Šiaulių istorija pristatoma virtualiai

Šiaulių istorija pristatoma virtualiai

Šiau­lių is­to­ri­ja pri­sta­to­ma vir­tua­liai

Va­kar Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bė­je pri­sta­ty­tas vir­tua­lus Šiau­lių mies­to is­to­ri­jos pro­jek­tas. Mies­to is­to­ri­ja pa­tei­kia­ma nuo prie­šis­to­ri­nių lai­kų iki da­bar­ties.

Ži­vi­lė KA­VA­LIAUS­KAI­TĖ

zivile@skrastas.lt

Pro­jek­tą www.siau­liuis­to­ri­ja.lt pri­sta­tė jo kū­rė­jai. Šiau­lių tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­ro di­rek­to­rės Rū­tos Stan­ku­vie­nės tei­gi­mu, tai – maž­daug de­šim­ties žmo­nių ge­rą pus­me­tį kur­tas „kie­tas“ pro­duk­tas, ug­dan­tis Šiau­lių ta­pa­ty­bę, is­to­ri­nę at­min­tį, ska­ti­nan­tis in­te­rak­ty­vu­mą.

Šiau­lių tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­rui pro­jek­tą įgy­ven­din­ti pa­dė­jo „Auš­ros“ mu­zie­jaus dar­buo­to­jai, Šiau­lių uni­ver­si­te­to is­to­ri­kai.

Mies­to is­to­ri­ja tink­la­la­py­je su­skirs­ty­ta į 13 sky­rių chro­no­lo­gi­ne tvar­ka, ap­žvel­gia­ma 41 te­ma. Pub­li­kuo­ja­ma per 200 nuo­trau­kų.

Daug dar­bo įdė­jo „Auš­ros“ mu­zie­jaus ko­lek­ty­vas: iš fon­dų at­rin­ko nuo­trau­kas, iliust­ruo­jan­čias te­mas, ra­šė teks­tus.

„Tai yra dar vie­nas vir­tua­lus lan­gas į mies­to is­to­ri­ją, į mū­sų, šiau­lie­čių, pi­lie­ti­nės vi­suo­me­nės bran­dos ug­dy­mą“, – sa­kė mu­zie­jaus di­rek­to­rius Rai­mun­das Bal­za.

Pa­sak di­rek­to­riaus, mu­zie­ji­nin­kų pa­reng­ti teks­tai nė­ra aka­de­mi­niai, steng­ta­si ra­šy­ti pa­trauk­liai, įdo­miai, suint­ri­guo­ti jau­ni­mą.

Di­rek­to­rius pri­mi­nė, kad Ko­vo 11-ąją 95-ąjį gim­ta­die­nį švę­sian­tis mu­zie­jus be šio pus­la­pio yra su­kū­ręs ne vie­ną in­te­rak­ty­vią eks­kur­si­ją, skir­tą su­si­pa­žin­ti su mies­to is­to­ri­ja: tar­pu­ka­rio Šiau­lių mo­der­niz­mo ar­chi­tek­tū­ra, žy­dų kul­tū­ros pa­vel­du, Zu­bo­vų dva­rų so­dy­bo­mis Šiau­liuo­se ir mies­to apy­lin­kė­se.

In­for­ma­ci­nių tech­no­lo­gi­jų spe­cia­lis­tas Eli­gi­jus Stu­gys į pro­jek­to tes­ta­vi­mą bu­vo įtrau­kęs jau­ni­mą. Jo nuo­mo­ne, mies­te yra daug be­si­do­min­čių­jų IT, ku­rie ga­li pri­si­dė­ti vi­suo­me­ni­niais tiks­lais. Jis siū­lė, kad uni­ver­si­te­to, ko­le­gi­jos stu­den­tų, moks­lei­vių pro­jek­tai virs­tų mies­tui nau­din­gais pro­duk­tais.

Šiau­lių uni­ver­si­te­to Hu­ma­ni­ta­ri­nių moks­lų ka­ted­ros do­cen­tė dr. Bi­ru­tė Ka­zi­mie­ra Sa­lat­kie­nė pa­si­džiau­gė, kad mies­to is­to­ri­jos vie­ši­ni­mas yra pro­fe­sio­na­lų ran­ko­se.

Mies­to me­ras Ar­tū­ras Vi­soc­kas tu­rė­jo pa­sta­bų dėl spar­tes­nio ir pa­pras­tes­nio pus­la­pio pa­sie­kia­mu­mo iš ki­tų tink­la­la­pių, pa­si­ge­do vi­deo­me­džia­gos apie Šiau­lius.

R. Stan­ku­vie­nė ža­dė­jo, kad „su lai­ku pa­gal ga­li­my­bes“ pus­la­pis bus pil­do­mas vaiz­du, fo­tog­ra­fi­jo­mis, po­te­mė­mis. Ji ra­gi­no vi­sus tes­tuo­ti, teik­ti pa­siū­ly­mus. In­for­ma­ci­ja pus­la­py­je pa­tei­kia­ma tik lie­tu­viš­kai – vė­liau pla­nuo­ja­ma ją iš­vers­ti ir į ki­tas kal­bas.

Ar­tė­jant Ko­vo 11-ajai, R. Stan­ku­vie­nė ska­ti­no ak­ty­viai ke­liau­ti po mies­tą. Šiau­lių TIC su „Auš­ros“ mu­zie­ju­mi yra pa­ren­gęs ir tu­ris­ti­nį marš­ru­tą „Šimt­me­čio Šiau­liai“, kad bū­tų pa­to­gu ke­liau­ti sa­va­ran­kiš­kai, jis iš­spaus­din­tas.

Marš­ru­te pa­žy­mė­ta 30 svar­bių ob­jek­tų. Marš­ru­tui ir lei­di­niui B. Sa­lat­kie­nė tu­rė­jo pa­sta­bą: pa­si­ge­do itin svar­baus kul­tū­ros cent­ro Šiau­lių mies­to is­to­ri­jo­je – „Kul­tū­ros“ bend­ro­vės pa­sta­to, ku­ris yra iš­li­kęs.

Tar­puš­ven­čiu nuo Va­sa­rio 16-osios iki Ko­vo 11-osios mies­te vyks­ta ir dau­giau eks­kur­si­jų, su­sie­tų su is­to­ri­ja, tę­sia­si gast­ro­tu­ras „Ke­liau­ju! Ra­gau­ju Lie­tu­vą!“

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Šiau­lių tu­riz­mo in­for­ma­ci­jos cent­ro di­rek­to­rės Rū­tos Stan­ku­vie­nės tei­gi­mu, vir­tua­lų pro­jek­tą apie pus­me­tį kū­rė maž­daug de­šim­ties žmo­nių ko­man­da.

Va­kar Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bė­je kū­rė­jai pri­sta­tė vir­tua­lios Šiau­lių is­to­ri­jos pro­jek­tą.