoti jaunimą.
Direktorius priminė, kad Kovo 11-ąją 95-ąjį gimtadienį švęsiantis muziejus be šio puslapio yra sukūręs ne vieną interaktyvią ekskursiją, skirtą susipažinti su miesto istorija: tarpukario Šiaulių modernizmo architektūra, žydų kultūros paveldu, Zubovų dvarų sodybomis Šiauliuose ir miesto apylinkėse.
Informacinių technologijų specialistas Eligijus Stugys į projekto testavimą buvo įtraukęs jaunimą. Jo nuomone, mieste yra daug besidominčiųjų IT, kurie gali prisidėti visuomeniniais tikslais. Jis siūlė, kad universiteto, kolegijos studentų, moksleivių projektai virstų miestui naudingais produktais.
Šiaulių universiteto Humanitarinių mokslų katedros docentė dr. Birutė Kazimiera Salatkienė pasidžiaugė, kad miesto istorijos viešinimas yra profesionalų rankose.
Miesto meras Artūras Visockas turėjo pastabų dėl spartesnio ir paprastesnio puslapio pasiekiamumo iš kitų tinklalapių, pasigedo videomedžiagos apie Šiaulius.
R. Stankuvienė žadėjo, kad „su laiku pagal galimybes“ puslapis bus pildomas vaizdu, fotografijomis, potemėmis. Ji ragino visus testuoti, teikti pasiūlymus. Informacija puslapyje pateikiama tik lietuviškai – vėliau planuojama ją išversti ir į kitas kalbas.
Artėjant Kovo 11-ajai, R. Stankuvienė skatino aktyviai keliauti po miestą. Šiaulių TIC su „Aušros“ muziejumi yra parengęs ir turistinį maršrutą „Šimtmečio Šiauliai“, kad būtų patogu keliauti savarankiškai, jis išspausdintas.
Maršrute pažymėta 30 svarbių objektų. Maršrutui ir leidiniui B. Salatkienė turėjo pastabą: pasigedo itin svarbaus kultūros centro Šiaulių miesto istorijoje – „Kultūros“ bendrovės pastato, kuris yra išlikęs.
Tarpušvenčiu nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios mieste vyksta ir daugiau ekskursijų, susietų su istorija, tęsiasi gastroturas „Keliauju! Ragauju Lietuvą!“
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių turizmo informacijos centro direktorės Rūtos Stankuvienės teigimu, virtualų projektą apie pusmetį kūrė maždaug dešimties žmonių komanda.
Vakar Šiaulių miesto savivaldybėje kūrėjai pristatė virtualios Šiaulių istorijos projektą.